Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Podedwórze”

Zamawiający Gmina Podedwórze (Podedwórze, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Podedwórze”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina PodedwórzePodedwórze, Lubelskie (powiat Parczewski →)opublikowano 24 kwietnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 835 394 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Podedwórze

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030237658

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Podedwórze

1.4.2.)Miejscowość

Podedwórze

1.4.3.)Kod pocztowy

21-222

1.4.4.)Województwo

lubelskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.4.7.)Numer telefonu

83 3795011

1.4.8.)Numer faksu

83 3795008

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@podedworze.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.gmina-podedworze.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0d9d0fff-0b6a-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00204624

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-04-24

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00261608

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Podedwórze”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest inwestycja pod nazwą „Poprawa infrastruktury drogowej na terenie Gminy Podedwórze”.
Zakres zamówienia obejmuje zrealizowanie robót budowlanych polegających na:

1) Zadanie nr 1 : Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 1095 L km odcinek E-F 19+779,00 do km 21+565,00 w systemie zaprojektuj i wybuduj, w tym w szczególności:
1. Opracowanie Dokumentacji Projektowej zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym – dalej PFU (Zał. Nr 7a do SWZ);
2. uzyskanie wymaganych prawem wszelkich decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń Dokumentacji Projektowej dla planowanego przedsięwzięcia, w tym wykonanie wszelkich niezbędnych dla realizacji inwestycji opracowań, zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym, w szczególności: uzyskanie pozwolenia na budowę;
3. wykonanie prac budowlanych na podstawie wykonanej Dokumentacji Projektowej opracowanej zgodnie z PFU stanowiącym Załącznik Nr 7a do SWZ
Należy opracować, uzgodnić z właściwymi organami oraz uzyskać zatwierdzenie projektu
stałej i czasowej organizacji ruchu oraz wykonać to oznakowanie na odcinku objętym opracowaniem.
Uwaga! Załącznikiem do niniejszego postępowania jest Program Funkcjonalno-Użytkowy opracowany dla przebudowy drogi powiatowej nr 1095L. W PFU zostało zaproponowane wyrównanie istniejącej nawierzchni warstwą wyrównawczą z betonu asfaltowego.
Zamówienie należy wykonać m.in. zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 7a do SWZ oraz z wykonaną i zatwierdzoną dokumentacją projektową.
2) Zadanie nr 2: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1620L w m. Antopol”.
1. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1620L w m. Antopol.
Na przedmiotowym odcinku został założony kilometraż od 1+581,00 do km 2+183,55. długość drogi po wytrasowaniu wynosi 602,55 m .
Projektowany zakres przebudowy drogi powiatowej nr 1620L obejmował będzie ulepszenie podbudowy i nawierzchni na odcinku objętym opracowaniem. Ponadto ukształtowane zostaną wymagane spadki poprzeczne jak również profil podłużny. Po obu stronach jezdni zaprojektowane zostały pobocza umocnione warstwą ziemi urodzajnej i obsiane mieszanką traw. Kolidujące z inwestycją zakrzaczenia zostaną usunięte a teren oczyszczony.
Należy opracować, uzgodnić z właściwymi organami oraz uzyskać zatwierdzenie projektu
stałej i czasowej organizacji ruchu oraz wykonać to oznakowanie na odcinku objętym opracowaniem.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają m.in.:
a) dokumentacja projektowa;
b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych;
c) przedmiar robót
d) Zadanie należy wykonać m.in. zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 7b do SWZ
3) Zadanie nr 3: „Przebudowa drogi gminnej nr 103803L w m. Hołowno” na długości 795 m.
Przedmiotowy odcinek drogi przebiega przez teren gminy: Podedwórze, powiat parczewski, województwo lubelskie. Inwestycja położona jest na działce o numerze ewidencyjnym: 176, obręb 4 Hołowno.
Zaprojektowany odcinek drogi został dołączony do istniejącej nawierzchni jezdni z kruszywa
łamanego stabilizowanego mechanicznie - km rob. 0+000,00, wykonanej we wcześniejszych
latach, podczas przebudowy przedmiotowej drogi koniec zaś zlokalizowany został w km rob.
0+795,00 – zjazd na drogę wewnętrzną działka nr ewid. 187.
Inwestycja zakłada ulepszenie konstrukcji nawierzchni jezdni na całym odcinku objętym
opracowaniem.
Zaprojektowano jednojezdniową, jednopasową o nawierzchni mineralno-bitumicznej,
szerokości zasadniczej 3,50 m, z jedną mijanką oraz poszerzeniem na łukach poziomych
do 5,00 i 5,50 m. Po obu stronach drogi zaprojektowano pobocze utwardzone kruszywem
łamanym stabilizowanym mechanicznie gr. 15 cm i szerokości 0,75 cm wraz ze jazdami do działek
rolnych oraz zabudowy zagrodowej.
Inwestycja niesie ze sobą konieczność wycinki drzew i krzewów kolidujących
z projektowanymi rozwiązaniami, a zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie drogi.
Należy opracować, uzgodnić z właściwymi organami oraz uzyskać zatwierdzenie projektu
stałej i czasowej organizacji ruchu oraz wykonać to oznakowanie na odcinku objętym opracowaniem. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają m.in.:
a) dokumentacja projektowa;
b) rysunek zamienny
c) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych;
d) przedmiar robót
3. Zadanie należy wykonać m.in. zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 7c do SWZ
4) Zadanie nr 4: „Przebudowa drogi gminnej nr 103799L w m. Kaniuki”.
1. Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi gminnej nr 103799L w m. Kaniuki.
Na przedmiotowym odcinku został założony kilometraż roboczy od 0+000,00 do km 0+761,30.
Projektowany zakres przebudowy drogi obejmował będzie ulepszenie podbudowy
i nawierzchni na odcinku objętym opracowaniem. Ponadto ukształtowane zostaną wymagane spadki poprzeczne jak również profil podłużny. Po obu stronach jezdni zaprojektowane zostały pobocza umocnione kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie. Kolidujące z inwestycją zakrzaczenia zostaną usunięte a teren oczyszczony.
Zaprojektowano przebudowę drogi gminnej zasadniczej szerokości 3,50 z dwoma mijankami.
Ponadto jezdnia wyposażona zostanie w wydzielone pobocza umocnione kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie.
Należy opracować, uzgodnić z właściwymi organami oraz uzyskać zatwierdzenie projektu
stałej i czasowej organizacji ruchu oraz wykonać to oznakowanie na odcinku objętym opracowaniem.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają m.in.:
a) dokumentacja projektowa;
b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych;
c) przedmiar robót
3. Zadanie należy wykonać m.in. zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 7d do SWZ
5) Zadanie nr 5: „Przebudowa drogi gminnej nr 103817L w m. Rusiły”.
1. Na przedmiotowym odcinku został założony kilometraż roboczy od 0+000,00 do km 0+532,65.
Projektowany zakres przebudowy drogi obejmował będzie ulepszenie podbudowy i nawierzchni na odcinku objętym opracowaniem. Ponadto ukształtowane zostaną wymagane spadki poprzeczne jak również profil podłużny. Po obu stronach jezdni zaprojektowane zostały pobocza umocnione kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie. Kolidujące z inwestycją zakrzaczenia zostaną usunięte a teren oczyszczony.
Zaprojektowano wykonanie drogi gminnej zasadniczej szerokości 3,50 z jedną mijanką. Ponadto jezdnia wyposażona zostanie w wydzielone pobocza umocnione kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie.
Należy opracować, uzgodnić z właściwymi organami oraz uzyskać zatwierdzenie projektu
stałej i czasowej organizacji ruchu oraz wykonać to oznakowanie na odcinku objętym opracowaniem.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają m.in.:
a) dokumentacja projektowa;
b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych;
c) przedmiar robót.
3. Zadanie należy wykonać m.in. zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 7e do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-07-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

