ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Usługi sportowo - rekreacyjne

Zamawiający Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Usługi sportowo - rekreacyjne”. Termin składania ofert minął 21 lutego 2025, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa WyższegoWarszawa, Mazowieckieopublikowano 7 lutego 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 620 699 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
21 lutego 2025, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Liczba obiektów sportowych w Polsce, do których Wykonawca zapewni bezpłatny dostęp20%Liczba obiektów sportowych w Warszawie, do których Wykonawca zapewni bezpłatny dostęp20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    07 lutego 2025

    Termin ofert: 21 lutego 2025 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    31 marca 2025

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Liczba obiektów sportowych w Polsce, do których Wykonawca zapewni bezpłatny dostęp 20%, Liczba obiektów sportowych w Warszawie, do których Wykonawca zapewni bezpłatny dostęp 20%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Usługi sportowo - rekreacyjne.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 527332079

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wspólna 1/3

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-529

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@mnisw.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/nauka/zamowienia-publiczne4

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

nauka i szkolnictwo wyższe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi sportowo - rekreacyjne

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-14a1b1b1-2658-4c6e-8273-f6810c4bf08c

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00095486

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-02-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.gov.pl/web/nauka/zamowienia-publiczne4

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://zamowienia-mnisw.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się w języku polskim wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2024 r. poz. 1513). W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania preferuje się, aby komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane były za pośrednictwem Platformy Marketplanet,zwanej dalej „Platformą” dostępnej pod adresem: https://zamowienia-mnisw.ezamawiajacy.pl/. Pod pojęciem „Platforma” należy rozumieć narzędzie przeznaczone do realizacji procesu związanego z przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Korzystanie z Platformy przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na ww. stronie internetowej w zakładce „Baza wiedzy/Plany zamówień publicznych” znajduje się Instrukcja dla Wykonawcy zawierająca m. in.
1) instrukcję obejmującą etapy rejestracji oraz logowania poprzez aplikację Marketplanet OnePlace,
2) instrukcję użytkownika obejmującą złożenie oferty przez Wykonawcę.
Dodatkowe informacje związane z procesem rejestracji oraz innymi aspektami technicznymi Platformy można uzyskać od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach od 9:00 do 17:00:
1) pod numerem telefonu: 22 257 22 23,
2) adresem e-mail: oneplace@marketplanet.pl.
Dokumentacja postępowania została opublikowana na Platformie. W celu zapoznania się z dokumentacją postępowania:
1) przed upływem terminu składania ofert Wykonawca w menu po lewej stronie wybiera zakładkę „Lista postępowań PZP”, następnie zakładkę „Aktualne”, wyszukuje przedmiotowe postępowanie i klika w wybrany link, przechodząc do obszaru postępowania;
2) po upływie terminu składania ofert Wykonawca w menu po lewej stronie wybiera zakładkę „Lista postępowań PZP”, następnie zakładkę „W toku”, a po zakończeniu postępowania przez Zamawiającego w folderze „Archiwalne”, wyszukuje przedmiotowe postępowanie i klika w wybrany link, przechodząc do obszaru postępowania. Dokumenty elektroniczne przekazywane za
pośrednictwem środka komunikacji elektronicznej, którym jest Platforma są sporządzane w jednym z formatów danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 307). Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów zawarta została w Rozdziale 9 Specyfikacji Warunków Zamówienia, dalej "SWZ".

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Obowiązek informacyjny opisany został w Rozdziale 21 SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BDG-WZP.261.1.2025.MR

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług sportowo – rekreacyjnych. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi polegającej na zapewnieniu dostępu do różnorodnych obiektów i usług sportowo – rekreacyjnych.
2. Opis przedmiotu zamówienia, dalej zwany „OPZ” został przedstawiony w Załączniku nr 1 do SWZ oraz w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy, zwane dalej „PPU”.

4.2.6.)Główny kod CPV

92000000-1 - Usługi rekreacyjne, kulturalne i sportowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Liczba obiektów sportowych w Polsce, do których Wykonawca zapewni bezpłatny dostęp.

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Liczba obiektów sportowych w Warszawie, do których Wykonawca zapewni bezpłatny dostęp.

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający wyznacza warunki udziału w postępowaniu w zakresie:
zdolności technicznej lub zawodowej:
w celu potwierdzenia spełnienia warunku Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że w okresie ostatnich 3 (trzech) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał (tj. świadczył, zrealizował, zakończył), a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych należycie wykonuje (tj. świadczy, realizuje), co najmniej 2 zamówienia polegające na świadczeniu usług dostępu do obiektów sportowo – rekreacyjnych, o wartości co najmniej 200 000,00 zł brutto każde. Warunki udziału w postępowaniu opisane zostały w Rozdziale 6 SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) wykaz usług, o których mowa w Rozdziale 6 ust. 1 SWZ wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów określających, czy usługi te zostały wykonane w sposób należyty, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty. Wzór wykazu usług stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu opisany został w Rozdziale 8 SWZ.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy opisany został w § 10 PPU.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-02-21 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć za pośrednictwem Platformy pod adresem: https://zamowienia-mnisw.ezamawiajacy.pl przed upływem terminu składania ofert.

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-02-21 10:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-03-22

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  1. 1)
    dokumenty, o których mowa w Rozdziale 8 ust. 1 SWZ;
  2. 2)
    dokument, o którym mowa w Rozdziale 12 ust. 23 SWZ (jeżeli dotyczy);
  3. 3)
    informację o podwykonawcach zgodnie z Rozdziałem 3 ust. 9 SWZ (jeżeli dotyczy);
  4. 4)
    informację Wykonawcy zawierającą: nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując wartość tego towaru lub usługi bez kwoty podatku wskazując stawki podatku od towarów i usług, która zgodnie z wiedzą Wykonawcy, będzie miała zastosowanie (zgodnie z art. 225 ust. 1 i 2 ustawy Pzp) (jeżeli dotyczy);
  5. 5)
    opis równoważności, o której mowa w Rozdziale 3 ust. 10 SWZ (jeżeli dotyczy).
    Zamawiający wymaga realizacji zamówienia w okresie od dnia podpisania umowy jednak nie wcześniej niż od 1 kwietnia 2025 r. przez okres 24 pełnych miesięcy kalendarzowych lub do momentu wyczerpania kwoty maksymalnego wynagrodzenia brutto określonej w § 4 ust. 1 PPU.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

92000000-1Usługi rekreacyjne, kulturalne i sp…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
620 699 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
245 289 zł1 145 147 zł
Rozstęp międzykwartylowy
899 858 zł
Źródło próbki
CPV 92000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
245 289 zł
Mediana
620 699 zł
Górny kwartyl
1 145 147 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 21.02.2025, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 92000000-1 (Usługi rekreacyjne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.