Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający w trybie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnił przedmiotowe postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez COUNTRY TRAVEL Małgorzata Firlejczyk z Gilowic na kwotę 269 980,00 zł, przewyższa kwotę 200 000,00 zł, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
9 ofert
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Organizacja wyjazdów edukacyjnych w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Siewierz

Zamawiający Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żelisławicach (Siewierz, Śląskie) opublikował wynik postępowania „Organizacja wyjazdów edukacyjnych w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie…”. Złożono 9 ofert.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podano
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający w trybie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnił przedmiotowe postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez COUNTRY TRAVEL Małgorzata Firlejczyk z Gilowic na kwotę 269 980,00 zł, przewyższa kwotę 200 000,00 zł, którą… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żelisławicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 278079078

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Przyszłości

1.5.2.)Miejscowość

Siewierz

1.5.3.)Kod pocztowy

42-470

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.)Numer telefonu

32 67 41 750

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zspz@zspzelislawice.dlaedu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

zspz.edu.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9e616669-92d5-4896-9357-759e4df1dee5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Organizacja wyjazdów edukacyjnych w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Siewierz

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9e616669-92d5-4896-9357-759e4df1dee5

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00130212

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-03-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00031119/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Organizacja wyjazdów edukacyjnych w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Siewierz

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Społeczny Plus (EFS+).

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00089791

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja edukacyjnych i integracyjnych wyjazdów, wycieczek i warsztatów wyjazdowych dla dorosłych mieszkańców Gminy Siewierz w ramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji (LOWE) utworzonego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żelisławicach. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ.
2. Wykonawca zobowiązany jest do zagwarantowania bezpieczeństwa osób i mienia podczas wykonywania usługi przewozu osób. Zamawiający nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku których nastąpiłoby uszkodzenie ciała lub mienia czy śmierć spowodowane działalnością Wykonawcy. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody na osobie lub mieniu zaistniałe podczas wyjazdu.
3. Wykonawca musi zapewnić, aby przewoźnik posiadał wszelkie uprawnienia do wykonywania odpłatnego transportu drogowego stosownie do treści aktualnych zapisów ustawy o transporcie drogowym, w tym aktualną licencję na wykonywania transportu drogowego osób, a ponadto musi posiadać ważną polisę ubezpieczeniową OC i NW w zakresie ryzyka wynikającego z prowadzonej działalności oraz ważne badania techniczne.
4. Wymagania dotyczące pojazdów:
1) Wykonawca musi dysponować co najmniej dwoma pojazdami w dobrym stanie technicznym (norma emisji spalin minimum EURO 4), wyposażonymi w ABS, pasy bezpieczeństwa, sprawną klimatyzację, wygodne fotele z możliwością regulacji oparcia, bar kawowy, DVD i WC, tj.: 2 pojazdy posiadające min. 42 miejsca pasażerskie + kierowca + pilot,
2) Stan techniczny pojazdów powinien być zgodny z obowiązującymi przepisami o ruchu drogowym, w tym spełniający wymagania techniczne określone w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r., poz. 1251 z późn. zm.), ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r., poz. 1539 z późn. zm.) i w innych przepisach związanych z transportem osób.
3) W przypadku wystąpienia awarii środka transportu Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na własny koszt zastępczego środka transportu spełniającego wymagania określone w powyższych punktach w taki sposób, aby nie powodować opóźnień czasowych (max. 1 godz.) Zamawiający nie będzie ponosił z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.
4) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia warunków bezpieczeństwa, czystości i estetyki pojazdów służących do przewozu osób oraz do niezwłocznego powiadomienia Zamawiającego o wszystkich zaistniałych, w tym nieprzewidzianych przeszkodach w należytym wykonaniu umowy.
5) Wykonawca zapewni przewóz osób niepełnosprawnych.
5. Przy każdym transporcie Wykonawca zobowiązany jest na prośbę koordynatora ze strony Zamawiającego do przedłożenia aktualnych dokumentów i uprawnień potrzebnych do realizacji zamówienia, w tym prawa jazdy kierowcy, dowodu rejestracyjnego, zezwolenia na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób, kserokopii dokumentu potwierdzającego przeprowadzenie ważnych badań technicznych pojazdu.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania odpowiednich służb, celem sprawdzenia stanu technicznego pojazdów. W przypadku stwierdzenia, iż pojazd jest niesprawny technicznie lub nie spełnia wymaganego standardu, Zamawiający ma prawo żądać podstawienia w najszybszym możliwym czasie autokaru sprawnego o wymaganym standardzie, a Wykonawca ma to żądanie spełnić.
7. Wykonawca w terminie do 21 dni od podpisania umowy przedstawi Zamawiającemu wstępną propozycję harmonogramu wyjazdów, ze wskazaniem wstępnych terminów, proponowanych miejsc docelowych, ośrodków hotelowych, organizacji posiłków, programów zajęć, w tym dodatkowych atrakcji. Na 21 dni przed danym wyjazdem Wykonawca dostarczy Zamawiającemu do akceptacji kompletny i szczegółowy program wyjazdu.
8. Pozostałe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
1) Wykonawca zapewni odpowiednią liczbę (zmianę) kierowców dopasowaną do liczby godzin podróży.
2) Kierowca prowadzący pojazd musi posiadać wymagane uprawnienia do prowadzenia pojazdu oraz doświadczenie w prowadzeniu autokaru, musi wykazywać się kulturą osobistą w kontaktach z innymi ludźmi.
3) Wykonawca zobowiązany będzie do ubezpieczenia uczestników wyjazdów ubezpieczeniem NNW.
4) Wykonawca zadba o dokonanie przed każdym wyjazdem kontroli odpowiednich służb dotyczącej stanu technicznego oraz trzeźwości kierowcy.
5) Wykonawca jest odpowiedzialny za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia.
6) Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań wynikających z realizacji przedmiotu zamówienia.
9. Z uwagi na charakter zamówienia, Zamawiający nie stawia wymogu zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę, na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.
10. Na realizację przedmiotu zamówienia Zamawiający otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+). W związku z tym przewiduje się konieczność oznakowania dokumentacji, korespondencji, w tym dokumentów odbiorowych oraz dostosowania procedur odbiorowych i procedur związanych z płatnościami do wymogów instytucji dofinansowujących.

4.5.3.)Główny kod CPV

63511000-4 - Organizacja wycieczek

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

63510000-7 - Usługi biur podróży i podobne

80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający w trybie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp unieważnił przedmiotowe postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez COUNTRY TRAVEL Małgorzata Firlejczyk z Gilowic na kwotę
269 980,00 zł, przewyższa kwotę 200 000,00 zł, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

220000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

424400,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Żelisławicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Siewierz.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 63511000-4 (Organizacja wycieczek). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.