Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
424 222 zł
Umowa zawarta
1 kwietnia 2025
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena95%Udzielony rabat5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

7/2025 Dostawa oleju napędowego

Zamawiający Szpital Rejonowy w Raciborzu (Racibórz, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „7/2025 Dostawa oleju napędowego”, wybierając ofertę wykonawcy ORLEN SPÓŁKA AKCYJNA. Wartość umowy: 424 222 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Szpital Rejonowy w RaciborzuRacibórz, Śląskie (powiat Raciborski →)opublikowano 2 kwietnia 2025
Wartość umowy
424 222 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    04 marca 2025

    Termin ofert: 13 marca 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 kwietnia 2025

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ORLEN SPÓŁKA AKCYJNA (Płock).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 424 222,08 zł (umowę zawarto 1 kwietnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szpital Rejonowy w Raciborzu

1.3.)Oddział zamawiającego

Zamówienia Publiczne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276225587

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gamowska 3

1.5.2.)Miejscowość

Racibórz

1.5.3.)Kod pocztowy

47-400

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@szpital-raciborz.org

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://szpital-raciborz.org

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9a076796-d869-4d49-a3fb-83e404b53f98

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

7/2025 Dostawa oleju napędowego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9a076796-d869-4d49-a3fb-83e404b53f98

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00172291

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-04-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00679275/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Dostawa oleju napędowego dla Szpitala Rejonowego im. dr. J. Rostka w Raciborzu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00128989

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

7/2025 Dostawa oleju napędowego

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego dla Szpitala Rejonowego im. dr. J. Rostka w Raciborzu (określona w formularzu cenowym nr 7/2025), która będzie dokonywana za pośrednictwem transakcji bezgotówkowych przy użyciu kart rozliczeniowych w sieci stacji paliw wybranego wykonawcy.

4.5.3.)Główny kod CPV

09134100-8 - Olej napędowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

424222,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

424222,08 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

424222,08 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ORLEN SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 610188201

7.3.3)Ulica

ul. Chemików 7

7.3.4)Miejscowość

Płock

7.3.5)Kod pocztowy

09-411

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-04-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

424222,08 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09134100-8Olej napędowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
366 550 zł
Próbka: 66 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 898 zł751 773 zł
Rozstęp międzykwartylowy
517 875 zł
Źródło próbki
CPV 09134100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 898 zł
Mediana
366 550 zł
Górny kwartyl
751 773 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szpital Rejonowy w Raciborzu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Racibórz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 424 222 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09134100-8 (Olej napędowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ORLEN SPÓŁKA AKCYJNA (Płock). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.