Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Dostawa samochodu pożarniczego z podnośnikiem hydraulicznym teleskopowym z łamanym przęsłem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach

Zamawiający Ochotnicza Straż Pożarna w Janowicach (Janowice, Małopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Dostawa samochodu pożarniczego z podnośnikiem hydraulicznym teleskopowym z łamanym…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 030 325 zł
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Ochotnicza Straż Pożarna w Janowicach

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 492017628

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Janowice

1.4.2.)Miejscowość

Janowice

1.4.3.)Kod pocztowy

34-623

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL218 - Nowosądecki

1.4.7.)Numer telefonu

886 690 997

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

osp-janowice@wp.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.jodlownik.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Ochotnicza Straż Pożarna w Janowicach

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Ochrona przeciwożarowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00180487

2.2.)Data ogłoszenia

2025-04-08

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00178862

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
2.3.Nazwa zamówienia albo umowy ramowej Przed zmianą

Dostawa samochodu pożarniczego z podnośnikiem hydraulicznym teleskopowym z łamanym przęsłem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach Po zmianie: Dostawa podnośnika teleskopowego z łamanym przęsłem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
3.15.RODO (obowiązek informacyjny) Przed zmianą

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informujemy, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Ochotnicza Straż Pożarna w Janowicach, Janowice 251, 34-623 Szczyrzyc. Wykonawca może kontaktować się z Zamawiającym pisemnie na adres podany powyżej, telefonicznie: tel. 886690997, lub pod adresem e-mail: osp-janowice@wp.pl; 2. Administrator- wyznaczył inspektora danych osobowych, z którym może się Pani/Pan skontaktować pisemnie na adres Ochotnicza Straż Pożarna w Janowicach, Janowice 251, 34-623 Szczyrzyc lub za pomocą poczty elektronicznej: e-mail: osp-janowice@wp.pl; 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. Wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej w ramach zadania pn.: Dostawa samochodu pożarniczego z podnośnikiem hydraulicznym teleskopowym z łamanym przęsłem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach, prowadzonego w trybie podstawowym, art. 271 pkt 1 ustawy Pzp; 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. –Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp”; 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 i ust 4 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres obowiązywania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały okres obowiązywania umowy; 6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; 7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; 8. Posiada Pani/Pan: ­- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; ­- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych *; ­- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **; ­- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; 9. Nie przysługuje Pani/Panu: ­- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; ­- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; ­- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO * Wyjaśnienie :skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. ** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego. Po zmianie: Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informujemy, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Ochotnicza Straż Pożarna w Janowicach, Janowice 251, 34-623 Szczyrzyc. Wykonawca może kontaktować się z Zamawiającym pisemnie na adres podany powyżej, telefonicznie: tel. 886690997, lub pod adresem e-mail: osp-janowice@wp.pl; 2. Administrator- wyznaczył inspektora danych osobowych, z którym może się Pani/Pan skontaktować pisemnie na adres Ochotnicza Straż Pożarna w Janowicach, Janowice 251, 34-623 Szczyrzyc lub za pomocą poczty elektronicznej: e-mail: osp-janowice@wp.pl; 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. Wykonanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej w ramach zadania pn.: Dostawa podnośnika teleskopowego z łamanym przęsłem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach, prowadzonego w trybie podstawowym, art. 271 pkt 1 ustawy Pzp; 4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. –Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp”; 5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 i ust 4 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres obowiązywania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały okres obowiązywania umowy; 6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; 7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; 8. Posiada Pani/Pan: ­- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; ­- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych *; ­- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **; ­- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (na adres Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa), gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; 9. Nie przysługuje Pani/Panu: ­- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; ­- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; ­- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO * Wyjaśnienie :skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. ** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu pożarniczego z podnośnikiem hydraulicznym teleskopowym z łamanym przęsłem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach. 1.1. Dostarczany samochód ma być nie starszy niż z 2006 roku, z automatyczną skrzynią biegów, napędem 4x2, z silnikiem o mocy minimum 255 KW, min. Euro 4, o przebiegu mniejszym niż 50 000 km. Samochód ma posiadać podnośnik hydrauliczny teleskopowy o wysokości ratowniczej min. 32 metrów, z koszem, łamanym przęsłem i wysięgu bocznym min. 25 metrów oraz możliwością pracy poniżej poziomu terenu minimum 5 metrów. Podnośnik ma posiadać udokumentowany czas pracy maksymalnie do 2500 motogodzin. Kosz podnośnika ma posiadać udźwig minimum 400 kg, konstrukcję umożliwiającą dostęp z trzech stron oraz możliwość rozłożenia kładki ewakuacyjnej. 1.2. Pojazd ma być wyposażony w zamontowane w koszu działko wodne osiągające wydajność 3200 l/min., nosze ratownicze umieszczone na platformie i agregat prądotwórczy o mocy min. 12 kVa. 1.3. Dostarczany pojazd ma być wyposażony w urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze świetlne i dźwiękowe pojazdu uprzywilejowanego oraz posiadać pozytywną opinię techniczną lub świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej. 1.4. Dostarczany pojazd ma spełniać wymagania obowiązujących przepisów prawnych w zakresie jego parametrów technicznych i oznaczenia, ma być nieobciążony prawami osób trzecich. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera – opis dostarczanego przedmiotu zamówienia w zakresie wymaganych przez Zamawiającego parametrów – stanowiący Załącznik nr 2 do niniejszej Specyfikacji warunków zamówienia. 3. W przypadku, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostałyby znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne". 4. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne do opisanych przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego na poziomie nie niższym niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa podnośnika teleskopowego z łamanym przęsłem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach. 1.1. Dostarczany samochód ma być nie starszy niż z 2006 roku, z automatyczną skrzynią biegów, napędem 4x2, z silnikiem o mocy minimum 255 KW, min. Euro 4, o przebiegu mniejszym niż 50 000 km. Samochód ma posiadać podnośnik hydrauliczny teleskopowy o wysokości ratowniczej min. 32 metrów, z koszem, łamanym przęsłem i wysięgu bocznym min. 25 metrów oraz możliwością pracy poniżej poziomu terenu minimum 5 metrów. Podnośnik ma posiadać udokumentowany czas pracy maksymalnie do 2500 motogodzin. Kosz podnośnika ma posiadać udźwig minimum 400 kg, konstrukcję umożliwiającą dostęp z trzech stron oraz możliwość rozłożenia kładki ewakuacyjnej. 1.2. Pojazd ma być wyposażony w zamontowane w koszu działko wodne osiągające wydajność 3200 l/min., nosze ratownicze umieszczone na platformie i agregat prądotwórczy o mocy min. 12 kVa. 1.3. Dostarczany pojazd ma być wyposażony w urządzenia sygnalizacyjno-ostrzegawcze świetlne i dźwiękowe pojazdu uprzywilejowanego oraz posiadać pozytywną opinię techniczną lub świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej. 1.4. Dostarczany pojazd ma spełniać wymagania obowiązujących przepisów prawnych w zakresie jego parametrów technicznych i oznaczenia, ma być nieobciążony prawami osób trzecich. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera – opis dostarczanego przedmiotu zamówienia w zakresie wymaganych przez Zamawiającego parametrów – stanowiący Załącznik nr 2 do niniejszej Specyfikacji warunków zamówienia. 3. W przypadku, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostałyby znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne". 4. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne do opisanych przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego na poziomie nie niższym niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144210-3Wozy strażackie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 030 325 zł
Próbka: 106 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
411 128 zł1 400 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
988 872 zł
Źródło próbki
CPV 34144210· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
411 128 zł
Mediana
1 030 325 zł
Górny kwartyl
1 400 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Ochotnicza Straż Pożarna w Janowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Janowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144210-3 (Wozy strażackie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.