Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
895 504 zł
Umowa zawarta
5 grudnia 2024
Okres realizacji
do 31 grudnia 2033
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 895 504 zł – 917 817 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin uruchomienia kredytu40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zaciągnięcie długoterminowego kredytu w wysokości 3.240.000,00 zł.

Zamawiający Gmina Góra Świętej Małgorzaty (Góra Świętej Małgorzaty, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zaciągnięcie długoterminowego kredytu w wysokości 3.240.000,00 zł”, wybierając ofertę wykonawcy Łódzki Bank Spółdzielczy. Wartość umowy: 895 504 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
895 504 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    31 października 2024

    Termin ofert: 15 listopada 2024 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 grudnia 2024

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Łódzki Bank Spółdzielczy (Łódź), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 895 503,88 zł (umowę zawarto 5 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 895 503,88 zł do 917 817,08 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2033 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Góra Świętej Małgorzaty

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 611015655

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Góra Świętej Małgorzaty 44

1.5.2.)Miejscowość

Góra Świętej Małgorzaty

1.5.3.)Kod pocztowy

99-122

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

basia@goraswmalgorzaty.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.goraswmalgorzaty.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-094927b0-932f-4fc1-a148-10590b8c513d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zaciągnięcie długoterminowego kredytu w wysokości 3.240.000,00 zł.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-094927b0-932f-4fc1-a148-10590b8c513d

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00637624

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00031781/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Zaciągnięcie długoterminowego kredytu w wysokości 3.240.000,00 zł.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00573172

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GL. 271.9.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest udzielenie kredytu bankowego, długoterminowego na finansowanie planowanego w 2024 roku deficytu budżetu oraz na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu pożyczek i kredytów w wysokości złotych 3 240 000,00, na następujących warunkach:
1) Kredyt długoterminowy, złotówkowy, o zmiennej stopie oprocentowania.
2) Kwota kredytu: złotych 3 240 000,00 (Słownie: Trzy miliony dwieście czterdzieści tysięcy złotych zero groszy).
3) Okres kredytowania od dnia podpisania umowy do dnia 31.12.2033r.
4) Kredyt zostanie uruchomiony w transzach na pisemny wniosek Zamawiającego, w terminie zgodnym z zadeklarowanym przez Wykonawcę w ofercie (nie później niż w ciągu czterech dni roboczych od dnia złożenia przez Zamawiającego pisemnej dyspozycji o uruchomieniu kredytu) w roku 2024. Pisemna dyspozycja Zamawiającego o uruchomieniu kredytu zostanie złożona Wykonawcy drogą elektroniczną na adres wskazany w umowie w sprawie niniejszego zamówienia publicznego. Dyspozycja Zamawiającego zostanie złożona nie później niż do go-dziny 12:00.
5) Wykonawca w celu obliczenia ceny oferty winien przyjąć wypłatę I tran-szy kredytu w dniu 06.12.2024r. w kwocie 1.620.000,00 zł. i II transzy w dniu 20.12.2024r. w kwocie 1.620.000,00 zł.
6) Wykonawca udzieli karencji w spłacie kredytu do dnia 31.12.2024r.
7) Harmonogram spłaty rat kredytu stanowi załącznik nr 7 do SWZ. Jeżeli spłata rat kredytu przypadnie na dzień ustawowo wolny od pracy to należy przyjąć, że termin ten został zachowany jeżeli spłata nastąpi w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie spłaty.
8) Spłata odsetek od kredytu nastąpi w ratach miesięcznych, pierwsza rata w mie-siącu następującym po miesiącu, w którym kredyt zostanie uruchomiony. Raty odsetkowe naliczane będą za okres miesięcy kalendarzowych. Raty odsetkowe płatne będą do 20-go dnia następnego miesiąca za dany okres odsetkowy (miesiąc kalendarzowy) na podstawie pisemnego zawiadomienia z banku o wysoko-ści odsetek doręczonego najpóźniej na 5 dni przed terminem płatności odsetek (drogą elektroniczną na adres : aneta@goraswmalgorzaty.pl ).
9) Odsetki od kwoty kredytu naliczane będą za każdy dzień wykorzystania kredytu w okresach miesięcznych – liczba dni w poszczególnych miesiącach odpowiada faktycznej liczbie dni kalendarzowych. Do wyliczeń należy przyjąć, iż rok kalendarzowy we wszystkich latach spłaty kredytu liczy 365 dni ( w latach przestępnych w miesiącu lutym liczbę dni należy liczyć w liczniku 29 i podzielić przez 365).
10) Prowizja od udzielonego kredytu zostanie opłacona przez zamawiającego jednorazowo, po uruchomieniu kredytu, na rachunek wskazany przez bank, po pisemnym powiadomieniu zamawiającego.
11) Oprocentowanie kredytu – zmienne oparte o stawkę WIBOR 1 M, ustalone w okresach miesięcznych tj. na pięć dni przed rozpoczęciem danego każdego okresu obrachunkowego + marża banku % (stała w całym okresie trwania umowy).
12) Wykonawca w celu obliczenia ceny oferty winien przyjąć stawkę WIBOR dla depozytów złotowych 1M wg. stanu na dzień 28.10.2024r. – 5,83%.
13) Oprocentowanie kredytu ustalane jest dla miesięcznych okresów obrachunkowych. Pierwszy okres obrachunkowy liczony będzie od dnia wypłaty transzy kredytu do dnia 31 grudnia 2024 roku. Ostatni kończy się 31 grudnia 2033 ro-ku.
14) Forma zabezpieczenia kredytu – weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową.
15) Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wykorzystania części kredy-tu, bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów. W przypadku zaciągnięcia kredytu w wysokości niższej od planowanej nie będzie to skutkować rozwiązaniem umowy kredytowej, oraz nie będzie powodować żadnych innych roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.
16) Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty kredytu jak również możliwość przesunięcia rat kredytu bez dodatkowych kosztów (prowizji i opłat). W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu odsetki naliczane będą za okres faktycznego wykorzystania kredytu.

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

895503,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

917817,08 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

895503,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Łódzki Bank Spółdzielczy

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 8280003209

7.3.3)Ulica

Stefana Żeromskiego 68

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

90-502

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

895503,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2033-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 921 460 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
1 098 168 zł5 045 311 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 947 143 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
1 098 168 zł
Mediana
2 921 460 zł
Górny kwartyl
5 045 311 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Góra Świętej Małgorzaty prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Góra Świętej Małgorzaty.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 895 504 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Łódzki Bank Spółdzielczy (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.