Przebudowa budynków przy ul. Korczaka 47 i 49 wraz z ich połączeniem oraz remont, przebudowa, rozbudowa i adaptacja istniejącego budynku na potrzeby Poradni P-P - zaprojektuj i wybuduj
Zamawiający Starostwo Powiatowe w Policach (Police, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa budynków przy ul. Korczaka 47 i 49 wraz z ich połączeniem oraz remont,…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 270 275 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=708, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~3,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Architektoniczne, inżynieryjne, kontrolne (CPV 71)
- woj. Zachodniopomorskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Starostwo Powiatowe w Policach |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 811762713 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Tanowska 8 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Police |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 72-010 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL428 - Szczeciński |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 914328100 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 913178900 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | powiat@policki.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.policki.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-1ff2b474-a61f-11ed-b8d9-2a18c1f2976f |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00616532 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-11-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00084233 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa budynków przy ul. Korczaka 47 i 49 wraz z ich połączeniem oraz remont, przebudowa, rozbudowa i adaptacja istniejącego budynku na potrzeby Poradni P-P - zaprojektuj i wybuduj |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Remont, przebudowa, rozbudowa i adaptacja istniejącego trzykondygnacyjnego budynku na potrzeby Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wynika z konieczności przystosowania istniejącego budynku do jego nowej funkcji, a także z konieczności poprawy warunków świadczonych usług, dostosowania obiektu do współczesnych standardów i wymagań dotyczących dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz poprawy warunków sanitarnych i ochrony p.-pożarowej. W celu umożliwienia dostępu do obiektu Poradni zaprojektowano windę oraz rampę wraz ze spocznikiem i schodami zewnętrznymi. W ramach inwestycji wymianie muszą ulec wskazane w dokumentacji instalacje. Planowane jest również wykonanie nowego zagospodarowania terenu wokół obiektu, wymiana istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej oraz modernizacja jego zewnętrznych elewacji. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 71300000-1 - Usługi inżynieryjne 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych 71223000-7 - Usługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych 71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi 45000000-7 - Roboty budowlane 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych 45313100-5 - Instalowanie wind 45442100-8 - Roboty malarskie 45431200-9 - Kładzenie glazury 45431100-8 - Kładzenie terakoty 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45410000-4 - Tynkowanie 45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien 45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych 45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45331210-1 - Instalowanie wentylacji 45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania 45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych 45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-04-27 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2023-04-27 do 2024-07-20 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Budowlane "DOM" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 812684501 |
| 4.3.3.) | Ulica | Wielecka 9 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Police |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 72-010 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 5412000 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2023/BZP 00218381/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-10-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 4 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana rachunku bankowego |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | zmiana rachunku bankowego |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | zmiana terminu wykonania umowy w zakresie par. 1 ust 1 pkt 1-4 |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | do dnia 31 października 2023 r |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 3 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | wykonanie robót dodatkowych, zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy, zmiana wynagrodzenia |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | wykonanie robót dodatkowych., zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy wydłużenie o 42 dni tj. do 31 sierpnia 2024 r , zmiana wynagrodzenia- 5.721.345,00 brutto |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 309345,00 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 4 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | wykonanie robót dodatkowych, zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy, zmiana wynagrodzenia |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | wykonanie robót dodatkowych, zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy wydłużenie o 61 dni tj. do 31 października 2024 r., zmiana wynagrodzenia 6.106.345,89 brutto |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 385000,89 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 6106345,89 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.