(OZ.IV.392.3.2024) „Utrzymanie terenów zabytkowego Parku Renardów w Strzelcach Opolskich oraz koszenie Parku w Kalinowicach”.
Zamawiający Gminny Zarząd Mienia Komunalnego (Strzelce Opolskie, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „(OZ.IV.392.3.2024) Utrzymanie terenów zabytkowego Parku Renardów w Strzelcach Opolskich…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=166, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
06 lutego 2024
Termin ofert: 14 lutego 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
05 marca 2024
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
20 stycznia 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINNY ZARZĄD MIENIA KOMUNALNEGO |
| 1.2.) | Oddział zamawiającego | GZMK |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 531413277 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Zamkowa 2 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Strzelce Opolskie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 47-100 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL524 - Opolski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 778873236 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowieniapubliczne@gzmk.eu |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.gzmk.strzelceopolskie.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-da496e81-c405-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00048178 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-01-20 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00093078 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | (OZ.IV.392.3.2024) „Utrzymanie terenów zabytkowego Parku Renardów w Strzelcach Opolskich |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 5.1. | Nazwa zamówienia | Utrzymanie terenów zabytkowego Parku Renardów w Strzelcach Opolskich oraz koszenie Parku w Kalinowicach. 5.2. Przedmiotem zamówienia jest usługa utrzymania zabytkowych terenów zielonych w Parku Renardów polegająca między innymi na: koszeniu trawników, wiosennym i jesiennym grabieniu trawników wraz z rekultywacją, pieleniu rabat, pielęgnacji krzewów, pielęgnacji żywopłotów liściastych, ręcznym sprzątaniu i wywozie śmieci w tym bieżącego opróżniania 90szt. koszy na śmieci, usuwaniu gałęzi znajdujących się na koszonym terenie, oczyszczaniu i odmulaniu rowów, zamiataniu, odchwaszczaniu oraz odśnieżaniu alejek parkowych, a także wykonaniu konserwacji (naprawa, wymiana części, malowanie), i montażu małej architektury oraz regulacji poziomu wody w stawach wraz z czyszczeniem krat i przepustów oraz koszenie terenu Parku w Kalinowicach. 5.3. Zakres, charakterystyka oraz warunki realizacji i standardy wykonania poszczególnych prac utrzymaniowych: 5.3.1. Koszenie terenu Małego Parku oraz terenów przyległych do dużego stawu (wraz z rowami melioracyjnymi) – 3 razy w sezonie (pow. ok 15 ha), koszenie Parku w Kalinowicach – 2 razy w sezonie ( pow. ok. 1 ha) koszenie części leśnej Dużego Parku (wraz z rowami melioracyjnymi)– 1 raz w sezonie (pow. łączna ok. 45 ha), wraz z zebraniem i wywozem skoszonej trawy- dotyczy pow. ok. 8000m2 oraz usuwaniem śmieci, gałęzi i innych zanieczyszczeń jeśli będą się znajdować na koszonym terenie. Koszenie należy wykonać zgodnie z następującymi warunkami: • przystąpienie do koszenia trawników w parku może nastąpić po uprzednim zgłoszeniu przedstawicielowi Zamawiającego; • wokół stawów należy pozostawić 20 cm strefę buforową bez koszenia, • po rozpoczęciu koszenia trawników w parku prace muszą być kontynuowane bez zbędnych opóźnień i przerw, aż do ich zakończenia (całkowity czas koszenia powierzchni Małego Parku oraz terenów przyległych do dużego stawu nie powinien być dłuższy niż 7 dni, a części leśnej Dużego Parku nie powinien być dłuższy niż 21 dni), • koszenie należy wykonywać przy użyciu specjalistycznego sprzętu mechanicznego dostosowanego do lokalnych warunków terenowych, z zachowaniem należytej ostrożności, • zaleca się stosować profesjonalne kosiarki mechaniczne: sterowane ręcznie z koszem, kosiarki