Wynik częściowy: umowy w 2 z 3 części, 1 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
120 573 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Dostawa komputerów przenośnych (laptopów), monitorów, myszy, klawiatur, replikatorów - zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. nr 1.1. do SWZ
    Wartość umowy
    117 105 zł
    8 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2Dostawa akcesoriów komputerowych - zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. nr 1.2. do SWZ
    Wartość umowy
    3469 zł
    2 oferty
  3. Unieważniona
    Część 3Dostawa urządzeń sieciowych - zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. nr 1.3. do SWZ
    Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
11 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa sprzętu komputerowego oraz akcesoriów komputerowych i sieciowych dla Kuratorium Oświaty w Katowicach

Zamawiający Kuratorium Oświaty w Katowicach (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa sprzętu komputerowego oraz akcesoriów komputerowych i sieciowych dla Kuratorium…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 120 573 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Kuratorium Oświaty w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 23 grudnia 2024
Łączna wartość umów
120 573 zł
Liczba ofert
11 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 2 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy).

  • 2

    WykonawcyWybrano wykonawców: Power Komputery Tomasz Łapa (część 1); Nbit Jarosław Jenczmionka Sp. z o. o. (część 2).

  • 3

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 120 573,21 zł.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 11 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KURATORIUM OŚWIATY W KATOWICACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 006473113

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Powstańców 41 a

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-024

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 606 30 33

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@kuratorium.katowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.kuratorium.katowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e556ffab-c995-4428-8ea1-9892dca21bf1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zadania i kompetencje w zakresie oświaty

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sprzętu komputerowego oraz akcesoriów komputerowych i sieciowych dla Kuratorium Oświaty w Katowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e556ffab-c995-4428-8ea1-9892dca21bf1

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00669055

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00229737/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa sprzętu komputerowego oraz akcesoriów komputerowych i sieciowych dla Kuratorium Oświaty w Katowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00581983

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OA-PO.272.1.2.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

100791,08 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa komputerów przenośnych (laptopów), monitorów, myszy, klawiatur, replikatorów - zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. nr 1.1. do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

30213100-6 - Komputery przenośne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30231300-0 - Monitory ekranowe

30237460-1 - Klawiatury komputerowe

30237410-6 - Myszka komputerowa

30237270-2 - Torby na komputery przenośne

4.5.5.)Wartość części

92356,60 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa akcesoriów komputerowych - zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. nr 1.2. do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

30237200-1 - Akcesoria komputerowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30234500-3 - Pamięci do przechowywania danych

4.5.5.)Wartość części

3343,64 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa urządzeń sieciowych - zgodnie z Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym zał. nr 1.3. do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

4.5.5.)Wartość części

5090,84 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

8

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

7

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

117104,61 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

117104,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

117104,61 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Power Komputery Tomasz Łapa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6612143509

7.3.3)Ulica

ul. Ludwika Waryńskiego 53a

7.3.4)Miejscowość

Ostrowiec Świętkorzyski

7.3.5)Kod pocztowy

27-400

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

117104,61 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3468,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3627,27 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3468,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Nbit Jarosław Jenczmionka Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6312681102

7.3.3)Ulica

ul. Plebańska 3/8

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3468,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Na część zamówienia III wpłynęła jedna oferta, który podlegała odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych – jej treść jest niezgodna z wymaganiami Zamawiającego. Wykonawca zaoferował urządzenie sieciowe, które według ogólnej specyfikacji producenta urządzenia zawiera cztery porty RJ-45, ale nie można stwierdzić czy jeden z nich może działać jako USB do zarządzania. Zamawiający wymagał portu konsolowego USB do zarządzania urządzeniem. W związku z tym Zamawiający wezwał Wykonawcę do wyjaśnienia treści złożonej oferty w powyższym zakresie. Wykonawca nie udzielił wyjaśnień. Zamawiający dokonał oceny na podstawie złożonej oferty i uznał, że zaoferowane urządzenie sieciowe WiFi nie spełnia wymagań określonych w zał. nr 1.3. do SWZ Opis przedmiotu zamówienia dla części zamówienia III w powyższym zakresie. Unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych - wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo wszystkie oferty podlegała odrzuceniu.

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30213100-6Komputery przenośne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
155 572 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
68 825 zł387 547 zł
Rozstęp międzykwartylowy
318 722 zł
Źródło próbki
CPV 30213100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
68 825 zł
Mediana
155 572 zł
Górny kwartyl
387 547 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Kuratorium Oświaty w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 120 573 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30213100-6 (Komputery przenośne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Power Komputery Tomasz Łapa (Ostrowiec Świętkorzyski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.