Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Budowa nowego budynku przedszkola publicznego we Wrześni wraz z infrastrukturą towarzyszącą w celu poprawy równego dostępu do wysokiej jakości kształcenia

Zamawiający Gmina Września (Września, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa nowego budynku przedszkola publicznego we Wrześni wraz z infrastrukturą…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WrześniaWrześnia, Wielkopolskie (powiat Wrzesiński →)opublikowano 16 maja 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

10 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Września

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258069

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Ratuszowa 1

1.4.2.)Miejscowość

Września

1.4.3.)Kod pocztowy

62-300

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@wrzesnia.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.wrzesnia.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00234693

2.2.)Data ogłoszenia

2025-05-16

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00224576

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA V - ZMIANA UMOWY/UMOWY RAMOWEJ

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.3.Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej Przed zmianą

Podczas wykonywania prac ziemnych napotkano w gruncie na kolizję nowoprojektowanych fundamentów z nieczynną siecią ciepłowniczą . W związku z tym nastąpiła konieczność likwidacji fragmentu nieczynnego rurociągu. Ponadto konstrukcja dachu z płyt kanałowych wymuszała zastosowanie odcinkowe stropu z wylewek betonowych przy wymianach dachowych pod świetliki dachowe. W związku z tym nastąpiła konieczność wykonania wylewek betonowych. Po zmianie: Podczas wykonywania prac ziemnych napotkano w gruncie na kolizję nowoprojektowanych fundamentów z nieczynną siecią ciepłowniczą . W związku z tym nastąpiła konieczność likwidacji fragmentu nieczynnego rurociągu. Ponadto konstrukcja dachu z płyt kanałowych wymuszała zastosowanie odcinkowe stropu z wylewek betonowych przy wymianach dachowych pod świetliki dachowe. W związku z tym nastąpiła konieczność wykonania wylewek betonowych. Konieczność odprowadzenia wody/wilgoci pomiędzy stropem a warstwą izolacji przeciwwodnej wymuszało zastosowanie wentylacji wskazanej przestrzeni poprzez system kominków dachowych. Ponadto właściwe ułożenie izolacji przeciwwodnej wymagało zastosowanie na styku stropu oraz attyki specjalnych klinów.

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.4.Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej Przed zmianą

W związku zaistniałymi ww. okolicznościami wartość umowy wzrosła o 23.525,82 zł brutto. Po zmianie: W związku zaistniałymi ww. okolicznościami wartość umowy wzrosła o 44.135,00 zł brutto.

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
5.5.1.Wartość zmiany umowy Przed zmianą

23525,82 Po zmianie: 44135,00

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VI - INFORMACJE DODATKOWE

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
6.1.Informacje dodatkowe Przed zmianą

Zamawiający dodatkowo informuje, że zawarty aneks uwzględniał również: -wykonanie dodatkowej warstwy izolacji cieplnej pokrycia dachowego, - montaż kominków wentylacyjnych na dachu, - montaż wpustów dachowych ogrzewanych systemowych - montaż klinów dachowych na attyce. W związku z powyższym wartość umowy wzrosła o 75.791,38 zł brutto. Powyższa zmiana nie została ujęta w sekcji V niniejszego ogłoszenia ze względu na brak obowiązku informacyjnego. Po zmianie: Zamawiający dodatkowo informuje, że zawarty aneks uwzględniał również: -wykonanie dodatkowej warstwy izolacji cieplnej pokrycia dachowego, - montaż wpustów dachowych ogrzewanych systemowych W związku z powyższym wartość umowy wzrosła o 55.182,20 zł brutto. Powyższa zmiana nie została ujęta w sekcji V niniejszego ogłoszenia ze względu na brak obowiązku informacyjnego.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Września prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Września.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.