Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
3 357 900 zł
Umowa zawarta
21 maja 2025
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana sterowników systemu telemechaniki oraz zabezpieczeń w rozdzielni średniego napięcia w budynkach Kancelarii Sejmu.

Zamawiający Kancelaria Sejmu (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana sterowników systemu telemechaniki oraz zabezpieczeń w rozdzielni średniego…”, wybierając ofertę wykonawcy APATOR SA. Wartość umowy: 3 357 900 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Kancelaria SejmuWarszawa, Mazowieckieopublikowano 26 maja 2025
Wartość umowy
3 357 900 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy APATOR SA (Toruń), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 357 900,00 zł (umowę zawarto 21 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Kancelaria Sejmu

1.3.)Oddział zamawiającego

Biuro Inwestycyjno-Techniczne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001103340

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wiejska 4/6/8

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-902

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro-zam@sejm.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://sejm.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-38aa90e3-6e73-4102-8296-f8c6e0d72f6c

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Kancelaria Sejmu

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Obsługa Sejmu i jego organów

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana sterowników systemu telemechaniki oraz zabezpieczeń w rozdzielni średniego napięcia w budynkach Kancelarii Sejmu.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-38aa90e3-6e73-4102-8296-f8c6e0d72f6c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00246731

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00118612/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Wymiana sterowników systemu telemechaniki oraz zabezpieczeń w rozdzielni średniego napięcia w budynkach Kancelarii Sejmu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00136946

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BIT-II.3012.16.2025.MS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2780000,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wymiana sterowników systemu telemechaniki oraz zabezpieczeń w rozdzielni średniego napięcia w budynkach Kancelarii Sejmu

4.5.3.)Główny kod CPV

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

1

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

0 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3357900,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3357900,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

APATOR SA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8790166896

7.3.3)Ulica

Gdańska 4A/lok. C4

7.3.4)Miejscowość

Toruń

7.3.5)Kod pocztowy

87-100

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3357900,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy w terminie do 14 miesięcy od daty podpisania umowy, w dwóch etapach zgodnie z terminami zakończenia każdego z etapów:
1) Etap I – do 7 miesięcy od daty podpisania umowy,
2) Etap II – do 14 miesięcy od daty podpisania umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45311200-2Roboty w zakresie instalacji elektr…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
363 988 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
105 000 zł860 266 zł
Rozstęp międzykwartylowy
755 266 zł
Źródło próbki
CPV 45311· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
105 000 zł
Mediana
363 988 zł
Górny kwartyl
860 266 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Kancelaria Sejmu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 357 900 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45311200-2 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: APATOR SA (Toruń). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.