Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
7 868 884 zł
Umowa zawarta
30 stycznia 2025
Okres realizacji
480 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 7 868 884 zł – 14 575 500 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Przedłużenie okresu rękojmi i gwarancji jakości na przedmiot zamówienia20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostosowanie budynku internatu SOSWNiS w Raciborzu do wymagań ochrony przeciwpożarowej w ramach zadania pn. „Przystosowanie dla niepełnosprawnych budynku internatu SOSWNiS w Raciborzu"

Zamawiający Województwo Śląskie (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostosowanie budynku internatu SOSWNiS w Raciborzu do wymagań ochrony przeciwpożarowej w…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda. Wartość umowy: 7 868 884 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Województwo ŚląskieKatowice, Śląskieopublikowano 7 lutego 2025
Wartość umowy
7 868 884 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda (Kietrz).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 7 868 884,00 zł (umowę zawarto 30 stycznia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 7 868 884,00 zł do 14 575 500,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 480 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276254650

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Juliusza Ligonia 46

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-037

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@slaskie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.slaskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.slaskie.pl/ogloszenia_i_aktualnosci/zamowienia_publiczne/zamowienia_wszczete_od_dnia_01012021_r/zamowienia_do_kwot_unijnych/?p=2024%5ETryb+podstawowy%5Eaktualne

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostosowanie budynku internatu SOSWNiS w Raciborzu do wymagań ochrony przeciwpożarowej w ramach zadania pn. „Przystosowanie dla niepełnosprawnych budynku internatu SOSWNiS w Raciborzu"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f341df66-17e0-4c6e-997b-a1f2e0d56756

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00095565

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-02-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00087045/20/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Dostosowanie bud. internatu SOSWNiS w Raciborzu do wymagań ochrony ppoż. w ramach zad. pn. „Przystosowanie dla niepełnosprawnych bud. internatu SOSWNiS w Raciborzu"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00569609

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZ-ZP.272.2.8.2024.IM

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących realizacji zadania pn. „Dostosowanie budynku internatu SOSWNiS w Raciborzu do wymagań ochrony przeciwpożarowej w ramach zadania pn. „Przystosowanie dla niepełnosprawnych budynku internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu".
2. Opis przedmiotu zamówienia (w skrócie: OPZ) zawarty jest w Załączniku nr 3 do SWZ / Załącznik nr 3 do projektowanych postanowień umowy.
1) W przypadku odniesienia się w dokumentacji technicznej do norm Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne .
2) Ilekroć w SWZ oraz dokumentacji zamówienia wskazano znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, należy przyjąć, że za każdą nazwą są umieszczone wyrazy „lub równoważne”.
3. Zamawiający w OPZ określił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych, które szczegółowo opisane zostały w Projekcie Architektoniczno-Budowlanym w części opisowej w pkt 7.5 i 7.6 oraz w Projekcie Technicznym w części opisowej w pkt 7.6, ppkt 9.2.1, 9.2.3 oraz w pkt 10.2
4. Projektowane postanowienia umowy w sprawie powyższego zamówienia publicznego (w skrócie: PPU), które zostaną wprowadzone do treści umowy znajdują się w Załączniku nr 2 do SWZ.
5. Instrukcje dla Wykonawcy znajdują się na Platformie pod adresem:
https://slaskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=publicFilesList&clientName=slaskie&USER_MENU_HOVER=publicFilesList

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45262520-2 - Roboty murowe

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7868884,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

14575500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

7868884,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7481517127

7.3.3)Ulica

Zielona 42

7.3.4)Miejscowość

Kietrz

7.3.5)Kod pocztowy

48-130

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

7868884,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

480 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Województwo Śląskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 7 868 884 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Usługowo-Handlowy Kamil Duda (Kietrz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.