Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
98 003 zł
Umowa zawarta
19 maja 2025
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 98 003 zł – 152 889 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wykonanie dokumentacji projektowej i budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Chełm”

Zamawiający Gmina Chełm (Pokrówka, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie dokumentacji projektowej i budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Chełm”, wybierając ofertę wykonawcy Azart sp. z o.o. Wartość umowy: 98 003 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina ChełmPokrówka, Lubelskie (powiat Chełmski →)opublikowano 22 maja 2025
Wartość umowy
98 003 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Azart sp. z o.o. (Chełm), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 98 002,71 zł (umowę zawarto 19 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 98 002,71 zł do 152 889,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Chełm

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 110198103

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gminna 18

1.5.2.)Miejscowość

Pokrówka

1.5.3.)Kod pocztowy

22-100

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

(082) 563-65-53

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminachelm.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminachelm.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9bcd6cd9-294e-490b-b5d2-04e701b32be0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wykonanie dokumentacji projektowej i budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Chełm”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9bcd6cd9-294e-490b-b5d2-04e701b32be0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00243604

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00042374/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Chełm

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00171291

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.3.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

127154,47 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich niezbędnych zezwoleń (o ile będą wymagane) oraz budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Chełm.
2. Zakres prac obejmuje, w szczególności:
1) Wykonanie dokumentacji projektowej wszystkich wymaganych branż wraz
z niezbędnymi opracowaniami towarzyszącymi, kosztorysem inwestorskim, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, uzyskaniem wymaganych prawem wszelkich decyzji, w szczególności: uzyskanie pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (zgodnie
z przesłankami wynikającymi z Prawa budowlanego), opinii, uzgodnień
i sprawdzeń Dokumentacji Projektowej dla planowanego przedsięwzięcia,
w tym wykonanie wszelkich niezbędnych dla realizacji inwestycji opracowań oraz wykonanie robót budowlanych w zakresie budowy kablowych linii nN oświetlenia ulicznego na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej, w miejscowościach:
a) Janów ul. Lema – projekt i wykonanie 4 lamp solarnych bez turbin wiatrowych,
b) Żółtańce – Kolonia (ul. Jagodowa) – projekt i wykonanie kablowej linii oświetleniowej na całej ulicy Jagodowej.
Wersja elektroniczna Dokumentacji Projektowej powinna zostać opracowana
w wersji edytowalnej i nieedytowalnej z zastosowaniem następujących formatów elektronicznych:
 rysunki – wersja edytowalna (w formacie dxf. lub dwg.), wersja nieedytowalna (w formacie pdf.),
 opisy, zestawienia, kosztorysy, specyfikacje – wersja edytowalna (w formacie doc lub docx lub odt), wersja nieedytowalna (w formacie pdf).
2) wykonanie pełnej obsługi geodezyjnej inwestycji;
3) wykonanie robót przygotowawczych,
4) wykonanie linii kablowej zasilającej projektowane oświetlenie uliczne,
5) dostawa wraz z montażem 3 słupów do lamp solarnych oraz 11 słupów oświetleniowych dla projektowanej kablowej linii oświetleniowej z tabliczkami bezpiecznikowymi i oprawami (4 oprawy solarne i 11 opraw LED) na fundamentach prefabrykowanych;
6) wykonanie kompletnych prac budowlanych, prac porządkowych i rekultywacji terenu po przeprowadzonych robotach,
7) przekazanie obiektu do użytkowania,
8) pełnienie nadzoru autorskiego we wszystkich branżach;
9) sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

98002,71 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

152889,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

98002,71 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Azart sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5632409275

7.3.3)Ulica

Kolejowa

7.3.4)Miejscowość

Chełm

7.3.5)Kod pocztowy

22-100

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

98002,71 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231400-9Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
855 460 zł
Próbka: 112 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
312 694 zł2 639 942 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 327 248 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
312 694 zł
Mediana
855 460 zł
Górny kwartyl
2 639 942 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chełm prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pokrówka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 98 003 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231400-9 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Azart sp. z o.o. (Chełm). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.