20 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Parczew Spółka Akcyjna

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5391401118

4.3.3.)Ulica

11 Listopada

4.3.4.)Miejscowość

Parczew

4.3.5.)Kod pocztowy

21-200

4.3.6.)Województwo

lubelskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

5899136,38 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2023/BZP 00327151/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-03-24

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W związku z pojawieniem się znaczących ubytków nawierzchni, na przebudowywanej drodze, zaistniała konieczność wydłużenia odcinka utwardzenia jezdni. Ilość ta wynika z pomierzenia lokalnych ubytków występujących na całej długości przedmiotowego odcinka drogi i wiąże się technologicznie z zakresem podstawowym robót.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

W zakresie zadania nr 3 dodaje się
Ponadto zakres zadania obejmuje przebudowę przedmiotowej drogi, na odcinku od km 0+002,75 do km 0+251,95, polegającą na wykonaniu niezbędnych poszerzeń, wyrównaniu istniejącej podbudowy mieszanką kruszywa niezwiązanego, oraz utwardzeniu nawierzchni poprzez ułożenie warstwy z betonu asfaltowego, szerokości 3,50 m. Należy również wykonać połączenie z drogą powiatową nr 1096L jako skrzyżowanie zwykłe szerokości 4,50 m, na odcinku 20 m od drogi powiatowej. Przecięcie krawędzi nawierzchni drogi gminnej i powiatowej należy wyokrąglić łukami kołowymi o promieniu 6 i 8 m. Pobocza i zjazdy umocnione zostaną kruszywem łamanym stabilizowanym mechanicznie.

5.4.6.)Wartość zmiany

136499,58

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

6035635,96 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 64 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
380 714 zł1 860 538 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 479 824 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
380 714 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 860 538 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Podedwórze prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Podedwórze.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.