ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Dostawa artykułów spożywczych dla Centrum Integracji Społecznej w Łojewie”

Zamawiający Centrum Integracji Społecznej w Łojewie (Łojewo, Kujawsko-Pomorskie) prowadził postępowanie „Dostawa artykułów spożywczych dla Centrum Integracji Społecznej w Łojewie”. Termin składania ofert minął 4 grudnia 2024, 09:30. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 263 392 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
4 grudnia 2024, 09:30
Zakończone
Konkurencyjność
~2,5 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena50%Jakość50%

Przebieg postępowania

14 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 50%, jakość 50%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dostawa artykułów spożywczych dla Centrum Integracji Społecznej w Łojewie.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

CENTRUM INTEGRACJI SPOŁECZNEJ W ŁOJEWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 341373062

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łojewo 21

1.5.2.)Miejscowość

Łojewo

1.5.3.)Kod pocztowy

88-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@gminainowroclaw.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gm-inowroclaw.rbip.mojregion.info/jednostki-organizacyjne/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa artykułów spożywczych dla Centrum Integracji Społecznej w Łojewie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-45774b37-7558-4865-a7b0-3bc11f1c925e

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00611715

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00062095/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa artykułów spożywczych

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1021888

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Nie

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.10.)Przyczyny odstąpienia od komunikacji elektronicznej

zamawiający wymaga przedstawienia modelu fizycznego, modelu w skali lub próbki, których nie można przekazać przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (art. 65 ust. 1 pkt 4 ustawy)

3.11.)Sposób nieelektronicznego składania ofert, wniosków, oświadczeń oraz innych dokumentów

Ofertę sporządza się pod rygorem nieważności, w postaci papierowej i opatruje się własnoręcznym podpisem oraz składa za pośrednictwem operatora pocztowego, osobiście lub za pośrednictwem kuriera.
Oferty należy składać w wersji papierowej w Centrum Integracji Społecznej w Łojewie tj. w Biurze Obsługi Klienta w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04 grudnia 2024 r. do godz. 09.30.

Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz inne informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują w formie pisemnej lub drogą elektroniczną na adres zamowienia@gminainowroclaw.eu

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

CIS.261.8.2024

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

7

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 Mięso, wędliny, drób i wyroby drobiarskie

4.2.6.)Główny kod CPV

15100000-9 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

15131130-5 - Wędliny

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2025-01-02 do 2025-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

50

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

jakość

4.3.6.)Waga

50

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 Warzywa i owoce

4.2.6.)Główny kod CPV

15300000-1 - Owoce, warzywa i podobne produkty

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2025-01-02 do 2025-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

50

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

jakość

4.3.6.)Waga

50

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 3 Produkty mleczarskie

4.2.6.)Główny kod CPV

15500000-3 - Produkty mleczarskie

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2025-01-02 do 2025-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

50

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

jakość

4.3.6.)Waga

50

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 4 Jaja

4.2.6.)Główny kod CPV

03142500-3 - Jaja

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2025-01-02 do 2025-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

50

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

jakość

4.3.6.)Waga

50

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 5 Różne artykuły spożywcze

4.2.6.)Główny kod CPV

15800000-6 - Różne produkty spożywcze

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

15330000-0 - Przetworzone owoce i warzywa

15400000-2 - Oleje i tłuszcze zwierzęce lub roślinne

15870000-7 - Przyprawy i przyprawy korzenne

15860000-4 - Kawa, herbata i podobne produkty

15830000-5 - Cukier i produkty pokrewne

15851000-8 - Produkty mączne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2025-01-02 do 2025-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

50

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

jakość

4.3.6.)Waga

50

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 6 Ryby i mrożonki

4.2.6.)Główny kod CPV

15220000-6 - Ryby mrożone, filety rybne i pozostałe mięso ryb

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

15331170-9 - Warzywa mrożone

15896000-5 - Produkty głęboko mrożone

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2025-01-02 do 2025-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

50

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

jakość

4.3.6.)Waga

50

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 7 Pieczywo

4.2.6.)Główny kod CPV

15811000-6 - Pieczywo

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

15810000-9 - Pieczywo, świeże wyroby piekarskie i ciastkarskie

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2025-01-02 do 2025-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

50

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

jakość

4.3.6.)Waga

50

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu zał. nr 2 do SWZ.

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Najpóźniej w dniu otwarcia ofert tj. 04 grudnia 2024 r. do godz. 09.30 /w inne dni od poniedziałku do piątku w godz. od 08.00 do 13.00 oferenci muszą dostarczyć do biura Centrum Integracji Społecznej w Łojewie, z siedzibą Łojewo 21 88-100 Inowrocław próbki (na koszt oferenta) przedmiotu zamówienia w celu oceny ich jakości. Próbki nie podlegają uzupełnieniu.

