Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 475 977 zł
Umowa zawarta
2 kwietnia 2025
Okres realizacji
150 dni
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 1 475 977 zł – 2 668 338 złodrzucone: 6wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rewitalizacja zabytkowego parku w m. Gwiździny, gm. Nowe Miasto Lubawskie.

Zamawiający Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Rewitalizacja zabytkowego parku w m. Gwiździny, gm. Nowe Miasto Lubawskie”, wybierając ofertę wykonawcy NPB Leszek Moczadło. Wartość umowy: 1 475 977 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Krajowy Ośrodek Wsparcia RolnictwaOlsztyn, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 11 kwietnia 2025
Wartość umowy
1 475 977 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy NPB Leszek Moczadło (Nowe Miasto Lubawskie), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 475 977,12 zł (umowę zawarto 2 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 1 475 977,12 zł do 2 668 337,51 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 150 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA

1.3.)Oddział zamawiającego

ODDZIAŁ TERENOWY W OLSZTYNIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 367849538

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bartosza Głowackiego 6

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-448

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne.olsztyn@kowr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.kowr.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kowr.eb2b.com.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rewitalizacja zabytkowego parku w m. Gwiździny, gm. Nowe Miasto Lubawskie.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3fce2e18-62b9-4f83-b3a4-50a88c94341b

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00187801

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00227021/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.45 Rewitalizacja zabytkowego parku w m. Gwiździny na dz. 406/32 wraz z wykonaniem miejsc parkingowych oraz zjazdu na drogę gminną

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00654512

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OLS.WO.260.24.2024.SB

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1401787,70 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja zabytkowego parku w miejscowości Gwiździny na dz. Nr 406/32 obręb Gwiździny, gm. Nowe Miasto Lubawskie wraz z wykonaniem miejsc parkingowych oraz zjazdu na drogę gminną.
2. W ramach zadania przewiduje się wykonanie następujących prac:
a) rewitalizację zabytkowego parku polegająca na wycince drzew i krzewów oraz nasadzeń drzew (łącznie z ich pielęgnacją) opisanych w projekcie budowlanym zatwierdzonym przez WKZ;
b) wybudowanie ścieżek parkowych wraz z rozmieszczeniem lamp solarnych, ławek parkowych oraz koszy na śmieci;
c) wybudowanie miejsc parkingowych oraz zjazdu na drogę gminą zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym.
Dodatkowo Wykonawca będzie zobowiązany do:
- wykonania projektu technicznego, jeśli będzie wymagany (zgodnie z wymaganiami określonymi w decyzji nr 230/2024 pkt 1 );
- wywóz śmieci zmieszanych oraz zużytych opon znajdujących się na terenie parku o objętości około 25 m3.
3. Szczegółowy opis zamówienia został zawarty w załącznikach do SWZ pn.: dokumentacja projektowa (projekt budowlany + pozwolenie na budowę i pozwolenie WKZ), przedmiar robót – zał. Nr 7 do SWZ oraz w Projektowanych Postanowieniach Umowy – zał. Nr 6 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

12

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1475977,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2668337,51 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1475977,12 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NPB Leszek Moczadło

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 8771287268

7.3.3)Ulica

ul. Jagiellońska 23E

7.3.4)Miejscowość

Nowe Miasto Lubawskie

7.3.5)Kod pocztowy

13-300

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Zakład Budowlano-Drogowy „TRAKT” Krzysztof Kaczmarczyk, ul. Jana Brzechwy nr 21 11-010 Barczewo - wykonanie robót budowlanych w zakresie wybudowania ścieżek parkowych, miejsc parkingowych i rewitalizacji w parku w Gwiździnach

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1475977,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

150 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 475 977 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: NPB Leszek Moczadło (Nowe Miasto Lubawskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.