Świadczenie usług w zakresie usuwania, w tym transportu i utylizacji odpadów niebezpiecznych, medycznych i innych dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Augustowie
Zamawiający Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie (Augustów, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usług w zakresie usuwania, w tym transportu i utylizacji odpadów…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 871 880 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=507, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,5 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
13 lutego 2024
Termin ofert: 1 marca 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
09 maja 2024
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
30 kwietnia 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 790317038 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Szpitalna 12 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Augustów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 16-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL843 - Suwalski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 87 64 44 284 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 87 64 33 419 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | anna.liszewska@spzoz.augustow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.spzoz.augustow |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-ca95d8c9-b5da-11ee-b628-1a85378e6c0a |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00211660 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-04-30 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00102655 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Świadczenie usług w zakresie usuwania, w tym transportu i utylizacji odpadów niebezpiecznych, medycznych i innych dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Augustowie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa usuwania, w tym transportu i utylizacji odpadów niebezpiecznych, medycznych i innych dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Augustowie. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90524000-6 - Usługi w zakresie odpadów medycznych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 90520000-8 - Usługi w zakresie odpadów radioaktywnych, toksycznych, medycznych i niebezpiecznych 90524200-8 - Usługi usuwania odpadów szpitalnych 90524400-0 - Usługi gromadzenia, transportu i wywozu odpadów szpitalnych 90511000-2 - Usługi wywozu odpadów |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-04-29 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ECO-ABC Sp. z o.o. |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | Olsztyński Zakład Komunalny Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 1130021751 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Przemysłowa 7 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Bełchatów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 97-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 196273,76 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00316875/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-04-28 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 196273,76 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.