samojezdne - samo zbierające z koszem, kosiarki samojezdne bez kosza – z wyrzutem bocznym oraz kosiarki rozdrabniające, • kosiarki żyłkowe (wykaszarki) można stosować wyłącznie sporadycznie, w miejscach trudno dostępnych, gdzie użycie innych kosiarek nie jest możliwe, • elementy tnące kosiarek należy utrzymać w stanie zapewniającym uzyskanie ostrej, niepostrzępionej krawędzi źdźbła trawy, • technologia koszenia winna zapewnić pełną ochronę istniejących nasadzeń drzew, krzewów i rabat, • niedopuszczalne jest mechaniczne wykaszanie trawników bezpośrednio przy młodych nasadzeniach drzew bez odpowiedniego zabezpieczenia ich pędów, • wysokość trawy bezpośrednio po koszeniu nie może przekroczyć 10 cm na żadnym fragmencie skoszonych trawników, • równocześnie z koszeniem trawników należy skosić trawę i chwasty wyrastające w zadrzewieniach oraz przy elementach małej architektury, słupach i ogrodzeniach zlokalizowanych poza trawnikami, ale w obrębie danego parku; • skoszona trawa powinna być usunięta z trawników najpóźniej następnego dnia po koszeniu i wywieziona z terenu parku najpóźniej w ciągu 1 dnia po zakończeniu koszenia. Skoszona trawa nie może pozostać na terenie parku w dniach wolnych od pracy, • w przypadku zanieczyszczenia skoszoną trawą nawierzchni sąsiednich przejść i placów lub elementów małej architektury (np. ławek, koszy, murków itp.), rabat należy ją uprzątnąć na bieżąco lub bezpośrednio po koszeniu, w tym samym dniu. Dopuszcza się stosowanie do tego celu dmuchaw; • w miejscach, gdzie koszenie nie było wykonane kosiarkami samozbierającymi z koszem należy zgrabić ręcznie. 5.3.2. Wiosenne grabienie trawników (powierzchnia- 19132m2). Grabienie należy wykonać zgodnie z następującymi warunkami: • przystąpienie do wiosennego grabienia trawników w parku może nastąpić po uprzednim uzgodnieniu z przedstawicielem Zamawiającego, prace te winny zostać wykonane niezwłocznie po zakończeniu okresu zimowego, stosownie do panujących warunków terenowych i pogodowych, nie później niż do 30 kwietnia; • po rozpoczęciu grabienia w parku musi być ono kontynuowane bez zbędnych opóźnień i przerw, aż do zakończenia; • zakres prac obejmuje mechaniczne i ręczne wygrabianie z trawników pozostałych po zimie liści i innych resztek roślinnych oraz drobnych śmieci z zebraniem w pryzmy i wywozem na wysypisko, najpóźniej w następnym dniu oraz rozgarnięciem i zagrabieniem kretowisk, • wygrabienie ma także spełniać rolę pielęgnacyjną, tj.: oczyszczenie trawników z kiełkujących wiosną chwastów, ułatwienie ukorzenienia się traw szlachetnych oraz zahamowanie parowania wody z podłoża. 5.3.3. Jesienne grabienie trawników i alejek (powierzchnia terenów płaskich: trawniki- 19132m2; alejki-13508m2). Grabienie należy wykonać na bieżąco (przymajmniej 1 raz w tygodniu w sezonie od września do grudnia) zgodnie z następującymi warunkami: • przystąpienie do grabienia liści w parku może nastąpić po uprzednim uzgodnieniu z przedstawicielem Zamawiającego; • po rozpoczęciu prac w parku muszą być one kontynuowane bez zbędnych opóźnień i przerw, aż do ich zakończenia, • ww. prac nie należy wykonywać przy wietrznej pogodzie, • zakres usługi obejmuje: o mechaniczne i ręczne wygrabianie opadłych liści i innych resztek roślinnych z powierzchni alejek i trawników w wały lub pryzmy, z rozgarnięciem i zagrabieniem kretowisk, o załadowanie zebranych liści na środki transportu, o wywóz na wysypisko (lub pozostawienie w wyznaczonym przez Zamawiającego miejscu), • wygrabione liście i resztki roślinne powinny być na bieżąco, a najpóźniej w następnym dniu wywiezione z terenu parku, nie mogą one pozostać na terenie parku w dniach wolnych od pracy, • jeżeli liście, zgrabione wcześniej w pryzmy lub wały, przed lub w trakcie załadunku na środki transportu zostaną rozwiane lub rozrzucone na trawnikach, Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie wygrabić je ponownie, bez dodatkowego wynagrodzenia; • dopuszcza się użycie dmuchaw w wyjątkowych wypadkach, tj. np. do wydmuchiwania liści ze skupin krzewów i rabat, 