Przebudowa i rozbudowa kotłowni węglowej w podpiwniczeniu budynku szkolnego wraz z wymianą źródła ciepła na kocioł na zrębki
Zamawiający Gmina Czeremcha (Czeremcha, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa i rozbudowa kotłowni węglowej w podpiwniczeniu budynku szkolnego wraz z…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=2511, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
17 maja 2024
Termin ofert: 6 czerwca 2024 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
10 lipca 2024
3 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
13 grudnia 2024
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA CZEREMCHA |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 050659237 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Duboisa 14 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Czeremcha |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 17-240 |
| 1.4.4.) | Województwo | podlaskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL842 - Łomżyński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 856850400 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 856850400 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@czeremcha.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.czeremcha.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-6e0c9000-142f-11ef-a7f7-6221b72ad4fc |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00651384 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-12-13 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00329519 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa i rozbudowa kotłowni węglowej w podpiwniczeniu budynku szkolnego wraz z wymianą źródła ciepła na kocioł na zrębki |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych przy realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego pn.: ,,Przebudowa i rozbudowa kotłowni węglowej w podpiwniczeniu budynku szkolnego wraz z wymianą źródła ciepła na kocioł na zrębki na potrzeby realizacji zadania: „Modernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czeremsze wraz z przebudową sali gimnastycznej" na nieruchomości oznaczonej nr geod. 457 położonej w obrębie wsi Czeremcha przy ul. Szkolnej 2", oraz uzyskanie wszelkich dokumentów odbiorowych, w tym: ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu oraz ostatecznej decyzji Prezesa Dozoru Technicznego o zezwoleniu na eksploatację. Zamówienie należy wykonać zgodnie z dokumentacją techniczną obejmującą projekt budowlany i projekty wykonawcze oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót w branżach architektoniczno-konstrukcyjnej, sanitarnej i elektrycznej, pozwoleniem na budowę – decyzją Starosty Hajnowskiego nr 149/23 z dnia 01.10.2023 r., zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami, na zasadach opisanych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 6 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45112310-1 - Podsypywanie gleby 45112500-0 - Usuwanie gleby 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego 45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych 45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów 45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty 45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań 45262300-4 - Betonowanie 45262310-7 - Zbrojenie 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego 45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego 45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45321000-3 - Izolacja cieplna 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45331210-1 - Instalowanie wentylacji 45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne 45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne 45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych 45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe 45343200-5 - Instalowanie sprzętu gaśniczego 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45410000-4 - Tynkowanie 45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie 45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45431000-7 - Kładzenie płytek 45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie 45442100-8 - Roboty malarskie 45443000-4 - Roboty elewacyjne 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-06-27 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2024-11-27 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PPHU MAJKA Janusz Demiańczuk |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 050992089 |
| 4.3.3.) | Ulica | Adama Mickiewicza 7 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Siemiatycze |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 17-300 |
| 4.3.6.) | Województwo | podlaskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 794578,93 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00406125/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-12-05 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana terminu wykonania całego przedmiotu umowy była konieczna z powodu działania siły wyższej w rozumieniu umowy, tj. nieprzewidzianego uszkodzenia urządzenia technicznego, powodującego przerwę w jego używaniu, bez którego zrealizowanie pierwotnego celu umowy stało się niemożliwe. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Aneksem nr 1 z dnia 27.11.2024 r. do umowy nr GGiOŚ.272.1.2024.ESP z dnia 27.06.2024 r. dokonano zmiany w umowie, w ten sposób, że § 3 ust. 1 otrzymał następujące brzmienie: „Termin wykonania całego przedmiotu umowy ustala się do dnia 05.12.2024 r.” |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 794578,93 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.