ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Świadczenie usług z zakresu opieki zdrowotnej oraz usług z zakresu medycyny pracy dla Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu”

Zamawiający Zakład Narodowy im. Ossolińskich (Wrocław, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług z zakresu opieki zdrowotnej oraz usług z zakresu medycyny pracy dla…”. Termin składania ofert minął 16 czerwca 2025, 09:00. Planowany budżet: 540 000 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zakład Narodowy im. OssolińskichWrocław, Dolnośląskieopublikowano 27 maja 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
540 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
16 czerwca 2025, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Dysponowanie karetką20%Dysponowanie elektronicznym systemem operacyjnym10%Dysponowanie „gorącą” linią medyczną 24 godziny/dobę10%

Przebieg postępowania

8 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Dysponowanie karetką 20%, Dysponowanie elektronicznym systemem operacyjnym 10%, Dysponowanie „gorącą” linią medyczną 24 godziny/dobę 10%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Świadczenie usług z zakresu opieki zdrowotnej oraz usług z zakresu medycyny pracy dla Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

  • 4

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 540 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Narodowy im. Ossolińskich

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 930691990

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szewska 37

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

50-139

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.7.)Numer telefonu

713444471

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@ossolineum.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ossolineum.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Fundacja

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Muzea, biblioteka, wydawnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Świadczenie usług z zakresu opieki zdrowotnej oraz usług z zakresu medycyny pracy dla Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c3743086-2adf-45fa-ad27-6aa4a8387271

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00249785

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.ossolineum.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy https://ossolineum.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html, zwanej dalej Platformą, oraz poczty elektronicznej: zamowienia@ossolineum.pl
2. Szczegółowe informacje dotyczące przyjętego w postępowaniu sposobu komunikacji znajdują się w Rozdziale III podrozdział III.1 niniejszej SWZ. Instrukcja korzystania z Platformy znajduje się pod adresem https://ossolineum.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html. 5 3.Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy oraz poczty elektronicznej: zamowienia@ossolineum.pl. Każdy dokument/plik musi być opatrzony certyfikatem kwalifikowanym (elektronicznym podpisem kwalifikowanym), podpisem zaufanym lub osobistym.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip, .7Z.
9. Wśród formatów powszechnych, a nie występujących w rozporządzeniu występują: .rar .gif .bmp .numbers .pages. Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie. Zamawiający zwraca uwagę, iż w postępowaniach powyżej progów unijnych nie stosuje się ani podpisu zaufanego ani podpisu osobistego.
10. Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu, Zamawiający zaleca, w miarę możliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PAdES. Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. Plik z podpisem należy przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym.
11. Podczas podpisywania plików zaleca się stosowanie algorytmu skrótu SHA2 zamiast SHA1. Jeśli Wykonawca pakuje dokumenty np. w plik ZIP (7z) zaleca się wcześniejsze podpisanie każdego ze skompresowanych plików. Zamawiający zaleca aby nie wprowadzać jakichkolwiek zmian w plikach po podpisaniu ich podpisem kwalifikowanym. Może to skutkować naruszeniem integralności plików co równoważne będzie z koniecznością odrzucenia oferty w przedmiotowym postępowaniu.
12. Zaleca się, aby kwalifikowany podpis elektroniczny, był osadzony wewnątrz pliku (PAdES) i zawierał znacznik czasu oraz dane umożliwiające weryfikację właściwości podpisu po wygaśnięciu certyfikatu.
13. Po stworzeniu lub wygenerowaniu przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego Wykonawca podpisuje ww. dokument podpisem zaufanym, podpsiem osobistym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Kwalifikowany podpis elektroniczny winien być wystawiony przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne - podpis elektroniczny, spełniający wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie z dnia 05.09.2016 o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz.U. z 2016 poz. 1579). Podmioty takie są wpisane do rejestru Ministra ds. informatyzacji prowadzonego przez Narodowe Centrum Certyfikacji. Lista podmiotów udostępniających usługę kwalifikowanego podpisu elektronicznego dostępna jest na stronie www.nccert.pl

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1 z późn. zm.), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, adres siedziby: ul. Giełdowa 7/9, 01-211 Warszawa, numer telefonu: +48 22 33 04 000, numer faksu: +48 22 53 49 162.
2) Dane kontaktowe Inspektora ochrony danych osobowych w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej: adres e-mail: iod@uke.gov.pl.
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z prowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu podstawowego, pn. Świadczenie usług z zakresu opieki zdrowotnej oraz usług z zakresu medycyny pracy dla Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu - sprawa nr DZP-2621-19/2025.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZP-2621-19/2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

