Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

Opracowanie dokumentacji technicznej dla zadania: Projekt przebudowy drogi powiatowej nr 1154K na odcinku od ronda w Sułoszowej do granicy z powiatem Olkuskim

Zamawiający Gmina Sułoszowa (Sułoszowa, Małopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Opracowanie dokumentacji technicznej dla zadania: Projekt przebudowy drogi powiatowej nr…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina SułoszowaSułoszowa, Małopolskie (powiat Krakowski →)opublikowano 7 kwietnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 244 496 zł
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA SUŁOSZOWA

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555520

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Krakowska 139

1.4.2.)Miejscowość

Sułoszowa

1.4.3.)Kod pocztowy

32-045

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@suloszowa.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.suloszowa.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bb6c1696-cbb7-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.3.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00179987

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2025-04-07

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00479227

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji technicznej dla zadania: Projekt przebudowy drogi powiatowej nr 1154K na odcinku od ronda w Sułoszowej do granicy z powiatem Olkuskim

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania

Przebudowa drogi powiatowej nr 1154K na odcinku od ronda w Sułoszowej do granicy z powiatem Olkuskim na dł. około 3 km w zakresie: rozbudowy drogi powiatowej 1154K, w tym: budowa chodnika z odwodnieniem, poszerzeniu jezdni i wymianie nawierzchni. 2. Zakres rzeczowy: - Opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi powiatowej nr 1154K w miejscowości Sułoszowa w zakresie budowy chodnika z odwodnieniem, poszerzenia jezdni i wymianie nawierzchni oraz uzyskania stosownych uzgodnień, opinii i właściwych decyzji administracyjnych wymaganych przepisami prawa i/lub uzyskanie decyzji ZRID. - Zakres rzeczowy zadania ostatecznie zostanie potwierdzony po wyborze koncepcji oraz wykonaniu badań geologicznych przez Projektanta oraz przeprowadzonej wizji w terenie. - Koncepcję projektową należy wykonać na mapach sytuacyjno-wysokościowych w skali 1:500. Podstawą przyjętych rozwiązań powinny być m.in. sprawdzenie przepustowości, przeanalizowanie przejezdności, zapewnienie widoczności, bezpieczeństwa w ruchu oraz analiza możliwych kolizji z istniejącą infrastrukturą techniczną. Opracowanie powinno zawierać: a. część opisową, b. część rysunkową 3. Parametry: Elementy przebudowywanych dróg powiatowych należy zaprojektować zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi i ich usytuowanie dla drogi klasy Z. Parametry techniczne przedmiotu zamówienia: - klasa techniczna – droga klasy „Z” - dopuszczalny nacisk osi pojazdu – 115 kN/oś - kategoria ruchu - KR3 - szerokość jezdni 6m - należy zaprojektować ścieżkę rowerową o szerokości 2m, bez chodnika z uwagi na znikomy ruch pieszych i brak istniejących zabudowań: zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi i ich usytuowanie (tj. Dz.U. z 2016 r. poz. 124 z późniejszymi zmianami).

3.8.)Główny kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2023-12-08

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

do 2025-03-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

NIWELETA Sebastian Gwizdek

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6422583228

4.3.3.)Ulica

ul. Służba Polsce 4 lokal 4

4.3.4.)Miejscowość

Miechów

4.3.5.)Kod pocztowy

32-200

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

319308 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2023/BZP 00552023/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2024-12-13

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

przedłużające się procedury w zakresie uzgodnień projektowych dotyczących urządzeń teletechnicznych

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Zmieniono termin zakończenia umowy.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71322000-1Usługi inżynierii projektowej w zak…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
244 496 zł
Próbka: 69 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
114 000 zł375 662 zł
Rozstęp międzykwartylowy
261 662 zł
Źródło próbki
CPV 71322000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
114 000 zł
Mediana
244 496 zł
Górny kwartyl
375 662 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sułoszowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sułoszowa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71322000-1 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.