Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
277 617 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    149 127 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2
    Balcia Insurance SE· Ryga
    Wartość umowy
    128 490 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej oraz NNW na potrzeby Urzędu Miasta Legionowo – 2 Zadania

Zamawiający Gmina Miejska Legionowo Urząd Miasta Legionowo (Legionowo, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej oraz NNW na potrzeby…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 277 617 zł. Złożono 4 oferty.

Łączna wartość umów
277 617 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 listopada 2024

    Termin ofert: 28 listopada 2024 12:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    19 grudnia 2024

    2 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: AGRO Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (część 1); Balcia Insurance SE (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 277 616,81 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Legionowo Urząd Miasta Legionowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000524832

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

marsz. Józefa Piłsudskiego 41

1.5.2.)Miejscowość

Legionowo

1.5.3.)Kod pocztowy

05-120

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.)Numer telefonu

227663491

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@um.legionowo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.legionowo.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/legionowo

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej oraz NNW na potrzeby Urzędu Miasta Legionowo – 2 Zadania

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e0b9a561-531d-474d-87ad-a9207130c369

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00663682

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00036658/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.6 Świadczenie usług ubezpieczenia mienia i odpowiedzialonościcywilnej oraz NNW, OC i AC pojazdów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00600319

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Rz.271.54.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie I: Świadczenie usług ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk na potrzeby Gminy Miejskiej Legionowo – Urzędu Miasta Legionowo
1. Przedmiotem zamówienia jest objęcie przez Ubezpieczyciela ochroną ubezpieczeniową:
1) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk,
2) ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk.
2. Szczegółowe dane oraz opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera program ubezpieczeniowy stanowiący załącznik nr 6 do SWZ wraz z dodatkami.

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

4.5.5.)Wartość części

204000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie II: Świadczenie usług obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, Autocasco, NNW oraz Assistance na potrzeby Gminy Miejskiej Legionowo – Urzędu Miasta Legionowo
3. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, Autocasco, NNW oraz Assistance na potrzeby Gminy Miejskiej Legionowo – Urzędu Miasta Legionowo. Zakres ubezpieczeń obejmuje:
1) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych,
2) ubezpieczenie autocasco,
3) ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów,
4) ubezpieczenie assistance,
5) zielona karta.
4. Szczegółowe dane oraz opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera program ubezpieczeniowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ wraz z dodatkami.

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

66516100-1 - Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

4.5.5.)Wartość części

219000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

149127,28 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

160089,74 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

149127,28 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AGRO Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 1132401245

7.3.3)Ulica

ul. Puławska 2

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-566

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

149127,28 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-01-01 do 2026-12-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

128489,53 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

163041,28 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

128489,53 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Balcia Insurance SE

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: LV40003159840

7.3.3)Ulica

ul. K. Valdemara 63

7.3.4)Miejscowość

Ryga

7.3.5)Kod pocztowy

LV-1010

7.3.7.)Kraj

Łotwa

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

128489,53 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
526 200 zł
Próbka: 45 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
204 032 zł1 025 000 zł
Rozstęp międzykwartylowy
820 968 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
204 032 zł
Mediana
526 200 zł
Górny kwartyl
1 025 000 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Legionowo Urząd Miasta Legionowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Legionowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 277 617 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AGRO Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.