5.3.4. Pielenie rabat (powierzchnia 500 m2). • Zakres usługi obejmuje: o 1 raz w miesiącu, w okresie maj-wrzesień, pielenie ze spulchnianiem gleby, z usuwaniem złamanych, uszkodzonych, suchych pędów i kwiatostanów, o 1-krotne nawożenie, nawozami wieloskładnikowymi, w dawce wg. zaleceń producenta o podlewanie w miarę potrzeb i warunków pogodowych (bez kosztu wody, która stanowi materiał Zamawiającego), o rozsadzanie bylin nadmiernie rozrośniętych i zagęszczonych w inne miejsca na terenie parku wymagające uzupełnienia, o uzupełnienie materiału roślinnego w miejscach wypadów, • Niedopuszczalne jest podkopywanie, nadrywanie i naruszanie systemu korzeniowego roślin podczas odchwaszczania i spulchniania gleby co może powodować zamieranie roślin. • Wszystkie czynności pielęgnacyjne powinny być wykonywane systematycznie i w cyklach odnoszących się do wszystkich rabat bylinowych i mieszanych w parku. • Jako standard pielęgnacji rabat z bylin przyjmuje się stan, w którym na powierzchni rabaty mogą występować tylko pojedyncze chwasty o wys. nie przekraczającej 10 cm oraz pojedyncze suche, podłoże jest spulchnione, a ogólny wygląd estetyczny rabaty nie budzi zastrzeżeń. 5.3.5. Pielęgnacja krzewów liściastych (30 szt. – w miejscach najbardziej reprezentatywnych) • Usługa kompleksowa obejmuje: o przekopanie gleby w okresie wiosennym z odchwaszczeniem, wyrównaniem powierzchni i wyrównaniem oraz odcięciem brzegów skupiny (należy wykonać najpóźniej do 30 kwietnia), o 1 raz w miesiącu, w okresie maj-wrzesień, odchwaszczenie powierzchni skupin, z usuwaniem (z korzeniami) pojawiających się samosiewów drzew, zbędnych odrostów korzeniowych, uszkodzonych, złamanych i suchych pędów, z jednoczesnym spulchnieniem gleby i odcięciem brzegów skupin, o usunięcie obumarłych lub mocno uszkodzonych roślin, o obcinanie suchych pędów z krzewów iglastych, • W celu ograniczenia zachwaszczenia skupin, a tym samym ilości odchwaszczeń Wykonawca może zastosować mulczowanie powierzchni skupin korą ogrodniczą lub drobnymi, przekompostowanymi zrębkami. • Niedopuszczalne jest podkopywanie, nadrywanie i naruszanie systemu korzeniowego krzewów podczas odchwaszczania i spulchniania gleby oraz zasypywanie ziemią szyi korzeniowej. • Zasadą powinno być kompleksowe, cykliczne przeprowadzenie pielęgnacji tzn. wszystkich koniecznych do wykonania czynności w odniesieniu do wszystkich krzewów na terenie parku. Jako standard pielęgnacji krzewów przyjmuje się stan, przy którym w skupinach mogą występować tylko pojedyncze chwasty i samosiewy o wys. nie przekraczającej 10 cm, oraz pojedyncze suche pędy. 5.3.6. Pielęgnacja młodych nasadzeń drzew (150szt) na terenie parku w tym: • formowanie i pielęgnacji młodych drzew o obw. poniżej 50cm tj. przycięcie złamanych, chorych lub krzyżujących się gałęzi, poprawianie misek, • usuwaniu odrostów korzeniowych, • podlewaniu interwencyjnemu, • wymiana zniszczonych palików i wiązadeł łącznie z zakupem materiału, (nie więcej niż 30szt.) 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 77313000-7 - Usługi utrzymania parków |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-03-01 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2024-12-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | FIRMA OGOLNOBUDOWLANA Klaudia Moj |
| 4.3.1.1.) | Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia | USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE JOACHIM SPYRA |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7561356790 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Leśna 39 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Błotnica Strzelecka |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 47-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | opolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 418284,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00231946/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-12-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 418284 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →