Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Nadzór inwestorski zadania: „Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C oraz renowacja elewacji, wieży i pokrycia dachowego ratusza w Byczynie”

Zamawiający Gmina Byczyna (Byczyna, Opolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Nadzór inwestorski zadania: Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C oraz…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ByczynaByczyna, Opolskie (powiat Kluczborski →)opublikowano 28 lutego 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 193 310 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Byczyna

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 53141299300000

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 1

1.4.2.)Miejscowość

Byczyna

1.4.3.)Kod pocztowy

46-220

1.4.4.)Województwo

opolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@byczyna.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.byczyna.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00125087

2.2.)Data ogłoszenia

2025-02-28

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00122294

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.2.Krótki opis przedmiotu zamówienia Przed zmianą

1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego w imieniu i na rzecz Zamawiającego w ramach funkcji Inspektora Nadzoru w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 725 ze zm.) nad zadaniem: „Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C oraz renowacja elewacji, wieży i pokrycia dachowego ratusza w Byczynie” realizowanego w ramach dofinansowania inwestycji ze środków ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zadanie inwestycyjne realizowane jest w formule „zaprojektuj-wybuduj”. Zadanie inwestycyjne podzielono na dwie części. Jedna część dotyczy renowacji zabytkowego obwarowania miasta Byczyna na odcinku C, drugie renowacji elewacji, wieży i pokrycia dachowego ratusza w Byczynie. Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna na odcinku C przewiduje wykonanie robót budowalnych i prac konserwatorskich oraz iluminacji zabytkowych murów miejskich w Byczynie na odcinku północno-wschodnim oznaczonym jako A. Długość odcinka muru ok. 150 m. Część druga dotyczy wykonania robót budowlanych i prac konserwatorskich oraz wykonania iluminacji zabytkowego ratusza w Byczynie. Pracami objęte zostaną elewacja, wieża i dach. 2. Zakres robót, nad którymi sprawowany będzie nadzór inwestorski określa dokumentacja zamieszczona na Platformie zakupowej Zamawiającego pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1031232 postępowanie nr OŚ.271.23.2024 pod nazwą: Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C oraz renowacja elewacji, wieży i pokrycia dachowego ratusza w Byczynie. Planowany termin zakończenia inwestycji (robót budowlanych) – do 19 kwietnia 2025 r. 3. Inspektor nadzoru inwestorskiego będzie działał we współpracy z Zamawiającym i na jego rzecz w całym okresie realizacji inwestycji, w zakresie określonym w niniejszej SWZ, załączniku nr 7 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz załączniku nr 6 do SWZ - projekt umowy. 4. Inspektor nadzoru inwestorskiego zapewni stałą wymianę informacji z Zamawiającym oraz koordynację swojej działalności z wymaganiami Zamawiającego. 5. Wykonawca będzie dysponował osobami legitymującymi się doświadczeniem i kwalifikacjami odpowiednimi do funkcji jaka zostanie im powierzona. Wykonawca przedstawi wraz z ofertą osoby mające pełnić funkcję Inspektora w poszczególnych branżach, które spełnią wymagania określone w SWZ oraz ogłoszeniu o zamówieniu. 6. Przed złożeniem oferty zaleca się zapoznać ze wszystkimi dostępnymi materiałami związanymi z przedmiotem zamówienia, nad którym ma być pełniony nadzór inwestorski w tym w szczególności z Programem Funkcjonalno – Użytkowym. Wykonawca powinien rozpoznać stopień skomplikowania planowanej inwestycji i rzetelnie sporządzić ofertę. Złe rozpoznanie poziomu skomplikowania inwestycji i zbyt mały stopień szczegółowości sporządzonej oferty nie może być przedmiotem jakichkolwiek roszczeń lub negocjacji po złożeniu oferty. 7. Szczegóły zawiera – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 7 do SWZ. Po zmianie: 1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie kompleksowego nadzoru inwestorskiego w imieniu i na rzecz Zamawiającego w ramach funkcji Inspektora Nadzoru w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 725 ze zm.) nad zadaniem: „Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C oraz renowacja elewacji, wieży i pokrycia dachowego ratusza w Byczynie” realizowanego w ramach dofinansowania inwestycji ze środków ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zadanie inwestycyjne realizowane jest w formule „zaprojektuj-wybuduj”. Zadanie inwestycyjne podzielono na dwie części. Jedna część dotyczy renowacji zabytkowego obwarowania miasta Byczyna na odcinku C, drugie renowacji elewacji, wieży i pokrycia dachowego ratusza w Byczynie. Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna na odcinku C przewiduje wykonanie robót budowalnych i prac konserwatorskich oraz iluminacji zabytkowych murów miejskich w Byczynie na odcinku północno-wschodnim oznaczonym jako A. Długość odcinka muru ok. 150 m. Część druga dotyczy wykonania robót budowlanych i prac konserwatorskich oraz wykonania iluminacji zabytkowego ratusza w Byczynie. Pracami objęte zostaną elewacja, wieża i dach. 2. Zakres robót, nad którymi sprawowany będzie nadzór inwestorski określa dokumentacja zamieszczona na Platformie zakupowej Zamawiającego pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1031232 postępowanie nr OŚ.271.23.2024 pod nazwą: Renowacja zabytkowego obwarowania miasta na odcinku C oraz renowacja elewacji, wieży i pokrycia dachowego ratusza w Byczynie. Planowany termin zakończenia inwestycji (robót budowlanych) – do 19 kwietnia 2026 r. 3. Inspektor nadzoru inwestorskiego będzie działał we współpracy z Zamawiającym i na jego rzecz w całym okresie realizacji inwestycji, w zakresie określonym w niniejszej SWZ, załączniku nr 7 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia oraz załączniku nr 6 do SWZ - projekt umowy. 4. Inspektor nadzoru inwestorskiego zapewni stałą wymianę informacji z Zamawiającym oraz koordynację swojej działalności z wymaganiami Zamawiającego. 5. Wykonawca będzie dysponował osobami legitymującymi się doświadczeniem i kwalifikacjami odpowiednimi do funkcji jaka zostanie im powierzona. Wykonawca przedstawi wraz z ofertą osoby mające pełnić funkcję Inspektora w poszczególnych branżach, które spełnią wymagania określone w SWZ oraz ogłoszeniu o zamówieniu. 6. Przed złożeniem oferty zaleca się zapoznać ze wszystkimi dostępnymi materiałami związanymi z przedmiotem zamówienia, nad którym ma być pełniony nadzór inwestorski w tym w szczególności z Programem Funkcjonalno – Użytkowym. Wykonawca powinien rozpoznać stopień skomplikowania planowanej inwestycji i rzetelnie sporządzić ofertę. Złe rozpoznanie poziomu skomplikowania inwestycji i zbyt mały stopień szczegółowości sporządzonej oferty nie może być przedmiotem jakichkolwiek roszczeń lub negocjacji po złożeniu oferty. 7. Szczegóły zawiera – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 7 do SWZ.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71247000-1Nadzór nad robotami budowlanymi
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
193 310 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
72 506 zł407 791 zł
Rozstęp międzykwartylowy
335 285 zł
Źródło próbki
CPV 71247000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
72 506 zł
Mediana
193 310 zł
Górny kwartyl
407 791 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Byczyna prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Byczyna.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71247000-1 (Nadzór nad robotami budowlanymi). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.