Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
350 550 zł
Umowa zawarta
15 listopada 2024
Okres realizacji
7 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 350 550 zł – 460 020 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Multicentrum w Zgorzelcu – aktualizacja dokumentacji projektowej

Zamawiający Gmina Miejska Zgorzelec (Zgorzelec, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Multicentrum w Zgorzelcu – aktualizacja dokumentacji projektowej”, wybierając ofertę wykonawcy LS PROJEKT Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o. Sp. Kom. Wartość umowy: 350 550 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina Miejska ZgorzelecZgorzelec, Dolnośląskie (powiat Zgorzelecki →)opublikowano 18 listopada 2024
Wartość umowy
350 550 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy LS PROJEKT Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o. Sp. Kom. (Wrocław), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 350 550,00 zł (umowę zawarto 15 listopada 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 350 550,00 zł do 460 020,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 7 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Zgorzelec

1.3.)Oddział zamawiającego

GM Zgorzelec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821546

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Domańskiego 7

1.5.2.)Miejscowość

Zgorzelec

1.5.3.)Kod pocztowy

59-900

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@zgorzelec.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.um-zgorzelec.dolnyslask.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/973153

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Multicentrum w Zgorzelcu – aktualizacja dokumentacji projektowej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1204f26d-4683-4bc9-82e4-dd1db85b30b7

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00598690

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00078691/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.25 Multicentrum w Zgorzelcu - aktualizacja dokumentacji

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00560657

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WZP.271.1.40.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

425600,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest usługa projektowa polegająca na sporządzeniu aktualizacji dokumentacji projektowej pod nazwą

