Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
347 000 zł
Umowa zawarta
12 maja 2025
Okres realizacji
od 1 sierpnia 2025 do 31 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 347 000 zł – 413 894 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa papieru na potrzeby Urzędu Miejskiego w Gliwicach oraz miejskich jednostek organizacyjnych w okresie od 01.08.2025 r. do 31.07.2026 r.

Zamawiający Miasto Gliwice (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa papieru na potrzeby Urzędu Miejskiego w Gliwicach oraz miejskich jednostek…”, wybierając ofertę wykonawcy „PRO OFFICE” Spółka z o.o. Wartość umowy: 347 000 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Miasto GliwiceGliwice, Śląskieopublikowano 13 maja 2025
Wartość umowy
347 000 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy „PRO OFFICE” Spółka z o.o. (Katowice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 346 999,90 zł (umowę zawarto 12 maja 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 346 999,90 zł do 413 893,93 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 sierpnia 2025 r. do 31 lipca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Gliwice

1.3.)Oddział zamawiającego

Wydział Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255335

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zwycięstwa 21

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

32-238-55-30

1.5.8.)Numer faksu

32-238-55-27

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

za@um.gliwice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gliwice.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-23db41ae-8552-4c24-a461-5e537bd0eca3

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.9.)Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 631-21-97-866

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kosciuszki 17

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@biblioteka.gliwice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://biblioteka.gliwice.pl/

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa papieru na potrzeby Urzędu Miejskiego w Gliwicach oraz miejskich jednostek organizacyjnych w okresie od 01.08.2025 r. do 31.07.2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-23db41ae-8552-4c24-a461-5e537bd0eca3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00227431

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-05-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00002670/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Dostawa papieru na potrzeby Urzędu Miejskiego w Gliwicach oraz miejskich jednostek organizacyjnych w okresie od 01.08.2025 r. do 31.07.2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00163024

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZA.271.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

396313,74 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa papieru na potrzeby Urzędu Miejskiego w Gliwicach oraz miejskich jednostek organizacyjnych w okresie od 01.08.2025 r. do 31.07.2026 r.

Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 5 - formularz cenowy.

Oferowany przez Sprzedawcę papier:

- musi być fabrycznie nowy i wolny od wad oraz musi posiadać oryginalne opakowanie producenta,
- musi być opatrzony w etykiety identyfikujące każdy produkt.
- Wymagania jakościowe, o których mowa w art. 246 ust. 2 ustawy Pzp w zakresie ww. przedmiotu zamówienia, zostały określone w ZAŁĄCZNIKU nr 5 - formularz cenowy w kolumnie "Towar".

Wymagany termin gwarancji: nie dotyczy,
Wymagany termin rękojmi: nie dotyczy.

4.5.3.)Główny kod CPV

30197630-1 - Papier do drukowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

346999,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

413893,93 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

346999,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„PRO OFFICE” Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 641-000-57-21

7.3.3)Ulica

Al. Korfantego 179B

7.3.4)Miejscowość

Katowice

7.3.5)Kod pocztowy

40-153

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-05-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

346999,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-08-01 do 2026-07-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Umowa mjo: 251.685,42 zł brutto
Umowa OR: 90.219,38 zł brutto
Umowa MBP: 5.095,10 zł brutto

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30197630-1Papier do drukowania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Gliwice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 347 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30197630-1 (Papier do drukowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „PRO OFFICE” Spółka z o.o. (Katowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.