Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
9 885 837 zł
Umowa zawarta
23 kwietnia 2025
Okres realizacji
18 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 9 885 837 zł – 12 915 055 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3226D ul. Kościuszki w Kłodzku km 10+406

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku (Kłodzko, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3226D ul. Kościuszki w Kłodzku km 10+406”, wybierając ofertę wykonawcy Nowak-Mosty Sp. z o.o. Wartość umowy: 9 885 837 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
9 885 837 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Nowak-Mosty Sp. z o.o. (Dąbrowa Górnicza), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 9 885 836,64 zł (umowę zawarto 23 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 9 885 836,64 zł do 12 915 054,94 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 18 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890723858

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wyspiańskiego 2k

1.5.2.)Miejscowość

Kłodzko

1.5.3.)Kod pocztowy

57-300

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.)Numer telefonu

74 868 01 80

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zdp.klodzko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.zdp.bip.klodzko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_klodzko

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


działalność usługowa wspomagająca transport lądowy, zarządzanie drogami powiatowymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3226D ul. Kościuszki w Kłodzku km 10+406

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4fe7c3e4-9b23-40b8-b2fc-e40868714c8b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00203304

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038652/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3226D ul. Kościuszki w Kłodzku km 10 + 406

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00089444

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP.241.04.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Nazwa zadania nadana przez zamawiającego

„Odbudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3226D ul. Kościuszki w Kłodzku km 10+406” 2. Przedmiotem niniejszego zamówienia publicznego są: roboty budowlane 3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) JEZDNIA POŁUDNIOWA Z PASEM ROZDZIAŁU I OŚWIETLENIEM a) roboty mostowe; - roboty demontażowe i rozbiórkowe; - roboty technologiczne; - roboty konstrukcyjne; - hydroizolacja płyty pomostowej; - odwodnienia; - wykonanie nawierzchni i dylatacji; - roboty naprawcze; - zabezpieczenie powierzchni betonu; - roboty wykończeniowe; b) roboty drogowe; - jezdnia południowa; • roboty rozbiórkowe; • budowa dróg z betonu asfaltowego; • krawężniki granitowe; • ściek przykrawężnikowy; • nawierzchnie chodników; • obrzeża granitowe; - pas rozdziału; • roboty rozbiórkowe; • krawężniki granitowe; • opaska z kostki granitowej; • nasadzenia; c) elektryka; - demontaż lamp, kabli, przewodów; - montaż instalacji i oświetlenia; 2) JEZDNIA PÓŁNOCNA a) roboty mostowe; - roboty demontażowe i rozbiórkowe; - roboty technologiczne; - roboty konstrukcyjne; - hydroizolacja płyty pomostowej; - odwodnienia; - wykonanie nawierzchni i dylatacji; - roboty naprawcze; - zabezpieczenie powierzchni betonu; - roboty wykończeniowe; - zmiana organizacji ruchu w obrębie ul. Kościuszki i ul. Grottera; b) roboty drogowe; - roboty rozbiórkowe; - budowa dróg z betonu asfaltowego; - krawężniki granitowe; - ściek przykrawężnikowy; - nawierzchnie chodników; - obrzeża granitowe; 3) PRZEJŚCIE PODZIEMNE Z OŚWIETLENIEM a) roboty konstrukcyjne; - roboty demontażowe i rozbiórkowe; - roboty technologiczne; - roboty naprawcze - przejście; - roboty naprawcze- pomieszczenie gospodarcze; - wyposażenie; - wykonanie nowej nawierzchni w przejściu; b) elektryka; - montaż; 1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają: 1) przedmiar robót - ZAŁĄCZNIK NR 2 do SWZ; 2) projekt budowlany - ZAŁĄCZNIK NR 12 do SWZ; 3) projekt techniczny - ZAŁĄCZNIK NR 13 do SWZ; 4) branża elektryczny - ZAŁĄCZNIK NR 14 do SWZ; 5) projekt tymczasowej organizacji ruchu - ZAŁĄCZNIK NR 15 do SWZ; 6) projekt stałej organizacji ruchu - ZAŁĄCZNIK NR 16 do SWZ; 7) mapa do celów projektowych - ZAŁĄCZNIK NR 17 do SWZ; 8) wypis z MPZP - ZAŁĄCZNIK NR 18 do SWZ; 4. Szczegółowe warunki wykonania robót określa: Szczegółowa Specyfikacja Techniczna stanowiąca ZAŁĄCZNIK NR 19 DO SWZ (SST). 5. W każdym przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne". W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatyw-nie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użycie w dokumentacji projektowej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że robo-ty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. 6. Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi, cechy lub kryteria określone w opisie przed-miotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną. 7. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ. 8. Wymagalny minimalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego zadania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

9885836,64 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

12915054,94 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

9885836,64 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Nowak-Mosty Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6292472541

7.3.4)Miejscowość

Dąbrowa Górnicza

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

W chwili zawarcia umowy, Wykonawca nie udzielił informacji na temat zakresu prac oraz nazw podwykonawców.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

9885836,64 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

18 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45221111-3Roboty budowlane w zakresie mostów…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
367 261 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 081 zł1 064 683 zł
Rozstęp międzykwartylowy
751 602 zł
Źródło próbki
CPV 45221· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 081 zł
Mediana
367 261 zł
Górny kwartyl
1 064 683 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kłodzko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 9 885 837 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45221111-3 (Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Nowak-Mosty Sp. z o.o. (Dąbrowa Górnicza). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.