Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Kompleksowe utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego, przejść podziemnych i kładek stanowiących własność Gminy Bytom w 2024r."

Zamawiający Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu (Bytom, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Kompleksowe utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego, przejść podziemnych i kładek…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w BytomiuBytom, Śląskieopublikowano 7 marca 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu

1.2.)Oddział zamawiającego

MZDIM Bytom

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 240136989

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Smolenia 35

1.4.2.)Miejscowość

Bytom

1.4.3.)Kod pocztowy

41-902

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@mzdim.bytom.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-585138f6-8f69-11ee-9fb5-3edbb70f45bd

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00136401

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-03-07

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00525267

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Kompleksowe utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego, przejść podziemnych i kładek stanowiących własność Gminy Bytom w 2024r."

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem postępowania jest

kompleksowe utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego, przejść podziemnych i kładek stanowiącego własność Gminy Bytom. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 2.1 kompleksowe utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta Bytomia obejmującego 3736 punktów świetlnych, 2.2 kompleksowe utrzymanie i konserwacja oświetlenia 2 kładek i 6 przejść podziemnych na terenie miasta Bytomia w następujących lokalizacjach: a) ul. Batorego-Kolejowa, b) ul. Krakowska-Witczaka c) Al. Jana Pawła II- Chorzowska, d) ul. Miechowicka – Konstytucji, e) Tunel Zachodni między Pl. Wolskiego-Zabrzańska. f) ul. Zabrzańska- przejście (przejazd) pod wiaduktem PKP g) ul. Siemianowicka –kładka piesza h) ul. Wrocławska – kładka piesza Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w Rozdziale V SWZ oraz załącznikach do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-01-30

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2024-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

FBSerwis S.A

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 527-267-60-62

4.3.3.)Ulica

ul. Siedmiogrodzka 9

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

01-204

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

287369,77 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00086660/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-12-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W dniu 27.12.2023 r. złożono odwołanie w postępowaniu nr DNP.260.46.2023.U.2023 pn. „Kompleksowe utrzymanie i konserwacja oświetlenia ulicznego, przejść podziemnych i kładek stanowiących własność Gminy Bytom w 2024r.", które wstrzymało możliwość zawarcia umowy z wybranym Wykonawcą. W związku z zakończeniem postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą nr sprawy KiO 3903/23, Strony umowy skróciły okres obowiązywania umowy o 1 miesiąc, czyli okres realizacji od 01.02-31.12.24 oraz zmniejszyły wartość wynagrodzenia z łącznej kwoty wynagrodzenia Wykonawcy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Strony zmieniają § 2 ust. 1 umowy, który otrzymuje następujące brzmienie:
„1. Realizacja przedmiotu umowy określonego w § 1 odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego w okresie 11 miesięcy od dnia zawarcia umowy (jednak nie wcześniej niż od 1.02.2024 r. i nie później niż do dnia 31.12.2024 r.) z zastrzeżeniem ust. 2.”

Strony zmieniają § 6 ust. 2 umowy, który otrzymuje następujące brzmienie:
„2. Kwota maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie czynności objętych niniejszą umową wynosi 260 015,25 zł brutto (słownie: dwieście sześćdziesiąt tysięcy piętnaście złotych 25/100), w tym należny podatek od towarów i usług VAT 23 % tj. netto 211 394,50 złotych (słownie: dwieście jedenaście tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt cztery złotych 50/100).”

5.4.6.)Wartość zmiany

27354,52

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

287369,77 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50232100-1Usługi w zakresie konserwacji oświe…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →