Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
147 990 zł
Umowa zawarta
30 grudnia 2024
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 147 990 zł – 149 337 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie projektanta w specjalności inżynieryjnej mostowej skierowanego do realizacji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie kompletnej dokumentacji wielobranżowej dla zadania inwestycyjnego pn.: „Modernizacja mostu drogowego w ciągu ul. Rozdroże w Międzyświeciu”.

Zamawiający Gmina Skoczów (Skoczów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie kompletnej dokumentacji wielobranżowej dla zadania inwestycyjnego pn.:…”, wybierając ofertę wykonawcy PROINŻYNIERIA Sp. z o.o. Wartość umowy: 147 990 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina SkoczówSkoczów, Śląskie (powiat Cieszyński →)opublikowano 2 stycznia 2025
Wartość umowy
147 990 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PROINŻYNIERIA Sp. z o.o. (Brzeg), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 147 990,00 zł (umowę zawarto 30 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 147 990,00 zł do 149 337,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SKOCZÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182522

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Skoczów

1.5.3.)Kod pocztowy

43-430

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

33/ 82 80 171

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@um.skoczow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.skoczow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/skoczow/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie kompletnej dokumentacji wielobranżowej dla zadania
inwestycyjnego pn.: „Modernizacja mostu drogowego w ciągu ul. Rozdroże w Międzyświeciu”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6bd300d6-c2f8-4d77-b54f-3bad3d62c6f3

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00003554

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00036163/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Opracowanie projektu modernizacji mostu drogowego w ciągu ul. Rozdroże w Międzyświeciu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00574877

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.25.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania polegającego na rozbiórce istniejącego mostu i budowie nowego obiektu na rzece Bładnicy w ciągu drogi gminnej ul. Rozdroże w Międzyświeciu na podstawie przeprowadzonych badań, uzyskanych warunków technicznych, uzgodnień koniecznych do realizacji projektu. Zamówienie obejmuje wykonanie wszystkich niezbędnych badań i na ich podstawie opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie wymaganym do uzyskania w imieniu inwestora wszystkich decyzji administracyjnych i wykonania robót budowlanych związanych z zadaniem inwestycyjnym. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 4 do SWZ. Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także załączone do SWZ projektowane postanowienia umowy. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z zasadą uniwersalnego projektowania oraz obowiązującymi przepisami – ustawami i rozporządzeniami obowiązującymi na dzień sporządzenia dokumentacji projektowej. W opracowaniach Wykonawca nie może wskazać znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Przedmiot zamówienia można opisać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli nie można opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, wskazując w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności.
Wykonawca zapewni sprawowanie nadzoru autorskiego, w rozumieniu art. 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z pózn. zm.) – dalej ustawa Prawo Budowlane, przez osoby wymienione w dokumentacjach dla każdej z branż jako projektant - na podstawie odrębnej umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

147990 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

149337 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

147990 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PROINŻYNIERIA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 383676500

7.3.3)Ulica

Armii Krajowej

7.3.4)Miejscowość

Brzeg

7.3.5)Kod pocztowy

49-300

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

147990 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
227 642 zł
Próbka: 247 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 051 zł387 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
246 429 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 051 zł
Mediana
227 642 zł
Górny kwartyl
387 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skoczów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skoczów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 147 990 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PROINŻYNIERIA Sp. z o.o. (Brzeg). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.