Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie, ze względu na niespójność w dokumentacji zamówienia, co do terminu wykonania zamówienia. W rozdziale VII SWZ pkt 1 termin wykonania zamówienia to 30 dni, analogicznie w umowie w § 2 termin realizacji zamówienia to 30 dni. Natomiast w Formularzu Ofertowym (oczywista pomyłka Zamawiającego) termin realizacji to 3 miesiące. Niespójność powyższa mogła wprowadzić w błąd wykonawców i spowodować złożenie przez nich nieporównywalnych ofert, co świadczy o nieusuwalnej wadzie postępowania. Jednocześnie wada ta jest nie usuwalna na tym etapie postępowania i uniemożliwi

Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 oferty
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup Doposażenia dla Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Porębie - Gmina Poręba

Zamawiający Gmina Poręba (Poręba, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Zakup Doposażenia dla Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz Oddziału Przedszkolnego w Szkole…”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina PorębaPoręba, Śląskie (powiat Zawierciański →)opublikowano 22 kwietnia 2025
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 219 767 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty.

  • 2

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie, ze względu na niespójność w dokumentacji zamówienia, co do terminu wykonania zamówienia. W rozdziale VII SWZ pkt 1 termin wykonania zamówienia to 30 dni, analogicznie w umowie w § 2 termin realizacji zamówienia to 30 dni… Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Poręba

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258894

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Poręba

1.5.3.)Kod pocztowy

42-480

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sod@umporeba.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.umporeba.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5545ff60-b275-4d8a-a930-f73cc9a5dbbc

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup Doposażenia dla Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Porębie - Gmina Poręba

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5545ff60-b275-4d8a-a930-f73cc9a5dbbc

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00200645

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00056203/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Zakup doposażenia do Przedszkola miejskiego nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie oraz Oddziału przedszkolnego w Szkole podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00164806

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.02.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: zakup doposażenia do Przedszkola miejskiego nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie oraz Oddziału przedszkolnego w Szkole podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie.
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, wraz ze wskazaniem wymagań jakościowych i zakresu równoważności o ile wyniknęła taka konieczność został zawarty w załączniku nr 3.

4.5.3.)Główny kod CPV

39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie, ze względu na niespójność w dokumentacji zamówienia, co do terminu wykonania zamówienia. W rozdziale VII SWZ pkt 1 termin wykonania zamówienia to 30 dni, analogicznie w umowie w § 2 termin realizacji zamówienia to 30 dni. Natomiast w Formularzu Ofertowym (oczywista pomyłka Zamawiającego) termin realizacji to 3 miesiące. Niespójność powyższa mogła wprowadzić w błąd wykonawców i spowodować złożenie przez nich nieporównywalnych ofert, co świadczy o nieusuwalnej wadzie postępowania. Jednocześnie wada ta jest nie usuwalna na tym etapie postępowania i uniemożliwia zawarcie prawnie ważnej umowy pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

39162100-6Pomoce dydaktyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
219 767 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
78 551 zł354 999 zł
Rozstęp międzykwartylowy
276 448 zł
Źródło próbki
CPV 39162100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
78 551 zł
Mediana
219 767 zł
Górny kwartyl
354 999 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Poręba prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Poręba.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 39162100-6 (Pomoce dydaktyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.