Przebudowa dróg na terenie gminy Ceranów
Zamawiający Gmina Ceranow (Ceranów, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa dróg na terenie gminy Ceranów”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 676 483 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
11 lipca 2024
Termin ofert: 26 lipca 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
22 sierpnia 2024
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
23 stycznia 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Ceranow |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 711582842 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Ceranów 140 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Ceranów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 08-322 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL925 - Siedlecki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 25 787 07 79 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 25 787 09 54 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | urzad@ceranow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.ceranow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-e974ca6a-7adf-4f86-9b33-bcb0b16f26ff |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00057640 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-01-23 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00409449 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa dróg na terenie gminy Ceranów |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest | • Przebudowa drogi gminnej na odc. od km 0+000,00 do km 0+820,00 w m. Długie Grzymki, gm. Ceranów, Nr ewidencyjny działki – 1304/2, Obręb: 0004 Długie Grzymki, Jednostka ewidencyjna: 142903_2 Gmina Ceranów, Powiat sokołowski, Województwo mazowieckie • Przebudowa drogi gminnej na odc. od km 0+000,00 do km 0+999,00 w m. Wszebory, Wólka Nadbużna, gm. Ceranów, Nr ewidencyjny działki – 79/3, 276/1, Obręb: 0019 Wszebory, Nr ewidencyjny działki – 110/3, Obręb: 0017 Wólka Nadbużna, Jednostka ewidencyjna: 142903_2 Gmina Ceranów, Powiat sokołowski, Województwo mazowieckie • Włącznie dróg gminnych do drogi krajowej nr 63 w miejscowości Przewóz Nurski, gm. Ceranów, dz. o nr ew. 117 dr. krajowa nr 63, na działkę o nr ew. 114, 116, 129 jednostka ewidencyjna – Ceranów obręb ewidencyjny- Przewóz Nurski, gm. Ceranów : Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, przedmiar robót oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, STWiORB stanowiące Załączniki nr 8 do SWZ. 2. Wspólny Słownik Zamówień CPV: CPV 45112600-1 CPV 45111200-0 CPV 45233300-2 CPV 45233220-7 CPV 45233142-6 CPV 45232452-5 CPV 45233280-5 CPV 45233290-8 CPV 45233221-4 CPV 45200000-9 CPV 45111000-8 |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45112600-1 - Wycinanie i napełnianie 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg 45232452-5 - Roboty odwadniające 45233280-5 - Wznoszenie barier drogowych 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych 45233221-4 - Malowanie nawierzchi 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-08-22 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 5 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Budowy Dróg BITUM Sp. z o. o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7231428084 |
| 4.3.3.) | Ulica | Sitarska 1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Zambrów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 18-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | podlaskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 2002358,82 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00466719/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-01-21 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie realizacji zamówienia zaszła potrzeba wykonania poboczy przy jezdni. Sporządzono protokół konieczności a następnie aneksowano umowę gdzie została zwiększona kwota wynagrodzenia. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Dodatkowo wykonuje się pobocza z destruktu asfaltowego przy drodze w miejscowości Wszebory i Wólka Nadbużna. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 92157,75 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 2002358,82 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.