Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa oświetlenia na ul. Jaskrów w Mikołowie

Zamawiający Gmina Mikołów (Mikołów, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa oświetlenia na ul. Jaskrów w Mikołowie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MikołówMikołów, Śląskie (powiat Mikołowski →)opublikowano 12 grudnia 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 829 356 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Mikołów

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257630

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 16

1.4.2.)Miejscowość

Mikołów

1.4.3.)Kod pocztowy

43-190

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zam@mikolow.eu

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mikolow.eu

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-61544e3c-c1b1-4861-b5d0-38ed6c6a9f52

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00647989

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-12-12

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00437147

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa oświetlenia na ul. Jaskrów w Mikołowie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dla oświetlenia ul. Jaskrów w Mikołowie określono zgodnie z normą EN13201 klasyfikację oświetlenia P2 do jezdni . Oświetlenie należy wykonać w oparciu o oprawy wyposażone w źródła LED. Oprawy będą zamocowane na słupach oświetleniowych posadowionych na fundamentach prefabrykowanych. Oprawy zostaną wyposażone w gniazda w standardzie ZHAGA , zasilacz z autonomiczną redukcją ( załączenie oświetlenia - do godz. 23.00 - 100% mocy, godz. 23.00 do godz. 05.00 - 50% mocy, godz.05.00 do wyłączenia oświetlenia - 100% mocy), zasilacz programowany przez NFC. Oprawy powinny pozwalać na późniejszą integrację z nadrzędnym systemem sterowania. Nie jest wymagany zakup sterowników do opraw. Oprawy w zakresie regulacji mocy muszą zapewnić współczynnik mocy w zakresie standardów TAURON Dystrybucja S.A. .
Instalacja oświetlenia ulicznego będzie zasilana z zabudowanej w ramach zadania szafy oświetlenia ulic. Instalacja zasilająca poszczególne słupy zostanie wykonana jako kablowa. Kable na całej długości należy prowadzić w rurach osłonowych. Wzdłuż tras kablowych należy ułożyć bednarkę FeZn min 4x25 służącą do uziemienia słupów. Całość instalacji usytuować zgodnie z projektem zagospodarowania terenu . Wszystkie projektowane słupy opisać zgodnie z wytycznymi Inwestora. Prace wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, Polskimi Normami, obowiązującymi przepisami i wiedzą techniczną.
Całość prac mieści się w istniejącym pasie drogowym drogi gminnej i na działkach , których właścicielem jest Gmina Mikołów. Przed rozpoczęciem robót ziemnych należy określić położenie punktów granicznych w drodze pomiaru , a w razie konieczności poprzedzić czynnościami mającymi na celu ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych.
Roboty w pobliżu istniejącej infrastruktury podziemnej należy wykonać pod nadzorem właścicieli
urządzeń, wymagane jest protokuralne oświadczenie właściela sieci o braku kolizji z wykonywaną siecią oświetlenia.
Roboty budowlane obejmują wykonanie prac , zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową, uruchomienie instalacji oraz przekazanie kompletu wymaganej dokumentacji powykonawczej zgłoszenie zakończenia prac do organu nadzoru budowlanego.

3.9.)Główny kod CPV

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-06

4.2.)Okres realizacji zamówienia

98 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Marek Brodala Zakład Projektowo - Wykonawczy Instalacji Elektrycznych

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6480107349

4.3.3.)Ulica

Białej Bramy 1

4.3.4.)Miejscowość

Gliwice

4.3.5.)Kod pocztowy

44-100

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

119433,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00489555/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-12-06

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

119433,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231400-9Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
829 356 zł
Próbka: 113 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
313 380 zł2 458 219 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 144 839 zł
Źródło próbki
CPV 45231· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
313 380 zł
Mediana
829 356 zł
Górny kwartyl
2 458 219 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mikołów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mikołów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231400-9 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.