ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Świadczenie usług ochrony mienia Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu

Zamawiający Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu (Elbląg, Warmińsko-Mazurskie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług ochrony mienia Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu”. Termin składania ofert minął 10 stycznia 2025, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Zieleni Miejskiej w ElbląguElbląg, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 2 stycznia 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 588 079 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
10 stycznia 2025, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Doświadczenie pracowników ochrony40%

Przebieg postępowania

4 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, doświadczenie pracowników ochrony 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Świadczenie usług ochrony mienia Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 280562301

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Krakusa 13-16

1.5.2.)Miejscowość

Elbląg

1.5.3.)Kod pocztowy

82-300

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zzm.elblag.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zzm.elblag.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Zarrząd Zieleni Miejskiej w Elblągu

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług ochrony mienia Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a2f41215-89d8-4e70-8e70-39e688d9ac5d

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00000080

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00027746/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Świadczenie usług ochrony mienia Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a2f41215-89d8-4e70-8e70-39e688d9ac5d

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

1. Komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu
Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu
„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia.
Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa
Regulamin Platformy eZamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w
zakładce „Centrum Pomocy”.
4. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia
ani logowania.

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

5. Minimalne wymagania techniczne
dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy eZamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia
określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do
komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
6. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą
skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz
udostępniony
na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
7. Sposób komunikowania się Zamawiającego z Wykonawcami (nie dotyczy składania ofert)
1) Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do
komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji”
odbywa się ̨ w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do
komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla
dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym,
mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu
udostepniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny,
wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ
zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
2) Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta
„Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do
komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta
uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
3) Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie
postępowania w zakładce „Komunikacja”.
4) W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem
Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres email:
przetargi@zzm.elblag.pl
(nie dotyczy składania ofert).
5) Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają ̨ informacje stanowiące
tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U.
z 2022 r. poz. 1233) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio
oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Administratorem Państwa danych osobowych jest Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu z
siedzibą przy ul. Krakusa 13-16, 82-300 Elbląg, reprezentowany przez: Dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.
1) Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych,
kontakt: tel. 55 234 10 75, e-mail: iod@zzm.elblag.pl
2) Dane osobowe przetwarzane będą w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego
NK.2501.8.2024.KD „ Świadczenie usług ochrony mienia Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu"w Elblągu prowadzonym w trybie podstawowym, na podstawie ustawy Pzp.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

NK.2501.8.2024.KD

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I:
Zamówienie podstawowe: „Ochrona mienia Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu przy ul. Krakusa 13-16”
1) Zakres zamówienia obejmuje świadczenie usług ochrony mienia Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu przy ul. Krakusa 13-16 w ilości szacunkowej do 3600 godzin polegające na:
a) ochronie fizycznej nieruchomości oraz ruchomości stanowiących mienie Zamawiającego w celu zabezpieczenia przed kradzieżą, zniszczeniem bądź innymi zdarzeniami mogącymi ujemnie wpłynąć na stan mienia Zamawiającego oraz niedopuszczenie do wstępu osób nieuprawnionych na teren Zamawiającego;
b) wykorzystaniu elektronicznego systemu kontroli patroli wykonywanych przez pracowników Wykonawcy z uwzględnieniem 3 punktów na terenie Zamawiającego, które pozwalają na potwierdzenie powyższych czynności w wyznaczonym terminie i miejscu;
c) zapewnieniu wsparcia grupy interwencyjnej w przypadku działań wymagających wzmacniania ochrony.
2) Usługa ochrony mienia Zamawiającego będzie realizowana w:
a) dni robocze, od godziny 14.00 do godziny 7.00 dnia następnego;
b) soboty, niedziele i święta oraz dni wolne od pracy, od godziny 7.00 do godziny 7.00 dnia następnego.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
a) wzór umowy- zał. nr 3 do SWZ dla części I,
b) opis przedmiotu zamówienia na świadczenie usług ochrony mienia ZZM w Elblągu przy ul. Krakusa 13-16 - Załącznik nr 1 do umowy dla części I.
4) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania ze wznowienia zamówienia, polegającego na przedłużeniu świadczenia usług ochrony mienia maksymalnie o 1200 godziny, tj. 2 miesiące. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia objętego wznowieniem będą takie same jak te, które zostały wskazane dla zamówienia podstawowego. Szczegóły wznowienia zamówienia zawarte są we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 3 do SWZ dla części I.
5) Wymagania i warunki wykonania zamówienia:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dla części I na czas obowiązywania umowy posiadał dobrowolne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (delikt + kontrakt) z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej lub użytkowania mienia związanej z przedmiotem zamówienia (OC) oraz obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorcy wykonującego działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony mienia. Dokument potwierdzający zawarte ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) wraz z dowodem opłacenia składki, powinien zostać dostarczony najpóźniej przed dniem podpisania umowy.
Minimalna wymagana suma gwarancyjna – 1 000 000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia. Zakres ubezpieczenia z powyższej polisy OC został zawarty § 8 wzoru umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Tak

