ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Usuwanie skutków powypadkowych lub innych zdarzeń losowych zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego na terenie m. Legnicy w okresie do 31.12.2025r.”

Zamawiający Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy (Legnica, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Usuwanie skutków powypadkowych lub innych zdarzeń losowych zagrażających bezpieczeństwu…”. Termin składania ofert minął 16 kwietnia 2025, 12:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Dróg Miejskich w LegnicyLegnica, Dolnośląskieopublikowano 8 kwietnia 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 373 000 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
16 kwietnia 2025, 12:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Usuwanie skutków powypadkowych lub innych zdarzeń losowych zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego na terenie m. Legnicy w okresie do 31.12.2025r.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390278090

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wojska Polskiego 10

1.5.2.)Miejscowość

Legnica

1.5.3.)Kod pocztowy

59-220

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zdm@zdm.legnica.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdm.legnica.eu

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Usuwanie skutków powypadkowych lub innych zdarzeń losowych zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego na terenie m. Legnicy w okresie do 31.12.2025r.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b5232b16-89e5-4ac9-87eb-7d1a3fa1559e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00180463

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00043021/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usuwanie skutków powypadkowych.

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.platformazakupowa.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

www.platformazakupowa.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

6. Zamawiający, zgodnie z § 3 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności ws. minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 773; dalej: “Rozporządzenie w sprawie środków komunikacji”), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10 0.,
d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f) Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
g) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
7. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
h) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
i) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Zamawiający wymaga złożenia oferty w postaci katalogu elektronicznego

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DI/19/2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usuwanie skutków powypadkowych lub innych zdarzeń losowych powodujących
zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, na wszystkich drogach publicznych w granicach administracyjnych
miasta Legnicy oraz drogach wewnętrznych będących własnością Gminy Legnica.

4.2.6.)Główny kod CPV

90600000-3 - Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

– czas reakcji; do …….. minut Punktacja: do 40 pkt; Czas reakcji to czas przestąpienia wykonawcy do realizacji czynności bezpośrednio na drodze i wynosi – maksymalnie do 120 min. od momentu wezwania do usuwania skutków powstałych podczas zdarzenia na drodze. Maksymalny czas nie może być dłuższy niż 120 minut i musi być określony w przedziale 30 - 120 minut.

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym :
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów :
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej :
Wykonawca posiada wymagane zdolności techniczne zapewniające należyte wykonanie zamówienia, jeżeli wykaże, że w zakresie posiadania wiedzy i doświadczenia wykonał należycie w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia jest krótszy — w tym okresie, min. jedno zadanie o wartości umownej co najmniej 100 000,00 zł brutto zł brutto, obejmujące usługi polegające na usuwaniu skutków powypadkowych lub innych zdarzeń losowych powodujących zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
5) do wykonania zleconych prac, Wykonawca musi wykazywać się możliwością korzystania z następujących
maszyn i sprzętu gwarantującego właściwą jakość robót:
Wykonawca musi wykazać się dysponowaniem niezbędnym wyposażenia do realizacji usługi, który jest
dopuszczony do pracy na drodze pod ruchem, jest oznakowany zgodnie załącznikiem nr 1-4 do rozporządzenia
Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczególnych warunków technicznych dla znaków
i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczanie na
drodze oraz posiadać wymagane zezwolenia i legalizacje.
Wykonawca musi dysponować niżej wymienionymi urządzeniami, narzędziami i wyposażeniem zakładu:
1) pojazdy z oznakowaniem typu U-26c i lampami błyskowymi – 2 szt
2) pojazd do przewozu kontenerów lub samochód o ładowności dopuszczalnej nie
mniejszej niż 6 Mg – 1 szt.
3) urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w sztukach (minimum)
-tablice prowadzące U-3c – 4 szt., U-3d - 4 szt.
-tablice kierujące U-21a – 6 szt., U-21b – 6 szt,
-zapora drogowa U-20a – 10 szt., U-20b – 10 szt., rolek 5 po 100m
-pachołki drogowe U-23b – 6 szt., U-23c - 80 szt.
4) znaki typu: C-1 – 2 szt., C-3 – 2 szt., C-5 -.1 szt., C-9 – 2 szt., C-10 – 2 szt., C-11-1 szt.,
5) znaki zakazu B-1 – 2 szt., B-33 – 2 szt. (20,30)
6) znaki ostrzegawcze A-12a - 1 szt., A-12b – 1 szt., A-12c – 1 szt., A-30 – 3 szt.
7) urządzenie do zmywania jezdni szt. - 1 szt.
8) zamiatarki ręczne 3 szt.,
9) zamiatarka samobieżna - 1 szt.,
10) lampy ostrzegawcze - 10 szt.,
11) lampy zmierzchowe - 10 szt.,
12) rozpylacz do płynów neutralizacyjnych - 2 szt.,
13) dozownik do sorbentu - 3 szt.,
14) narzędzia i sprzęt do ręcznego usuwania zanieczyszczeń i materiałów – 1 kpl
15) piła spalinowa - 2 szt.,
16) agregat prądotwórczy - 2 szt.,
17) szlifierka kątowa - 2 szt.,
18) aparat fotograficzny z datownikiem - 1 szt.,
19) pojemnik na zużyte sorbenty - 1 szt.,
20) przenośne środki łączności - 1 kpl.
21) spalinowy rozpylacz do płynów neutralizacyjnych - 1 szt.,
22) mechaniczny siewnik do sorbentu - 1 szt.,
23) samochód do obsługi zdarzeń drogowych - 1 szt.,
24) myjka do mycia typu Karcher wraz z zasobnikiem wody - 1 kpl.
W przypadku niespełnienia ww. wymogów zamawiający odmówi podpisania umowy z przyczyn
zależnych od Wykonawcy.
6) do wykonania zleconych prac Wykonawca musi wykazywać się możliwością korzystania z personelu
gwarantującego właściwą jakość robót:
Wykonawca dysponuje niżej wymienionymi osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia:
- 2 osobami posiadającymi uprawnienia do wykonywania czynności związanych z kierowaniem ruchem
drogowym,
- 2 osobami posiadającymi uprawnienia do obsługi urządzeń stanowiących
niezbędne techniczne wyposażenie Wykonawcy w tym 1 osobą do kierowania robotami objętymi
przedmiotem zamówienia z doświadczeniem w prowadzeniu tych prac obejmującym kierowaniem
min. 1 zadaniem związanymi z usuwaniem skutków powypadkowych – Kierownik prac,