540000,00 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług z zakresu opieki zdrowotnej oraz usług z zakresu medycyny pracy

4.2.6.)Główny kod CPV

85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

85100000-0 - Usługi ochrony zdrowia

85121000-3 - Usługi medyczne

85140000-2 - Różne usługi w dziedzinie zdrowia

85147000-1 - Usługi zdrowotne świadczone dla firm

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2025-07-01 do 2026-06-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Dysponowanie karetką

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Dysponowanie elektronicznym systemem operacyjnym

4.3.6.)Waga

10

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Dysponowanie „gorącą” linią medyczną 24 godziny/dobę

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, jeśli wynika to z odrębnych przepisów;


a) jest podmiotem leczniczym w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (tj. Dz.U. 2024 r. poz. 799 ze zm.).
b) Wykonawca posiada aktualny wpis do Rejestru Podmiotów wykonujących działalność leczniczą prowadzonego przez właściwego wojewodę, zgodnie z art. 100 powołanej ustawy oraz posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, tj.: posiada przewidziane prawem uprawnienia do wykonywania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej działalności leczniczej w rozumieniu przepisów w/w ustawy,
c) Wykonawca jest jednostką służby medycyny pracy w rozumieniu przepisów, w tym ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 437), uprawnioną do wykonywania zadań medycyny pracy i zatrudniającą osoby stanowiące służbę medycyny pracy, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie Pracy (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 607) - oświadczenie zawarte w Załączniku nr 3 do SWZ.
zdolności technicznej lub zawodowej:
Warunek w odniesieniu do zdolności technicznej i zawodowej zostanie spełniony, jeżeli Wykonawca:
a) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń ciągłych lub okresowych, wykonuje co najmniej 2 (dwie) usługi polegające na świadczeniu usług zdrowotnych w formie pakietów usług medycznych, przy czym każda usługa świadczona była przez co najmniej 12 miesięcy dla co najmniej 200 pacjentów. Za jedną usługę Zamawiający rozumie ww. usługi zdrowotne zrealizowane lub realizowane w ramach jednej umowy. Jeżeli Wykonawca będzie powoływał się na wykonywaną usługę, to termin już wykonanej części zamówienia na dzień składania ofert nie może być krótszy niż 12 miesięcy.
Weryfikacja warunków postawionych Wykonawcy – zgodnie z oświadczeniem Wykonawcy, stanowiącym Załącznik nr 3.

b) dysponuje co najmniej 4 własnymi placówkami medycznymi w obrębie granic administracyjnych Wrocławia, świadczącymi usługi zdrowotne abonamentowe w pełnym zakresie, gwarantującymi dostęp do specjalistów oraz do diagnostyki. (oświadczenie zawarte w Załączniku nr 3 do SWZ)
Weryfikacja warunku postawionego Wykonawcy – zgodnie z oświadczeniem Wykonawcy, stanowiącym Załącznik nr 3.

c) dysponuje co najmniej 40-ma placówkami medycznymi własnymi lub współpracującymi w różnych miastach na terenie całego kraju, w tym min. 1 placówkę własną lub współpracującą w każdym mieście wojewódzkim, świadczącymi usługi zdrowotne abonamentowe w pełnym zakresie.
Weryfikacja warunku postawionego Wykonawcy – zgodnie z oświadczeniem Wykonawcy, stanowiącym Załącznik nr 3.


* Pod pojęciem „w pełnym zakresie”, Zamawiający rozumie zakres świadczonych usług przez Wykonawcę. Wykonawca do oferty winien złożyć cennik wszystkich świadczonych przez siebie usług medycznych, które to usługi będą dostępne dla Zamawiającego wg jego zapotrzebowania w trakcie trwania umowy.

