Przebudowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie gminy Warnice.
Zamawiający Gmina Warnice (Warnice, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie gminy Warnice”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 788 292 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3411, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Warnice |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 811685705 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Warnice 66 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warnice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 74-201 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL427 - Szczecinecko-pyrzycki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 91 561 28 90 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 91 561 28 90 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@warnice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | bip.warnice.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-d0de98f6-c0fa-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00615238 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-11-26 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00088046 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie gminy Warnice. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zamówienia pn. „Przebudowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie gminy Warnice.” |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45232452-5 - Roboty odwadniające 45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-03-28 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 7 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | TRANSMASZ Przedsiębiorstwo Transportu i Maszyn Drogowych S. A. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 812338414 |
| 4.3.3.) | Ulica | Na Grobli |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Stargard |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 73-110 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 3194310,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00263831/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-11-25 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie realizacji robót przebudowy drogi wewnętrznej na osiedlu Dębowym w Warnicach pojawiła się konieczność wydłużenia przebudowywanego odcinka drogi w celu zapewnienia dojazdu o takim samym standardzie do drogi powiatowej wszystkim mieszkańcom. Stwierdzono konieczność wykonania następujących robót: wykonanie kompletnej konstrukcji nawierzchni z kostki typu EKO, wykonanie zjazdu na posesje z kostki betonowej. Szczegółowy zakres robót zawiera kosztorys oraz protokół konieczności robót dodatkowych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zwiększa się zakres przedmiotu umowy nr IB/08/2024/ES z dnia 28 marca 2024 r. z uwzględnieniem następujących warunków: zakres robót zgodnie z protokołem konieczności z dnia 10 października 2024 r. oraz kosztorysem z dnia 03 października 2024 r. złożonym przez Wykonawcę. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 99972,63 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 3294282,63 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.