Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
324 720 zł
Umowa zawarta
30 grudnia 2024
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 324 720 zł – 583 315 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Podłączenie do Zamawiającego łączem dedykowanym20%Ilość godzin serwisowych na 24 miesiące10%Ilość scenariuszy10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usługi cyberbezpieczeństwa opartej o Security Operations Center (SOC)

Zamawiający Miasto Wodzisław Śląski (Wodzisław Śląski, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usługi cyberbezpieczeństwa opartej o Security Operations Center (SOC)”, wybierając ofertę wykonawcy EXATEL S. A. Wartość umowy: 324 720 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
324 720 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 listopada 2024

    Termin ofert: 3 grudnia 2024 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 grudnia 2024

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EXATEL S. A. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 324 720,00 zł (umowę zawarto 30 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 324 720,00 zł do 583 315,20 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Wodzisław Śląski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6471277603

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bogumińska 4

1.5.2.)Miejscowość

Wodzisław Śląski

1.5.3.)Kod pocztowy

44-300

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam_pub@wodzislaw-slaski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wodzislaw-slaski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wodzislaw-slaski.logintrade.net/zapytania_email,181671,7598f66ced5f858e4c357b4d2724c066.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usługi cyberbezpieczeństwa opartej o Security Operations Center (SOC)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ef146b0f-f404-444f-a5f1-fea88c5495b5

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00681356

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00043350/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.9 Świadczenie usługi cyberbezpieczeństwa opartej o Security Operations Center (SOC)

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze: FERC.02.02-CS.01-001/23

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00600196

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP-I.271.19.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

283320,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Świadczenie usługi cyberbezpieczeństwa opartej o Security Operations Center (SOC)

Świadczenie przez Wykonawcę usługi SOC w zakresie cyberbezpieczeństwa, w szczególności polegającej na:
1) przygotowaniu środowiska Zamawiającego do świadczenia usługi przez Wykonawcę (dostarczenie kolektora),
2)zapewnieniu zbierania, normalizacji i analizy i korelacji danych ze źródeł danych wskazanych przez Zamawiającego w celu identyfikacji incydentów bezpieczeństwa,
3) uruchomieniu algorytmów w analizatorze (SIEM – Security Information and Event Management), które pozwalają na generowanie alarmów, a następnie ich kwalifikację jako incydenty,
4) zaprojektowaniu i obsłudze 10 procesów Incydent Response, Reporting (scenariuszy) w fazie wdrożenia, które w razie potrzeby w okresie trwania umowy powinny zostać skorygowane i dopasowane stosowanie do potrzeb, Wykonawca powinien uwzględnić możliwość wymiany scenariusza „1 za 1”,
5) monitorowaniu zagrożeń i analizie ruchu sieciowego,
6) audytach bezpieczeństwa infrastruktury IT w siedzibie głównej Zamawiającego – wykonanie 2 audytów w okresie trwania umowy, w terminie uzgodnionym z Zamawiający
7) wspieraniu Zamawiającego we wdrożeniach rekomendacji po wystąpieniach incydentów,
8) analizie infrastruktury zewnętrznej pod kątem luk bezpieczeństwa,
9) generowaniu powiadomień o wykrytych incydentach,
10) przekazywaniu Zamawiającemu miesięcznych raportów dotyczących wykrytych incydentów i związanych z nimi podjętych działań,
11) generowaniu powiadomień o wykrytych incydentach,
12) informowaniu Zamawiającego o wykrytych incydentach krytycznych, średnich i niskich zgodnie z określonymi czasami SLA (Service Level Agreement) w pkt. 5 OPZ (Warunki świadczenia usługi SOC) oraz o podjętych działaniach za pośrednictwem ustalonych kanałów komunikacji,
13) składowaniu logów otrzymanych od Zamawiającego oraz dostęp do nich w ramach zasobów Wykonawcy przez czas nie krótszy niż 3 miesięcy w sposób umożliwiający ich wykorzystanie w celu dokonania analizy po włamaniowej lub przekazanie organom prowadzącym postępowanie związane z wystąpieniem incydentu

Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Rozdziale II Specyfikacji Warunków Zamówienia

4.5.3.)Główny kod CPV

72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

324720,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

583315,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

324720,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EXATEL S. A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

527-010-45-68

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

324720,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Okres świadczenia usługi wynosi 24 miesiące od daty podpisania protokołu uruchomienia usługi.
Termin uruchomienia usługi: 30 dni od zawarcia umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72253200-5Usługi w zakresie wsparcia systemu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
535 751 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
293 699 zł652 671 zł
Rozstęp międzykwartylowy
358 971 zł
Źródło próbki
CPV 72253200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
293 699 zł
Mediana
535 751 zł
Górny kwartyl
652 671 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Wodzisław Śląski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wodzisław Śląski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 324 720 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72253200-5 (Usługi w zakresie wsparcia systemu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EXATEL S. A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.