Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
326 000 zł
Umowa zawarta
2 stycznia 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa wody do spożycia do obiektów MOSiR Tychy w 2025 r.

Zamawiający Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (Tychy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa wody do spożycia do obiektów MOSiR Tychy w 2025 r”, wybierając ofertę wykonawcy Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach Spółka Akcyjna. Wartość umowy: 326 000 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Miejski Ośrodek Sportu i RekreacjiTychy, Śląskieopublikowano 22 stycznia 2025
Wartość umowy
326 000 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,7 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 stycznia 2025

    1 oferta1 wykonawca
  2. Wykonanie umowy

    28 stycznia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach Spółka Akcyjna (Tychy).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 326 000,00 zł (umowę zawarto 2 stycznia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000569183

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Marszałka Piłsudskiego 12

1.5.2.)Miejscowość

Tychy

1.5.3.)Kod pocztowy

43-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.7.)Numer telefonu

32 661 16 80

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mosir@mosir.tychy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://mosirtychy.bip.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.umtychy.pl/zamowienia-publiczne-urzedu-miasta

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Sport i rekreacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa wody do spożycia do obiektów MOSiR Tychy w 2025 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-431eca09-00d3-4861-8933-4a4ff19d88e3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00055237

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00023572/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa wody do spożycia na obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach w 2025 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Uzasadnienie prawne – art. 305 ust. 1 w związku z art. 214 ust 1 pkt 1 ppkt a) ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320)
Uzasadnienie faktyczne – Przez sukcesywną dostawę wody rozumie się dostawy wody odpowiadającej jakościowo wymaganiom określonym w odpowiednich przepisach prawa, realizowane w sposób ciągły i niezawodny w wymaganej ilości i pod odpowiednim ciśnieniem. W związku z tym z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze ww. dostawa może być realizowana w danym regionie tylko przez jednego Wykonawcę, działającego w obszarze monopolu naturalnego. Jedyną spółką działającą na podstawie zezwolenia na prowadzenie zbiorowego zaopatrzenia w wodę w regionie Zamawiającego jest Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach, ul. Sadowa 4, dlatego też Zamawiający nie ma innej możliwości niż zawarcie umowy o sukcesywne dostawy wody z ww. dostawcą.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MOSiR.DZP.231.03.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wody do spożycia dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w okresie 12 miesięcy jednak nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 r.
Przez sukcesywną dostawę wody do spożycia przez ludzi, rozumie się dostawy wody odpowiadającej jakościowo wymaganiom określonym w odpowiednich przepisach prawa.
Dostawy będą realizowane w sposób ciągły i niezawodny w wymaganej ilości i pod odpowiednim ciśnieniem.
Miejscem dostarczania wody jest zawór główny za wodomierzem głównym do obiektów:
1. Kompleks Sportowy „Paprocany” w Tychach, przy ul. Sikorskiego 110,
2. Zespół Boisk Piłkarskich w Tychach, przy ul. Gen. Andersa 22,
3. Kryta Pływalnia w Tychach, przy ul. Edukacji 9,
4. Ośrodek Wypoczynkowy „Paprocany” w Tychach, przy ul. Parkowej 17,
5. Obiekt Rekreacyjny w Tychach, przy ul. Brzozowej 2,
6. Obiekt – Magazyn Lodowisk Sezonowych w Tychach, przy ul. Grota Roweckiego 10D,
7. Lodowisko sezonowe w Tychach – Parki Miejski, przy ul. Edukacji,
8. Lodowisko sezonowe w Tychach – Parki Miejski, przy ul. Brzozowej,
9. Hala Sportowa w Tychach, przy al. Piłsudskiego 20,
10. Stadion Zimowy w Tychach, przy ul. Gen. Ch. de Gaulle’a 2,
11. Wielofunkcyjny Obiekt Sportowy „ORLIK” w Tychach, przy ul. Borowej 2,
12. Obiekt Sportowy „ORLIK” w Tychach, przy ul. Wejchertów i ul. Filaretów,
13. Boiska do golfa, przy ul. Sikorskiego,
14. Boisko Piłkarskie w Tychach przy ul. Katowickiej 241.
15. Boisko wielofunkcyjne w Tychach przy DK-1 przy placu Zbawiciela
16. Arena Lekkoatletyczna w Tychach przy ul. Edukacji,
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do IWZ.
Wykaz punktów poboru zawiera załącznik nr 4 do IWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

41000000-9 - Woda zlewnicza i oczyszczona

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

41110000-3 - Woda pitna

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

326000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

326000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

326000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6460010322

7.3.3)Ulica

Sadowa 4

7.3.4)Miejscowość

Tychy

7.3.5)Kod pocztowy

43-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

326000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

W wyniku przeprowadzonego zamówienia zawarto umowy:
23054/45/2025, MOSiR.DZP.2320.33.2025
23052/45/2025, MOSiR.DZP.2320.34.2025
23051/45/2025, MOSiR.DZP.2320.35.2025
23047/45/2025, MOSiR.DZP.2320.36.2025
23049/45/2025, MOSiR.DZP.2320.37.2025

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

41000000-9Woda zlewnicza i oczyszczona
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →