Poprawa efektywności energetycznej w jednostkach organizacyjnych Miasta Białogard
Zamawiający Miasto Białogard - Urząd Miasta Białogard (Białogard, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Poprawa efektywności energetycznej w jednostkach organizacyjnych Miasta Białogard”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 275 829 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=351, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,3 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | MIASTO BIAŁOGARD - URZĄD MIASTA BIAŁOGARD |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 330920452 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. 1 Maja 18 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Białogard |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 78-200 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL426 - Koszaliński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 943579100 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | um.zamowienia.publiczne@bialogard.info |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.bialogard.info |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-898b27a7-3390-11ef-acf6-4e696a6d8c25 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00042012 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-01-17 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00387269 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Poprawa efektywności energetycznej w jednostkach organizacyjnych Miasta Białogard |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących inwestycji pn | „Poprawa efektywności energetycznej w jednostkach organizacyjnych Miasta Białogard”. Część 2: Budowa instalacji fotowoltaicznych na budynkach jednostek organizacyjnych Miasta Białogard: a) Centrum Kultury i Spotkań Europejskich, 78-200 Białogard, ul. 1 Maja 15, b) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, 78-200 Białogard, ul. Krótka 1, c) Szkoła Podstawowa nr 1, 78-200 Białogard, ul. Świdwińska 7 (dwie instalacje: budynek główny oraz hala sportowa), d) Szkoła Podstawowa nr 3, 78-200 Białogard, ul Chopina 8, e) Żłobek Miejski „Gryfuś”, 78-200 Białogard, ul. F. Stamma 16. 2. Przedmiot zamówienia dofinansowany jest z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 3. Przedmiot zamówienia w zakresie części 2, realizowany w formule zaprojektuj i wybuduj, został określony w stanowiącym integralną część SWZ programie funkcjonalno-użytkowym. 4. W razie sprzeczności pomiędzy informacjami, co do zakresu umowy przyjmuje się, że Wykonawca uwzględnił w cenie oferty najszerszy możliwy zakres wynikający z jakiegokolwiek udostępnionego dokumentu, w tym odpowiedzi na pytania i zmiany treści przedmiotowej specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-09-09 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 13 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Kawęcki Dariusz P.H.U. KOMPEL |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 330290005 |
| 4.3.3.) | Ulica | 1-MAJA 3/4 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Białogard |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 78-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 662000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00491540/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-12-02 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 662000,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.