Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
BUDOWA - NARTOWSKI SPÓŁKA CYWILNA· Turowolamikrofirma
Wartość umowy
5 650 000 zł
Umowa zawarta
16 maja 2025
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 5 650 000 zł – 10 513 356 złodrzucone: 3
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa przyszkolnej hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym przy II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie w formule zaprojektuj i wybuduj

Zamawiający Gmina Miasto Lubartów (Lubartów, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa przyszkolnej hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym przy II Liceum…”, wybierając ofertę wykonawcy BUDOWA - NARTOWSKI SPÓŁKA CYWILNA. Wartość umowy: 5 650 000 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Gmina Miasto LubartówLubartów, Lubelskie (powiat Lubartowski →)opublikowano 19 maja 2025
Wartość umowy
5 650 000 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDOWA - NARTOWSKI SPÓŁKA CYWILNA (Turowola), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 650 000,00 zł (umowę zawarto 16 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 5 650 000,00 zł do 10 513 356,12 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Lubartów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019388

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Jana Pawła II 12

1.5.2.)Miejscowość

Lubartów

1.5.3.)Kod pocztowy

21-100

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

(81) 855-22-73

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@umlubartow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lubartow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d2617a9e-e404-4393-996d-cc12e8ce6dd9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa przyszkolnej hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym przy II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d2617a9e-e404-4393-996d-cc12e8ce6dd9

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00236658

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00022928/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Budowa przyszkolnej hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym przy II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00134914

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.17.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

5198328,80 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia pn. „Budowa przyszkolnej hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym przy II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie w formule zaprojektuj i wybuduj”.
2) Zadanie realizowane będzie na terenie działkach nr ewid. 41/4, 42/2, 43/2, 44/2, 46/2, 46/3, 46/4, 47, 48/2, 49/2, 50/2, 437/3 położonej w obrębie 10-Lubelska przy ul. Lubelskiej w Lubartowie.
3) Zamówienie realizowane jest zgodnie z „Programem Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.
4) Zakres przedmiotu zamówienia, o którym mowa w ppkt 1, obejmuje:
a) opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej, zawierającej:
- koncepcję obiektów objętych opracowaniem w Programie funkcjonalno-użytkowym
z uwzględnieniem planowanych do zastosowania technologii oraz rozwiązań technicznych i materiałowych,
- koncepcję zagospodarowania działek z uwzględnieniem lokalizacji w/w budynków, komunikacji w zakresie dojść, dojazdów i parkingów, w tym dróg p.poż., niezbędnej infrastruktury technicznej, sposobu odprowadzenia wód roztopowych i opadowych, zieleni itp.,
- koncepcje należy opracować na aktualnej kopii mapy zasadniczej lub aktualnej mapie do celów projektowych pozyskanej w celu opracowania dokumentacji technicznej.
b) przeprowadzenia wizji lokalnej na działkach inwestycji z udziałem przedstawiciela Zamawiającego,
c) opracowanie mapy do celów projektowych,
d) uzyskanie od gestorów sieci warunków przyłączeniowych,
e) bieżące uzgadnianie opracowań projektowych z Zamawiającym,
f) opracowanie badań geotechnicznych podłoża gruntowego dla planowanej inwestycji,
g) uzyskanie wynikających z obowiązujących przepisów opinii, uzgodnień, pozwoleń administracyjnych, decyzji, zgód i zatwierdzeń oraz odstępstw od przepisów,
jeżeli zajdzie taka konieczność, uzyskanie wymaganych przepisami uzgodnień dokumentacji projektowej z rzeczoznawcami (tj. rzeczoznawcą do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, rzeczoznawcą do spraw sanitarno-higienicznych.,itp.); sporządzenie pozostałych niezbędnych projektów np.: czasowej organizacji ruchu na okres prowadzenia robót, projektów warsztatowych oraz innych, jak również przeprowadzenie wymaganych badań, sprawdzeń, pomiarów itd. niezbędnych dla należytego wykonania przedmiotu umowy,
h) opracowanie pełnobranżowej dokumentacji technicznej hali sportowej z zapleczem szatniowo-sanitarnym i łącznikiem wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą w wymaganych branżach w zakresie zgodnym z zatwierdzoną koncepcją,
i) przedłożenie opracowanego w/w projektu budowlanego Zamawiającemu do zatwierdzenia jego ostatecznej wersji,
j) przygotowanie wniosku i uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę w/w obiektów wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą,
k) wykonanie zestawień materiałowych, w tym kosztorysu inwestorskiego,
l) opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót,
m) przeniesienie praw autorskich na Zamawiającego,
n) sporządzenie Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia,
o) przejęcia od Zamawiającego placu budowy,
p) zgłoszenie rozpoczęcia w/w robót budowlanych w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego w Lubartowie,
q) usunięcie istniejącego drzewostanu kolidującego z planowaną inwestycją, po uprzednim uzyskaniu decyzji na wycinkę drzew,
r) usunięcie/przeniesienie istniejących słupów oświetleniowych kolidujących z planowaną inwestycją,
s) wykonanie wszelkich robót budowlanych na podstawie opracowanej oraz zatwierdzonej dokumentacji projektowej zgodnie z obowiązującym prawem, normami, zasadami wiedzy technicznej, Specyfikacją Warunków Zamówienia i Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych z materiałów i urządzeń dostarczonych przez Wykonawcę,
t) wykonanie robót pomocniczych, przygotowawczych i porządkowych oraz naprawa ewentualnych uszkodzeń,
u) zapewnienie kierownika budowy i kierowników robót poszczególnych branż oraz nadzoru autorskiego projektantów, a w razie konieczności nadzoru archeologicznego przez osoby posiadające wymagane uprawnienia budowlane,
v) zapewnienie i prowadzenia stałej obsługi geodezyjnej,
w) prowadzenie dokumentacji budowy,
x) zagospodarowanie oraz uporządkowanie działek inwestycji i terenów przyległych, jeżeli były też użytkowane w trakcie budowy,
y) przygotowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej i inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej,
z) opracowanie regulaminu i instrukcji zasad korzystania z obiektu,
aa) przeprowadzenie wymaganych pomiarów, prób, badań i sprawdzeń oraz
opracowania kompletnej dokumentacji powykonawczej i geodezyjnych pomiarów powykonawczych,
bb) zgłoszenia zakończenia robót budowlanych do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Lubartowie i uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu.
5) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w załącznikach do niniejszej IDW-SWZ, tj.: PFU, wypisie i wyrysie z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego m. Lubartów, mapa w skali 1:1000.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45212220-4 - Roboty budowlane związane z wielofunkcyjnymi obiektami sportowymi

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5650000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

10513356,12 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5650000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDOWA - NARTOWSKI SPÓŁKA CYWILNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 061158564

7.3.3)Ulica

90

7.3.4)Miejscowość

Turowola

7.3.5)Kod pocztowy

21-013

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Nawierzchnia sportowa w hali

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5650000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Lubartów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubartów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 650 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDOWA - NARTOWSKI SPÓŁKA CYWILNA (Turowola). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.