Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Elgiszewo

Zamawiający Gmina Ciechocin (Ciechocin, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Elgiszewo”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina CiechocinCiechocin, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 28 kwietnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 000 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ciechocin

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 871118572

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Ciechocin 172

1.4.2.)Miejscowość

Ciechocin

1.4.3.)Kod pocztowy

87-408

1.4.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL616 - Grudziądzki

1.4.7.)Numer telefonu

566837781

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

cichocin@ciechocin.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ciechocin.bip.net.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7867861c-f3b5-43e9-820b-1825ec6bbf6d

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00208995

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-04-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00558399

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Elgiszewo

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest realizacja robót budowlanych w ramach zadania pn. „Budo-wa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Elgiszewo”. Planowane przedsięwzięcie obejmuje bu-dowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej na dz. nr 106/15, 141, 521 w Elgiszewie, gm. Ciechocin. Projektowana sieć będzie służyła do odprowadzania ścieków bytowo-gospodarczych z sąsiednich dzia-łek budowlanych do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej.
2. Odprowadzanie ścieków z działek sąsiednich odbywać się będzie za pomocą projektowanej sieci kanali-zacji sanitarnej podzielonej na dwa odcinki. Projektowana budowa na działce nr 141 obejmuje budowę odcinka o średnicy DN250x7,3 SN8 o dł. 243m oraz DN200x5,9 SN8 o dł. 138m włączone do istniejącej sieci na działce 141 oraz podejścia do działek budowlanych o średnicy DN160x4,7 o dł. 46m. Budowa sieci na działce 106/15 i 521 obejmuje budowę odcinka DN200x5,9 SN8 o dł. 96m włączonej do istnie-jącej studzienki kanalizacyjnej DN1200 na działce nr 521 oraz podejścia do działek budowlanych o śred-nicy DN160x4,7 o dł. 20m.
3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia stanowi niepodzielną całość. Podział zamówienia na części skutkowałby nadmiernymi trudnościami technicznymi, ekonomicz-nymi i nadmiernymi kosztami wykonania zamówienia, a także trudnościami w koordynacji realizacji za-mówienia, skutkującymi poważną groźbą nieprawidłowej realizacji zamówienia.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
5. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 PZP.
6. Informacje dodatkowe:
 Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia uwzględni wszystkie warunki wynika-jące z dokonanych uzgodnień, zatwierdzeń i pozwoleń dokonanych w ramach sporządzania do-kumentacji projektowej.
 Dołączony do SWZ Przedmiar robót ma charakter orientacyjny. Uwaga: Wykonawca w składa-nej ofercie, nie wycenia pozycji przedmiarów robót mówiących o opłacie za zajęcie pasa dro-gowego dla dróg gminnych. Do wyceny oferty Wykonawca winien uwzględnić wszelkie koszty niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, w tym nieujęte w przedmiarze robót, a wy-nikające z dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz uzyskanych przez Zamawiającego decyzji, pozwoleń i uzgodnień. Wykonawca wdroży czasową organizację ruchu na czas budowy.

7. Zamawiający zaleca, aby Wykonawcy dokonali wizji lokalnej miejsca realizacji przedmiotu zamówienia w celu dokonania oceny dokumentów i informacji przekazywanych w ramach niniejszego postępowania.
8. Wykonawca jest zobowiązany wykonywać wszystkie prace według otrzymanej dokumentacji przetar-gowej oraz zgodnie z obowiązującymi normami (określającymi ogólne zasady wykonania robót objętych przedmiotem zamówienia), przepisami bhp i przeciw pożarowymi, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej oraz instrukcjami Zamawiającego oraz Inspektora nadzoru inwestorskiego.
9. Zamówienie musi odpowiadać wymaganiom technicznym i terminowym określonym w SWZ.
10. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot umowy z materiałów nowych i nieużywanych, sta-nowiących jego własność. Zastosowane materiały powinny posiadać wymagane przepisami atesty i cer-tyfikaty, w tym również świadectwa dopuszczenia do obrotu i certyfikaty bezpieczeństwa, oraz powinny odpowiadać wymaganiom norm i przepisów wymienionych w specyfikacji technicznej i dokumentacji projektowej oraz innych niewymienionych, ale obowiązujących norm i przepisów.
11. Elementami składowymi przedmiotu zamówienia są także wszelkie roboty i usługi towarzyszące reali-zacji robót, w szczególności: koszty obsługi geodezyjnej, ubezpieczenia budowy, wszelkich robót przy-gotowawczych, porządkowych, zabezpieczenia placu budowy, utrzymania zaplecza budowy, dopro-wadzenia terenu do stanu pierwotnego. Cena musi uwzględniać również koszty wykonania dokumen-tacji geodezyjnej powykonawczej.
12. Zamawiający na każdym etapie realizacji zamówienia ma prawo żądać od Wykonawcy przedstawienia dokumentów dopuszczających wyroby do zastosowania w budownictwie oraz protokoły z przeprowa-dzonych badań. Materiały budowlane niespełniające powyższych wymagań nie zostaną dopuszczone do użycia w ramach zamówienia.
13. Po zakończeniu budowy Wykonawca załączy wymagane dokumenty do dokumentacji powykonawczej z adnotacją o wbudowaniu materiałów w ramach realizacji zadania.
14. Wykonawca odpowiada za teren budowy i ponosi odpowiedzialność na zasadzie ryzyka za ewentualnie powstałe szkody w pełnej wysokości od dnia przekazania terenu przez zamawiającego do momentu podpisania przez zamawiającego protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy
15. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane w trakcie wykonywania przed-miotu umowy, w tym w szczególności za spowodowanie uszkodzeń w sieci uzbrojenia terenu w czasie wykonywania robót oraz spowodowane przerwy w korzystaniu z sieci w szczególności światłowodowej i elektroenergetyczne, a także za uszkodzenia i szkody, które powstaną wskutek prowadzonych robót.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia

4 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Budowlane WODKAN Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

0000729131

4.3.3.)Ulica

ul. Sosnowa 60

4.3.4.)Miejscowość

Cierpice

4.3.5.)Kod pocztowy

87-165

4.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

340710,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00622129/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-03-26

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

340710,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Protokół z końcowego odbioru robót pisano 16.04.2025 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ciechocin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ciechocin.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.