Przyjęcie próbek odbywa się za potwierdzeniem przez pracownika biura Centrum Integracji Społecznej tj. Panią Emilię Kaczmarek.

Oferent zobowiązany jest dostarczyć próbki produktów podlegających ocenie w oryginalnych opakowaniach lub posiadające oryginalną etykietę z opisem produktu /w miarę możliwości/. Oferent zobowiązany jest dostarczyć próbki produktów wielkości nie większej niż 0,5 kg lub 1 szt.

Wykaz próbek /asortyment wybrany z ofert cenowych tj. zał. nr 7 - 13

Część nr 1 mięso, wędliny, drób i wyroby drobiarskie
Parówka z szynki, kiełbasa szynkowa wieprzowa na kanapki, polędwica drobiowa wędzona parzona na kanapki, kiełbasa średnio rozdrobniona do zgrzania typu głogowska, kiełbasa średnio rozdrobniona na grilla typu podwawelska, kabanosy.

Część nr 2 warzywa, owoce
Pomidor, ogórek zielony, buraki czerwone, marchew, seler korzeń, pietruszka korzeń, papryka czerwona, sałata zielona zwykła, koperek, jabłko, banan, mandarynka, winogrono, gruszka, cytryna, kapusta kiszona, ogórek kiszony.

Część nr 3 produkty mleczarskie
Ser żółty pełnotłusty, jogurt owocowy 150 g, serek homogenizowany owocowy, masło śmietankowe, twaróg półtłusty.

Część nr 4 jaja
Jajka.

Część nr 5 różne artykuły spożywcze
Dżem niskosłodzony, koncentrat pomidorowy, szczaw konserwowy, sok jabłkowy, jabłka prażone w słoiku, śliwki suszone, majonez, kawa zbożowa, krem czekoladowy, napar owocowy liściasty, tuńczyk, łosoś, napój ze słomką, makarony (łazanka, lazania), kasza bulgur, musli owocowe, margaryna, olej, przyprawa do drobiu, przyprawa do mięsa, przyprawa do ryb, rosół jarzynowy, bazylia, wafle do lodów, sos czekoladowy do deserów, napój typu Pepsi lub równoważny butelka pet 500 ml,
sok 100% typu Toma lub równoważny, woda mineralna gazowana butelka pet 500ml, typu Krystaliczne Źródło lub równoważny.

Część nr 6 ryby i mrożonki
Ryba mrożona (okoń bez skóry), śledź, mieszanka kompotowa, szpinak, mieszanka warzywna z pędami bambusa, wiśnie, frytki karbowane.

Pakiet nr 7 pieczywo
Chleb baltonowski, chleb z formy słonecznikowy, chleb pszenny, bułka pszenna, bułka pszenna zapiekanka.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1. Formularz ofertowy zał. nr 1 do SWZ.
2. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania zał. nr 2 do SWZ.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają oświadczenie, o którym mowa w pkt. 2 oddzielnie dla każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3. Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu koniecznych wymagań higieniczno – sanitarnych w procesie produkcji i obrocie żywnością zał. nr 3 do SWZ.
4. Próbki wskazane w Rozdziale III niniejszej SWZ /nie podlegają uzupełnieniu/
5. Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienia zał. nr 5 do SWZ /jeżeli dotyczy/.
6. Karta produktu równoważnego – zał. nr 6 do SWZ /jeżeli dotyczy/.
7. Oferta cenowa dot. danego pakietu /zał. nr od 7 do 13/
8. Odpowiednie pełnomocnictwa:
a) gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, powinien dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy;
b) w przypadku Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia tych Wykonawców należy załączyć do oferty.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Pzp.
2. Strony umowy zgodnie z przepisami ustawy Pzp ustalają, że każda istotna zmiana może nastąpić między innymi wg niżej określonych zasad i warunków:
a) obniżenie ceny przedmiotu umowy przez Dostawcę może nastąpić w każdym czasie i nie wymaga zgody Zamawiającego ani sporządzenia aneksu do umowy,
b) nastąpiła zmiana stawki podatku VAT - cena brutto zostanie skorygowana proporcjonalnie do poziomu zmiany stawki VAT (cena netto wynikająca z treści oferty złożonej w postępowaniu/ aneksu zmieniającego zapisy umowy nie ulegnie podwyższeniu), Zamawiający ma prawo żądania od Dostawcy dokumentów potwierdzających przedstawiane w uzasadnieniu zmian okoliczności,
c) w przypadku niewyczerpania ilości asortymentu objętego umową lub niewyczerpania jej łącznej wartości w terminie jej obowiązywania – strony mogą przedłużyć niniejszą umowę do wyczerpania ilości przedmiotu umowy (jednak nie dłużej niż do wyczerpania wartości umowy), nie dłużej jednak niż na okres 3 miesięcy,
d) w przypadku zmiany nazwy produktu, nazwy producenta – przy niezmienionym produkcie,
e) nastąpił brak produktów na rynku z przyczyn niezależnych od Dostawcy (np. wycofanie z rynku, zaprzestanie produkcji) - istnieje możliwość zastąpienia go produktem o tym samym zastosowaniu, produktu równoważnego, ale przy cenie nie wyższej niż w umowie,
f) dopuszcza się możliwość zastąpienia części oferowanego przedmiotu umowy zamiennikami, jeżeli z przyczyn obiektywnych nie jest możliwa realizacja zamówienia, a produkt zamienny ma jakość nie gorszą i cenę nie wyższą niż oferowany pierwotnie,
g) zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu Umowy,
h) wystąpienie siły wyższej, zgodnie z postanowieniami § 10. W takim przypadku strony mogą przesunąć termin zakończenia wykonania niniejszej umowy o czas w jakim siła wyższa uniemożliwiała wykonanie obowiązków Stron,
i) konieczności zmiany osób przewidzianych do wzajemnego współdziałania lub wykonywania przedmiotu Umowy, zmiany nazwy, siedziby Stron Umowy, innych danych identyfikacyjnych,
j) w szczególności dopuszczalna jest zmiana ilości poszczególnych asortymentów przedmiotu umowy poprzez zmniejszenie ilości jednych, a zwiększenie ilości drugich nie powodująca zwiększenia wartości brutto wynagrodzenia za wykonanie przedmiotu umowy określonego w § 3 ust. 1 umowy.
Pozostałe zmiany wskazane w informacjach dodatkowych