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
2.Zamawiający dopuszcza zmiany wynagrodzenia w następujących przypadkach

2.1) zwiększenie lub zmniejszenie zakresu robót wynikające z rzeczywistych obmiarów przy rozliczeniu ryczałtowo – ilościowym – zgodnie z art. 455 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp, 2.2) z powodu kolizji, uzgodnień, utrudnień które nie były ujęte w dokumentacji przetargowej lub warunków atmosferycznych uniemożliwiających prowadzenie prac, 2.3) z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla Zamawiającego, 2.4) z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron, 2.5) z powodu siły wyższej, to znaczy niezależnego od stron losowego zdarzenia zewnętrznego, które było niemożliwe do przewidzenia w momencie zawarcia Umowy i któremu nie można było zapobiec mimo dochowania należytej staranności. 3. Warunkiem zmian postanowień umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany w formie aneksu do umowy. 4. W razie wystąpienia okoliczności mogących wpłynąć na zmianę terminów Wykonawca winien jest poinformować Zamawiającego pisemnie. 5. O wystąpieniu okoliczności zmiany; inspektora nadzoru, kierownika prac, koordynatora ze strony Zamawiającego, zmiany osób reprezentujących strony, zmiany formy prawnej którejkolwiek ze stron, strony powiadomią się pisemnie wraz z dokumentami niezbędnymi do udokumentowania zaistniałych okoliczności. Powyższe postanowienia nie stanowią zmiany umowy. 6. Stosownie do treści art. 436 pkt. 4 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia określonego w § 8 ust. 2 Umowy w następujących przypadkach: 1) zmiany stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego, 2) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 3) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub zmiany wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, 4) zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych, 5) zmiany cen materiałów lub kosztów związanych z realizacją przedmiotu Umowy,- jeżeli zmiany określone w pkt. 1), 2), 3), 4) lub 5) będą miały wpływ na koszty wykonania Umowy przez Wykonawcę.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-04-16 12:00

8.2.)Miejsce składania ofert

www.platformazakupowa.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-04-16 12:05

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-05-15

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90600000-3Usługi sprzątania oraz usługi sanit…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
373 000 zł
Próbka: 30 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 650 zł1 192 010 zł
Rozstęp międzykwartylowy
992 360 zł
Źródło próbki
CPV 90600000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 650 zł
Mediana
373 000 zł
Górny kwartyl
1 192 010 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 16.04.2025, 12:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Legnica.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90600000-3 (Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.