4.2.12.)Opis wznowienia

4) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania ze wznowienia zamówienia, polegającego na przedłużeniu świadczenia usług ochrony mienia maksymalnie o 1200 godziny, tj. 2 miesiące. Wymagania dotyczące realizacji zamówienia objętego wznowieniem będą takie same jak te, które zostały wskazane dla zamówienia podstawowego. Szczegóły wznowienia zamówienia zawarte są we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 3 do SWZ dla części I.

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

doświadczenie pracowników ochrony

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II - Dozór bramy wjazdowej na Cmentarzu Komunalnym Dębica w Elblągu
1) Zakresem zamówienia jest świadczenie usług dozoru bramy wjazdowej zlokalizowanej w dolnej części Cmentarza Komunalnego Dębica w Elblągu przy ul. Łęczyckiej.
2) Przedmiotowa usługa polega na regulacji/kontroli ruchu pojazdów na terenie Cmentarza Komunalnego Dębica w Elblągu przy ul. Łęczyckiej w celu:
a) zapobiegania nielegalnemu wwozowi wszelkiego rodzaju odpadów;
b) zapobiegania wwozowi materiałów budowlanych przez osoby i podmioty nieposiadające odpowiedniego zezwolenia;
c) zapobiegania wwozowi nagrobków przez osoby i podmioty nieposiadające odpowiedniego zezwolenia;
d) zapobiegania wjazdu pojazdów nieuprawnionych.
3) Przedmiot zamówienia będzie realizowany w ilości do 2341 godzin, rzeczywista ilość godzin będzie wynikać z bieżących potrzeb Zamawiającego, jednak nie mniej niż 2230 godzin w obsadzie jeden pracownik ochrony w ciągu jednej zmiany;
4) W okresie od marca do listopada 2025 r. Wykonawca będzie świadczył powyższe usługi w następujących terminach:
a) od godziny 7.00 do godziny 15.00 – w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki oraz w dniu 25.10.2025r.
b) od godziny 7.00 do godziny 17.00 – w środy oraz w dniu 30.10.2025r. i 31.10.2025r.
c) od godziny 7.00 do godziny 13.00 – w soboty.
5) W okresie od grudnia 2025 do stycznia 2026 r. Wykonawca będzie świadczył powyższe usługi w następujących terminach:
a) od godziny 7.00 do godziny 15.00 – w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, piątki,
b) od godziny 7.00 do godziny 13.00 – w soboty.
Powyższe godziny mogą ulec zmianie na żądanie Zamawiającego przesłane za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail wskazany w §12 ust. 1 umowy. Powyższe żądanie Zamawiający zobowiązany jest przesłać, co najmniej 24 godziny przed zmianą godzin świadczenia usługi.
6) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
a) wzór umowy – załącznik nr 3 do SWZ,
b) opis przedmiotu zamówienia na świadczenie usług dozoru bramy wjazdowej na Cmentarz Komunalny Dębica w Elblągu - załącznik nr 1 do umowy,
c) harmonogram dozoru bramy wjazdowej na Cmentarzu Komunalnym Dębica w Elblągu - załącznik nr 2 do umowy.

7) Wymagania i warunki wykonania zamówienia:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dla części II na czas obowiązywania umowy posiadał dobrowolne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (delikt + kontrakt) z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej lub użytkowania mienia związanej z przedmiotem zamówienia (OC) oraz obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorcy wykonującego działalność gospodarczą w zakresie usług ochrony mienia. Dokument potwierdzający zawarte ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) wraz z dowodem opłacenia składki, powinien zostać dostarczony najpóźniej przed dniem podpisania umowy.
Minimalna wymagana suma gwarancyjna – 200 000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia. Zakres ubezpieczenia z powyższej polisy OC został zawarty § 8 wzoru umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Sposób oceny ofert:
Liczba punktów przyznawana przez jednego oceniającego dla oferty, w przyjętych kryteriach oceny ofert:
X(1) x 60% + X(2) x 40%

gdzie:
X(1) – liczba punktów przyznawana w kryterium cena (brutto)
X(2) – liczba punktów przyznawana w kryterium doświadczenie pracowników ochrony

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

doświadczenie pracowników ochrony

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w pkt XV. i XVI. SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:

1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie określa przedmiotowego warunku.