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-12-04 09:30

8.2.)Miejsce składania ofert

Centrum Integracji Społecznej w Łojewie, Łojewo 21 88 – 100 Inowrocław , Biuro Obsługi Klienta

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-12-04 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2025-01-02

Sekcja 9

Pozostałe informacje

  • 3.
    Zamawiający dopuszcza waloryzację cen/y jednostkowych/ej według miesięcznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych dla żywności opublikowanego przez Prezesa GUS w oficjalnym publikatorze, a jeżeli ten wskaźnik nie będzie publikowany, to w oparciu o ogólny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych opublikowany. Zmiana ta nie może przekroczyć maksymalnej wartości wskaźnika.
  • 4.
    Waloryzacja, o której mowa w ust. 3 jest dopuszczalna w razie łącznego spełnienia następujących warunków:
    a) złożenia pisemnego wniosku przez Wykonawcę wraz z dokumentem wymienionym w ust. 3 zawierającego wskaźniki cenowe,
    b) najwcześniej po 6 miesiącach obowiązywania umowy,
    c) zmiany wskaźnika o co najmniej 5% w stosunku do cen/y wskazanych/ej w załączniku nr 1 do umowy.
    d) przedłożenia Zamawiającemu zestawienia faktur z ostatnich 14 dniu z zakupu przez Zamawiającego artykułów po opublikowaniu wskaźnika, o którym mowa w ust. 3.
  • 5.
    Waloryzację przeprowadza się w oparciu o wskaźnik/i cen (o którym/ch mowa w ust. 3) za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku, o którym mowa w ust. 4 pkt 1 w odniesieniu do cen wskazanych w załączniku nr 1 do umowy.
  • 6.
    Maksymalna wartość zmiany wynagrodzenia, jaką dopuszcza Zamawiający w efekcie zastosowania postanowień o zasadach wprowadzania zmian wysokości wynagrodzenia na podstawie niniejszej umowy wynosi 10%.
  • 7.
    Waloryzacja odbywa się na wniosek Strony Umowy. Dostawca zobowiązany jest zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o dokonanie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia – wskaże podstawę dokonania zmiany, kwotę dostaw podlegającą waloryzacji oraz wyliczoną wartość waloryzacji wynagrodzenia, na podstawie czego zostanie sporządzony aneks do Umowy. Waloryzacja zostaje obliczona na dzień złożenia wniosku przez Dostawcę z zastrzeżeniem ust. 4 pkt b) umowy.
  • 8.
    Zmiana cen, o których mowa powyżej wymaga formy pisemnego aneksu pod rygorem nieważności.
  • 9.
    Wyklucza się takie zmiany Umowy, które byłyby niekorzystne dla Zamawiającego, chyba że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15100000-9Produkty zwierzęce, mięso i produkt…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
263 392 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
160 732 zł482 373 zł
Rozstęp międzykwartylowy
321 642 zł
Źródło próbki
CPV 15100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
160 732 zł
Mediana
263 392 zł
Górny kwartyl
482 373 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 04.12.2024, 09:30. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Centrum Integracji Społecznej w Łojewie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łojewo.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15100000-9 (Produkty zwierzęce. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.