Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki wraz z wdrożeniem w ramach Projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”

Zamawiający Gmina Lipnica (Lipnica, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki wraz z…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina LipnicaLipnica, Pomorskieopublikowano 21 lutego 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lipnica

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979520

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Józefa Słomińskiego 19

1.4.2.)Miejscowość

Lipnica

1.4.3.)Kod pocztowy

77-130

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

lipnica@lipnica.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.lipnica.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e535e712-a122-41e3-a824-f899253739e7

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00115246

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-02-21

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00615740

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie dofinansowane w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”.

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki wraz z wdrożeniem w ramach Projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Dostawa urządzeń i oprogramowania zwiększających odporność na cyberataki wraz z wdrożeniem w ramach Projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”.
1. Serwer – 1 szt
2. NAS – 1 szt
3. UPS – 24 szt
4. System do zbierania i analizy logów – licencja wieczysta ze wsparciem do dnia 30.06.2026 r.
5. System do zarządzania infrastrukturą IT – pakiet 60 licencji wieczystych ze wsparciem do dnia 30.06.2026 r.
6. System NAC – pakiet 90 licencji wieczystych ze wsparciem do dnia 30.06.2026 r.
7. Oprogramowanie DLP – pakiet 50 licencji wieczystych ze wsparciem do dnia 30.06.2026 r.
8. Oprogramowanie antywirusowe – 50 licencji na stacje robocze i 10 licencji na serwery
z subskrypcją do dnia 30.06.2026 r.
9. Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników.
10. Szkolenie z cyberbezpieczeństwa dla pracowników – platforma edukacyjna – 50 użytkowni-ków na okres 6 miesięcy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Dodatek Nr 1 do SWZ
Koszt dostawy, przygotowania sprzętu do użytku należy uwzględnić w cenach jednostkowych
dostarczanych produktów i nie powinien stanowić odrębnej pozycji na fakturze/rachunku.
Dostarczany sprzęt ma być fabrycznie nowy, nieużywany. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w w/w dokumentacji.


Wszystkie zastosowane elementy maja być fabryczne nowe, dopuszczone do obrotu w handlu i posiadać wszelkie atesty dopuszczenia do użytkowania. Dodatkowo zastosowane elementy powinny spełniać określone prawem normy bezpieczeństwa.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jest zawarty w dodatku nr 1 do swz. Parametry techniczne sprzętu komputerowego, z tym, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w w/w dokumentacji.
Opis przedmiotu zamówienia zawiera wymagania wynikające z art. 100 ustawy Prawo zamówień publicznych.
a) W przypadku użycia w SWZ lub załącznikach do SWZ odniesień do norm, europejskich ocen technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację powinien za-łożyć, że każdemu odniesieniu, o którym mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp ustawy użyte-mu w dokumentacji towarzyszy wyraz „lub równoważne".
b) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać,
że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.

Zamówienie realizowane w oparciu o zasady równości szans i niedyskryminacji w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami i zasad równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych.
Zadanie dofinansowane w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”.

Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania w przypadku nie otrzymania dofinansowania.

3.9.)Główny kod CPV

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

3.10.)Dodatkowy kod CPV

48730000-4 - Pakiety oprogramowania zabezpieczającego

30234500-3 - Pamięci do przechowywania danych

32580000-2 - Sprzęt do obsługi danych

42961100-1 - System kontroli dostępu

35121000-8 - Urządzenia ochronne

32429000-6 - Sprzęt sieci telefonicznej

72220000-3 - Usługi doradcze w zakresie systemów i doradztwo techniczne

72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania

80511000-9 - Usługi szkolenia personelu

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-27

4.2.)Okres realizacji zamówienia

30 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Nbit Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6312681102

4.3.3.)Ulica

Ul. Plebańska 3/8

4.3.4.)Miejscowość

Gliwice

4.3.5.)Kod pocztowy

44-100

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

286190,24 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00051225/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-01-21

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana podatku vat.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zmiana podatku vat z 23 % na 0 % dla usług szkoleniowych.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

286190,24 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lipnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lipnica.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 35100000-5 (Urządzenia awaryjne i zabezpieczające). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.