W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie każdy warunek musi być spełniony przynajmniej przez jeden podmiot.
UWAGA: Wykonawca zobowiązany jest wskazać informację na temat kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez wskazane osoby czynności oraz informację o podstawie do dysponowania tymi osobami
Odnośnie do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia mogą oni polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. Dodatkowo, w przypadku posługiwania się przez Wykonawcę cudzym potencjałem, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. W przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 3 ustawy Pzp, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem.
2) oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, tj. o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, zgodnie z Załącznikiem nr 5.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykaz wykonanych usług, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy - załącznik nr 7 do SWZ;

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1) Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego;
2) oryginał pełnomocnictwa opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia lub kopia potwierdzona notarialnie, opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez notariusza, powinny być załączone do oferty i zawierać w szczególności określenie:
a) postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczą,
b) wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby,
c) ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
3) wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem;
4) w Formularzu ofertowym należy wskazać (firmy) nazwy wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
5) oferta musi być podpisana w taki sposób, by wiązała prawnie wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Osoba podpisująca ofertę musi posiadać umocowanie prawne do reprezentacji (zgodnie z pkt 1 powyżej). Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa załączonego do oferty - treść pełnomocnictwa musi dokładnie określać zakres umocowania;
6) dokumenty na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia obowiązany będzie złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;

7) wszyscy Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia będą ponosić solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy;
8) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wyznaczają spośród siebie Wykonawcę kierującego (Lidera), upoważnionego do zaciągania zobowiązań, otrzymywania poleceń oraz instrukcji dla i w imieniu każdego, jak też dla wszystkich partnerów;
9) w przypadku Wykonawców wykonujących działalność w formie spółki cywilnej postanowienia dotyczące oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) stosuje się odpowiednio.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. W każdym czasie obowiązywania Umowy Strony są uprawnione do dokonania nieistotnych zmian Umowy, za które Strony traktują zmianę inną, niż zmiana istotna zdefiniowana w art. 454 ust. 2 Ustawy PZP.
2. Zamawiający niniejszym przewiduje, możliwości dokonania zmiany umowy w stosunku do treści oferty w następującym zakresie i na warunkach wskazanych poniżej:
1) Zmiana umowy związana z możliwą zmianą dotyczącą wysokości stawki podatku od towarów i usług (VAT) w okresie realizacji przedmiotu umowy (dotyczy zarówno zwiększenia, jak i zmniejszenia stawki podatku VAT).
Zmiana umowy polegać będzie na tym, że w przypadku ustawowej zmiany dotyczącej wysokości stawki podatku od towarów i usług (VAT) w okresie realizacji przedmiotu umowy, wartość brutto umowy może ulec zmianie o kwotę wynikającą ze zmienionych stawek tego podatku - w taki sposób, że do stawek jednostkowych określonych w „Formularzu ofertowym” będzie doliczany podatek VAT wg stawki obowiązującej w dniu wystawienia faktury;
2) Zmiana zakresu świadczeń objętych zamówieniem podstawowym.
3. Postanowienia zawarte w ust. 2 pkt 2) powyżej należą do katalogu zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę i wymagają zawarcia aneksu do umowy. Nie stanowią jednocześnie zobowiązania do wyrażenia takiej zgody.
4. Ponadto Zamawiający przewiduje zmianę wysokości wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku, gdyby doszło do częściowego odstąpienia od umowy. Wówczas wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy zostanie odpowiednio pomniejszone.
5. Określa się następujący tryb dokonywania zmian postanowień umowy:
1) inicjowanie zmian odbywa się na podstawie pisemnego wniosku wraz z uzasadnieniem, który Wykonawca kieruje do Zamawiającego albo Zamawiający do Wykonawcy;
2) przyczyny dokonywania zmian postanowień umowy oraz uzasadnienie takich zmian należy opisać w uzasadnieniu w sposób wyczerpujący w stosownych dokumentach (notatka służbowa, pismo Wykonawcy lub Zamawiającego, protokół konieczności, itp.).
6. Wszelkie zmiany do Umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności, z zastrzeżeniem zmian dla których Umowa nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-06-06 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

platforma przetargowa https://ossolineum.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-06-06 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85000000-9Usługi w zakresie zdrowia i opieki…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
272 500 zł
Próbka: 75 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
182 700 zł500 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 000 zł
Źródło próbki
CPV 85000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
182 700 zł
Mediana
272 500 zł
Górny kwartyl
500 700 zł
Ten przetarg (540 000 zł) znajduje się w górnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma niższy budżet. Prawdopodobnie większy zakres lub wyższe wymagania. +98% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 16.06.2025, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zakład Narodowy im. Ossolińskich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 540 000 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85000000-9 (Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.