Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
139 000 zł
Umowa zawarta
18 marca 2025
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie personelu Wykonawcy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Nadzór inwestorski zadania: „Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C oraz renowacja elewacji, wieży i pokrycia dachowego ratusza w Byczynie”

Zamawiający Gmina Byczyna (Byczyna, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Nadzór inwestorski zadania: Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Projektowania i Usług Inwestycyjnych PROBUDEX-Jan Leszczyński. Wartość umowy: 139 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ByczynaByczyna, Opolskie (powiat Kluczborski →)opublikowano 20 marca 2025
Wartość umowy
139 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Projektowania i Usług Inwestycyjnych PROBUDEX-Jan Leszczyński (Wrocław).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 139 000,00 zł (umowę zawarto 18 marca 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Byczyna

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 53141299300000

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Byczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

46-220

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@byczyna.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.byczyna.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1068276

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Nadzór inwestorski zadania:
„Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C oraz renowacja elewacji, wieży i pokrycia dachowego ratusza w Byczynie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d38462a1-01bb-488f-abdd-b1a4d084430f

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00154988

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00000510/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.3.6 Nadzór inwestorski zadania

Ratujemy nasze dziedzictwo: Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C w Byczynie wraz z fragmentami fosy miejskiej i ratuszem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00122294

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OŚ.271.8.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

100000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego w imieniu i na rzecz Zamawiającego w ramach funkcji Inspektora Nadzoru w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 725 ze zm.) nad zadaniem: „Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C oraz renowacja elewacji, wieży i pokrycia dachowego ratusza w Byczynie” realizowanego w ramach dofinansowania inwestycji ze środków ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Zadanie inwestycyjne realizowane jest w formule „zaprojektuj-wybuduj”.
Zadanie inwestycyjne podzielono na dwie części. Jedna część dotyczy renowacji zabytkowego obwarowania miasta Byczyna na odcinku C, drugie renowacji elewacji, wieży i pokrycia dachowego ratusza w Byczynie. Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna na odcinku C przewiduje wykonanie robót budowalnych i prac konserwatorskich oraz iluminacji zabytkowych murów miejskich w Byczynie na odcinku północno-wschodnim oznaczonym jako A. Długość odcinka muru ok. 150 m. Część druga dotyczy wykonania robót budowlanych i prac konserwatorskich oraz wykonania iluminacji zabytkowego ratusza w Byczynie. Pracami objęte zostaną elewacja, wieża i dach.
2. Zakres robót, nad którymi sprawowany będzie nadzór inwestorski określa dokumentacja zamieszczona na Platformie zakupowej Zamawiającego pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1031232 postępowanie nr OŚ.271.23.2024 pod nazwą: Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C oraz renowacja elewacji, wieży i pokrycia dachowego ratusza w Byczynie.
Planowany termin zakończenia inwestycji (robót budowlanych) – do 19 kwietnia 2026 r.
3. Inspektor nadzoru inwestorskiego będzie działał we współpracy z Zamawiającym i na jego rzecz w całym okresie realizacji inwestycji, w zakresie określonym w niniejszej SWZ, załączniku nr 7 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz załączniku nr 6 do SWZ - projekt umowy.
4. Inspektor nadzoru inwestorskiego zapewni stałą wymianę informacji z Zamawiającym oraz koordynację swojej działalności z wymaganiami Zamawiającego.
5. Wykonawca będzie dysponował osobami legitymującymi się doświadczeniem i kwalifikacjami odpowiednimi do funkcji jaka zostanie im powierzona. Wykonawca przedstawi wraz z ofertą osoby mające pełnić funkcję Inspektora w poszczególnych branżach, które spełnią wymagania określone w SWZ oraz ogłoszeniu o zamówieniu.
6. Przed złożeniem oferty zaleca się zapoznać ze wszystkimi dostępnymi materiałami związanymi z przedmiotem zamówienia, nad którym ma być pełniony nadzór inwestorski w tym w szczególności z Programem Funkcjonalno – Użytkowym. Wykonawca powinien rozpoznać stopień skomplikowania planowanej inwestycji i rzetelnie sporządzić ofertę. Złe rozpoznanie poziomu skomplikowania inwestycji i zbyt mały stopień szczegółowości sporządzonej oferty nie może być przedmiotem jakichkolwiek roszczeń lub negocjacji po złożeniu oferty.
7. Szczegóły zawiera – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

71700000-5 - Usługi nadzoru i kontroli

71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

139000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

139000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

139000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Projektowania i Usług Inwestycyjnych PROBUDEX-Jan Leszczyński

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

899 000 17 57

7.3.3)Ulica

Kusztelana

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

53-021

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-03-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

139000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71247000-1Nadzór nad robotami budowlanymi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
193 310 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
72 506 zł407 791 zł
Rozstęp międzykwartylowy
335 285 zł
Źródło próbki
CPV 71247000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
72 506 zł
Mediana
193 310 zł
Górny kwartyl
407 791 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Byczyna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Byczyna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 139 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Projektowania i Usług Inwestycyjnych PROBUDEX-Jan Leszczyński (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.