Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Wykonanie zamiennej dokumentacji projektowej oraz końcowego III Etapu robót budowlanych w ramach inwestycji pod nazwą “Przebudowa DS. ARKA”, objętej dofinansowaniem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Zamawiający Uniwersytet Przyrodniczy We Wrocławiu (Wrocław, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie zamiennej dokumentacji projektowej oraz końcowego III Etapu robót budowlanych w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Uniwersytet Przyrodniczy We WrocławiuWrocław, Dolnośląskieopublikowano 19 grudnia 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

UNIWERSYTET PRZYRODNICZY WE WROCŁAWIU

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001867

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Cypriana Kamila Norwida 25

1.4.2.)Miejscowość

Wrocław

1.4.3.)Kod pocztowy

50-375

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zampub@upwr.edu.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.upwr.edu.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-163c628a-f6cc-11ec-9a86-f6f4c648a056

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00663348

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-12-19

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00234304/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Wykonanie zamiennej dokumentacji projektowej oraz końcowego III Etapu robót budowlanych w ramach inwestycji pod nazwą “Przebudowa DS. ARKA”, objętej dofinansowaniem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Ogólna charakterystyka robót.
1) wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej dostarczonej przez Zamawiającego, STWiOR i pozwolenia na budowę zgodnie z Decyzją Prezydenta nr 1862/2020 z dnia 21.05.2020 r., w zakresie
a) nie objętym realizacją w I i II Etapie przebudowy DS ARKA
b) nie objętym planowanymi zmianami projektowymi w ramach opracowywania dokumentacji zamiennej,
2) opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej, w tym
a) zamiennego projektu budowlanego z uzyskaniem niezbędnych przewidzianych przepisami uzgodnień, opinii, decyzji do projektu zatwierdzonego Decyzją Prezydenta Wrocławia nr 1862/2020 z dnia 21.05.2020 r. wg koncepcji i opracowań projektowych - własnych Zamawiającego wraz z uzyskaniem akceptacji tego projektu przez Zamawiającego oraz zatwierdzenia przez Prezydenta Wrocławia wraz z pozwoleniem na budowę wg tego projektu. Zamienny projekt budowlany winien uwzględnić oprócz zmian istotnych również nieistotne, wykazane w dokumentacji powykonawczej z realizacji I i II Etapu robót oraz planowane zmiany zgodnie z koncepcją i opracowaniami projektowymi Zamawiającego,
b) jednolitego zamiennego projektu wykonawczego obejmującego dotychczasowe zmiany realizacyjne na podstawie dokumentacji powykonawczej opracowanej dla zrealizowanego zakresu I i II Etapu robót oraz zmiany istotne i nieistotne wg koncepcji i opracowań projektowych - własnych Zamawiającego do realizacji w III Etapie wykonania robót,
c) wykonanie zamiennej dokumentacji STWiOR w zakresie dotyczącym zmian w dokumentacji projektowej,
3) wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji
zamiennej a nieobjętych wykonaniem wskazanym powyżej w podpunkcie 1),
4) wykonanie zamówionych dostaw i montażu, w szczególności dźwigów osobowych, mebli,
sprzętu AGD.
Prace będą realizowane na obiekcie nieczynnym.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45410000-4 - Tynkowanie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

42416100-6 - Windy

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

39150000-8 - Różne meble i wyposażenie

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2022-10-12

4.2.)Okres realizacji zamówienia

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Inżynieryjne ERA S.A.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8971840735

4.3.3.)Ulica

Św. Mikołaja 19

4.3.4.)Miejscowość

Wrocław

4.3.5.)Kod pocztowy

50-128

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

13565440,75 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2022/BZP 00393755/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-01-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

6

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana umowy: § 3 TERMINY , pkt 2.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wykonanie i przedstawienie do odbioru zrealizowanych Elementów Robót o wartości 1.131.290 zł netto do dnia 12.12.2022 r.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wykonawca wniósł na rzecz Zamawiającego Zabezpieczenie należytego wykonania Umowy na zasadach określonych w przepisach ustawy Pzp na kwotę równą 5 % ceny ofertowej brutto tj. 678.272,04 zł w formie Ubezpieczeniowej gwarancji należytego wykonania i właściwego usunięcia wad nr 912700727314 z dnia 06.10.2022r udzielonej przez Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A., w wysokości 500.000.00 zł (słownie: pięćset tysięcy zł) ,
oraz w formie Gwarancji ubezpieczeniowej należytego wykonania kontraktu Nr GUG/2022082/15-03/221073 i usunięcia wad lub usterek Nr GUG/2022082/15-04/221074 z dnia 04.01.2023r udzielonej przez TUZ Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych , w wysokości 178.272,04 zł (słownie: sto siedemdziesiąt osiem tysięcy dwieście siedemdziesiąt i 04/100 zł).

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Prace zamienne

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Prace zamienne w modułach: naprawa tynku, przyg. podłoża pod gładzie, wyk. zabudowy G-k dla bezkolizyjnego montażu brodzików i baterii, wyk. jednokolorowej wykładziny, sufity podwieszane w w łazienkach, dodatkowe prace ze względu na nieprzewidziany rozpad fragmentów ścian przy wymianie ints. wod. kan.

5.4.6.)Wartość zmiany

290178,72

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana § 2 Przedmiot Umowy ust. 1 - dodaje się pkt 5 o następującym brzmieniu: wykonanie robót określonych w tabeli robót “dodatkowych”, które stanowią załącznik do Aneksu nr 4

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Konieczność zmiany zakresu robót zamiennych dotyczących robót budowlanych zewnętrznych

5.4.6.)Wartość zmiany

18815,36

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

5

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana terminu wykonania zamówienia

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

§ 3 Terminy otrzymuje brzmienie: 1. Termin wykonania zamówienia: do 31 stycznia 2024 r. z uwzględnieniem zapisów §3 ust. 2 lit. od a) do f) umowy.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

6

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zmiana przedmiotu zamówienia w zakresie przebudowy zjazdu.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie
2.w § 22 Wynagrodzenie i warunki płatności ust. 1 pkt. 1 i 2 otrzymuje następujące brzmienie

1) Strony ustalają wynagrodzenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu Umowy, na kwotę w wysokości: netto 12.732.138,82 złotych wraz z podatkiem 8% VAT w wysokości 959 841,66 złotych, 23% VAT w wysokości 168.847,17 złotych co łącznie stanowi kwotę brutto w wysokości 13.860.827,65 złotych

5.4.6.)Wartość zmiany

13607,18

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

11268507,60 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Nie

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Przyrodniczy We Wrocławiu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.