2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej,
o ile wynika to z odrębnych przepisów:

Warunkiem udziału w postępowaniu jest posiadanie uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1995), w zakresie, o którym mowa w art. 3 pkt 1 wyżej wymienionej ustawy.

W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedmiotowy warunek jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi do których realizacji te uprawnienia są wymagane.

3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie określa przedmiotowego warunku.

4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Zamawiający nie określa przedmiotowego warunku.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

3. oświadczenia lub dokumenty, składane przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego, potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu:

1) dokumenty potwierdzające posiadanie kompetencji lub uprawnień do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia, zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1995), w tym do świadczenia usług ochrony osób i mienia w zakresie o którym mowa w art. 3 pkt 1 wyżej wymienionej ustawy.
Uwaga:
a) Dokument składany jest na potwierdzenie spełniania warunku udziału określonego w pkt XVII. ppkt 2 poz. 2) SWZ.
b) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedmiotowy dokument składa ten lub ci z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, który/którzy posiada/posiadają uprawnienia doprowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje/zrealizują usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

2) oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy – w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Uwaga:
a) Oświadczenie należy sporządzić na druku zgodnie ze wzorem stanowiącym ZAŁĄCZNIK NR 4 do SWZ.
b) Oświadczenie składają wyłącznie Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1)W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w formularzu OFERTY w miejscu
„WYKONAWCA / WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA” należy wpisać wszystkich
Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
2) W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie
zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego i składają wraz z
ofertą pełnomocnictwo.
3) W przypadku wyboru jako najkorzystniejszej oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia,
Zamawiający oświadcza, że może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, kopii umowy
regulującej współpracę tych Wykonawców.
4) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie
umowy.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1.Zamawiający określa rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki wprowadzenia tych zmian dla części I i części II

1) Zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia: a) Minimalny poziom zmiany ceny materiałów lub kosztów, uprawniający Strony umowy do uznania go za istotny, a tym samym do żądania zmiany wynagrodzenia wynosi 10% w stosunku do cen lub kosztów z miesiąca, w którym oferta Wykonawcy została złożona. b) Poziom zmiany ceny zostanie ustalony na postawie wskaźnika zmiany cen towarów i usług konsumpcyjnych publikowany przez Główny Urząd Statystyczny w Biuletynie Statystycznym. Poziom zmiany będzie stanowił różnicę ceny materiałów lub kosztów ogłoszonych w komunikacie prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym Strona wnioskuje o zmianę wynagrodzenia, a poziomem cen materiałów lub kosztów wynikających z komunikatu Prezesa GUS za miesiąc, w którym została złożona oferta Wykonawcy. c) Sposób określenia wpływu zmiany ceny materiałów lub kosztów na koszt wykonania zamówienia nastąpi na podstawie wniosku strony wnioskującej o zmianę oraz dokumentów dołączonych do tego wniosku potwierdzających m.in. rzeczywiste zastosowanie poszczególnych materiałów/poniesienie poszczególnych kosztów w ramach niniejszego zamówienia, a także na podstawie komunikatów Prezesa GUS, o których mowa powyżej Umowa będzie waloryzowana dla prac realizowanych po upływie 6 miesięcy i będzie waloryzacją jednokrotną. Wynagrodzenie za prace wykonywane w okresie pierwszych 6 miesięcy trwania Umowy nie podlega waloryzacji. d) Maksymalna wartość zmiany wynagrodzenia, jaką dopuszcza Zamawiający, to łącznie 10% (słownie: dziesięć procent) w stosunku do wartości całkowitego wynagrodzenia brutto określonego w § 7 ust. 1 umowy. e) Waloryzację stosuje się jednakowo w przypadku wzrostu i spadku przyjętego wskaźnika cen towarów i usług.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2025-01-10 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Wykonawca składa ofertę wraz z załącznikami za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia ,działającej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2025-01-10 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-02-08

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
588 079 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
291 551 zł1 465 865 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 174 314 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
291 551 zł
Mediana
588 079 zł
Górny kwartyl
1 465 865 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 10.01.2025, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Elbląg.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.