Świadczenie usługi całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia w siedzibie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie przy ul. Głowackiego 6
Zamawiający Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usługi całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia w siedzibie Krajowego…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 588 079 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=320, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,9 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
11 stycznia 2024
Termin ofert: 19 stycznia 2024 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
28 lutego 2024
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
17 lutego 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | ODDZIAŁ TERENOWY W OLSZTYNIE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 367849538 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Bartosza Głowackiego 6 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Olsztyn |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 10-448 |
| 1.4.4.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL622 - Olsztyński |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia.publiczne.olsztyn@kowr.gov.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://bip.kowr.gov.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-7aaca7e5-b07d-11ee-a66a-5e0e9a75a9a0 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00106268 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-02-17 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie na usługi społeczne i inne szczególne usługi: - wartość zamówienia wyrażona w złotych jest mniejsza niż równowartość kwoty 750 000 euro, nie mniejsza jednak niż równowartość kwoty 130 000 zł (art. 359 pkt 2 ustawy) |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00029570 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Świadczenie usługi całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia w siedzibie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie przy ul. Głowackiego 6 |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług ochrony fizycznej osób, mienia i obiektu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie przy ul. Głowackiego 6 – dozór całodobowy, konwój wartości pieniężnych (średnio 2 konwoje w miesiącu) oraz konserwacja i serwis systemu telewizji przemysłowej CCTV oraz instalacji alarmowej. Usługa musi być świadczona zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (tekst jednolity Dz. U. 2021 poz. 1995) oraz właściwymi aktami wykonawczymi. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 79710000-4 - Usługi ochroniarskie |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-02-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2024-03-01 do 2025-01-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | ATUT AGENCJA OCHRONY OSÓB I MIENIA KRZYSZTOF LENKIEWICZ |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7392127040 |
| 4.3.3.) | Ulica | Kajki 10/12a |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Olsztyn |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 10-547 |
| 4.3.6.) | Województwo | warmińsko-mazurskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 307896,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00222437/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-01-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę z lipca 2024 |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana wynagrodzenia miesięcznego oraz całej wartości umowy w związku ze zmianą wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę z lipca 2024 |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 1044 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ze stycznia 2025 |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana wynagrodzenia miesięcznego oraz całej wartości umowy w związku ze zmianą wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ze stycznia 2025 |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 1098 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 284380 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.