Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa ul. Czarnoleskiej i ul. Spółdzielczej w miejscowości Kruszewnia (gmina Swarzędz)

Zamawiający Gmina Swarzędz (Swarzędz, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa ul. Czarnoleskiej i ul. Spółdzielczej w miejscowości Kruszewnia (gmina Swarzędz)”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina SwarzędzSwarzędz, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 8 kwietnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Swarzędz

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258483

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 1

1.4.2.)Miejscowość

Swarzędz

1.4.3.)Kod pocztowy

62-020

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@swarzedz.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.swarzedz.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6250ab88-7edd-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00181652

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-04-08

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00485047

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa ul. Czarnoleskiej i ul. Spółdzielczej w miejscowości Kruszewnia (gmina Swarzędz)

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W zakres zamówienia wchodzą:
➢ roboty drogowe,
➢ budowa sieci oświetleniowej,
➢ wycinka zieleni.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-04-03

4.2.)Okres realizacji zamówienia

200 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

EUROVIA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

272885401

4.3.3.)Ulica

ul. Irysowa 1

4.3.4.)Miejscowość

Bielany Wrocławskie

4.3.5.)Kod pocztowy

55-040

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

9236455,7 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00289038/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-11-29

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

4

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie prowadzonych robót budowlanych zostały wprowadzone zmiany do dokumentacji projektowej. Wszelkie zmiany w dokumentacji projektowej zostały opisane w protokole konieczności nr 1.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Roboty opisane w protokole obejmują:
– Roboty zamienne związane z kolizją KD z wodociągiem z ujęcia wody
– Kanał D7-D8 zamiana średnicy ze względu na kolizję z wodociągiem
– Roboty zamienne związane z rowem krytym na ul. Spółdzielczej oraz wymianą istniejącej studni drenażowej D0 na przepuście
– Zamiana typu umocnienia skarp przy wylotach

5.4.6.)Wartość zmiany

51660

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie prowadzonych robót budowlanych zostały wprowadzone zmiany do dokumentacji projektowej. Wszelkie zmiany w dokumentacji projektowej zostały opisane w protokole konieczności nr 2

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Roboty opisane w protokole obejmują:
– zmianę konstrukcji ciągu pieszo-rowerowego,
– zwiększenie nakładów na regulacji wysokościową studni,
– wymianę znaków drogowych,

5.4.6.)Wartość zmiany

78000

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie prowadzonych robót budowlanych zostały wprowadzone zmiany do dokumentacji projektowej. Wszelkie zmiany w dokumentacji projektowej zostały opisane w protokole konieczności nr 3

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

. Roboty opisane w protokole obejmują:
– wymianę opornika na łuku yl. Czarnoleskiej i Spółdzielczej,
– przebudowa zjazdu do posesji przy ul. Spółdzielczej 4,
– dodatkowa mobilizacja na układanie ścieżki przy ul. Spółdzielczej 4,
– przebudowa zjazdu do posesji przy ul. Spółdzielczej 6,
– przebudowa chodnika i parkingu przy RSP,
– odwodnienie liniowe w km 0+010,
– przesunięcie studni kanalizacji sanitarnej,
– przestawienie latarni,
– przestawienie skrzynek pocztowych,
– wyprofilowanie zjazdu w ul. Spółdzielczą,
– wykonanie dodatkowej zieleni na pętli autobusowej.

5.4.6.)Wartość zmiany

285360

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W trakcie prowadzonych robót budowlanych zostały wprowadzone zmiany do dokumentacji projektowej. Wszelkie zmiany w dokumentacji projektowej zostały opisane w protokole konieczności nr 4.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Roboty opisane w protokole obejmują:
– Rezygnacja z wykonania nawierzchni bitumicznej na zjeździe do Spółdzielcza 4,
– Wykonanie nawierzchni z kruszywa łamanego 0/31 przy posesji Spółdzielcza 4,
– Ułożenie płyt drogowych na ul. Spółdzielczej,
– Wykonanie zabezpieczenia rowów przy przepustach.

5.4.6.)Wartość zmiany

1100,57

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

9650375,13 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Swarzędz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Swarzędz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.