„Przebudowa istniejącego obiektu hali sportowej z adaptacją na Multicentrum przy ul. Traugutta 77A w Zgorzelcu”, stanowiącej Załącznik nr 5 do SWZ wraz z uzyskaniem na jej podstawie ostatecznej decyzji pozwolenia na budowę oraz przeniesieniem autorskich praw majątkowych, a także sprawowanie nadzoru autorskiego – na zasadach prawa opcji. Zamawiający posiada autorskie prawa majątkowe do dokumentacji, o której mowa w niniejszym ustępie. 2. Dane techniczne obiektu: Budynek objęty opracowaniem stanowi halę sportową wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi. Wysokość budynku w kalenicy: 16,42 m, pow. użytkowa: 1537,24 m2, szerokość elewacji: 31 m, długość elewacji: 48,3 m, pow. zabudowy: 1455 m2, dach wielospadowy o kącie nachylenia 38º. Lokalizacja działki 131/2, 131/1, 129 (Obr. VI, AM-1) wraz z działkami niezbędnymi do osiągnięcia celu. Stan techniczny budynku został przedstawiony w dokumentacji, o której mowa w ust. 1 niniejszego rozdziału. 3. Działki, o których mowa w ust. 2 niniejszego rozdziału, objęte są Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego (zwanym dalej: MPZP), przyjętym Uchwałą nr 310/09 Rady Miasta Zgorzelec z dnia 07 października 2009 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Śródmieście w Zgorzelcu. Jeżeli w trakcie sporządzania aktualizacji dokumentacji, stanowiącej przedmiot niniejszego zamówienia, zostaną wprowadzone zmiany obowiązującego MPZP, Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić je w dokumentacji w ramach przedmiotowego opracowania. 4. Posiadaną przez Zamawiającego dokumentację projektową (archiwalną) Wykonawca zobowiązany jest dostosować do aktualnie obowiązujących przepisów prawa i norm, z uwzględnieniem zapisów ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, zweryfikować przyjęte rozwiązania projektowe. Wykonana aktualizacja dokumentacji projektowej ma umożliwić Zamawiającemu realizację robót budowlanych na jej podstawie. 5. Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany będzie w szczególności do: 1) Pełnego wykorzystania posiadanej przez Zamawiającego dokumentacji (wersja papierowa i elektroniczna – edytowalna), o której mowa w ust. 1 niniejszego rozdziału, która zostanie przekazana (protokołem zdawczo-odbiorczym) w terminie do 3 dni od dnia zawarcia umowy; 2) Opracowania koncepcji projektowej, w dwóch wariantach (uwzględniających w szczególności nowe pomieszczenia, o których mowa w punkcie 3 niniejszego ustępu, podobnych z założenia ale różniących się szczegółami i rozmieszczeniem poszczególnych pomieszczeń) - w nieprzekraczalnym terminie do dwóch miesięcy od dnia zawarcia niniejszej umowy wraz z wizualizacją poszczególnych pomieszczeń i całego budynku (wizualizacje 3D) oraz przykładowymi detalami/wyposażeniem (aranżacje, wyposażenie i wystrój), zawierającą informacje o podstawowych parametrach technicznych, rozwiązaniach funkcjonalnych i materiałach proponowanych do zastosowania oraz szacunkowych kosztach inwestycji z rozbiciem na poszczególne jej elementy składowe; 3) Doprojektowania w zakresie pomieszczeń nie objętych w pierwotnej dokumentacji, zlokalizowanych w tylnej części budynku, na parterze (łącznie 18 pomieszczeń). Pomieszczenia nie ujęte w pierwotnej dokumentacji były pomieszczeniami biurowymi i magazynowymi. Celem wykonania projektu jest adaptacja tych pomieszczeń na następujące sale/pracownie: a) Klub kreatywności – strefa majsterkowania(makerspace), tzw. FabLab, składający się z pracowni: stolarskiej, elektronicznej i szycia (sale z: drukarkami 3D, Sitodruk, ploterem, maszynami do szycia, hafciarką CNC i grawerem laserowym CNC), b) Strefa ciszy i relaksu (Chillout) – sala do zajęć muzyczno – ruchowych wspierających rozwój psychofizyczny, takich jak: TeamUp, Joga, Medytacja, TaiChi, mieszcząca grupę do 30 osób, c) Strefa do nauki – sala szkoleniowa z przeznaczeniem na naukę języków obcych, przygotowania do egzaminów (np. ósmoklasisty, maturalnych), prowadzenia doradztwa zawodowego, d) Strefa rozrywkowa dla młodzieży – sala do gier video (z wypożyczalnią gier na różne konsole), e) Pracownia plastyczna, f) Pracownia muzyczna (sala prób), g) Pracownia teatralna, h) Przestrzeń magazynowa do przechowywania stołów, krzeseł i materiałów plastycznych, i) Przestrzeń na archiwum zakładowe Miejskiej Biblioteki Publicznej; 4) Opracowania inwentaryzacji ogólnobudowlanej; 5) Wykonania ekspertyzy nośności dachu, stropów oraz murów; 6) Sporządzenia mapy do celów projektowych, pozyskania wypisów i wyrysów z miejscowego planu, wypisów z rejestru gruntów, uzyskania na nowo warunków i uzgodnień, które uległy bądź ulegną w najbliższym czasie przedawnieniu i ponieść wszystkie koszty z tym związane. Proponowana przez Zamawiającego skala mapy to 1:500, lecz może ona ulec zmianie z przyczyn koniecznych dla projektu tak aby była czytelna dla Zamawiającego; 7) Opracowania audytu energetycznego i świadectwa charakterystyki energetycznej; 8) Opracowania ekspertyzy ppoż. wraz z uzgodnieniem rozwiązań projektowych; 9) Opracowania projektu przyłączy: kanalizacji deszczowej i sanitarnej, ciepłowniczego, wodnego, energetycznego i teletechnicznego; 10) Aktualizacji projektu zagospodarowania terenu w zakresie niezbędnym. Projekt zagospodarowania terenu będzie stanowił rozwinięcie bądź zmianę założeń projektu zagospodarowania terenu. Projekt zagospodarowania winien obejmować w szczególności: wykonanie miejsc postojowych od strony ul. Traugutta wraz z remontem chodnika na całej długości budynku objętego opracowaniem, wymianę nawierzchni drogi wjazdowej i całego terenu działki nr 131/1 wraz z zaprojektowaniem niezbędnej infrastruktury służącej do obsługi budynku, miejsca ładowania urządzeń elektrycznych typu hulajnogi, rowery elektryczne, książkomat, rewitalizację terenów zielonych i utwardzonych oraz wykonanie ściany oporowej przy skarpie z działkami sąsiednimi; 11) Opracowania kosztorysu inwestorskiego; 12) Opracowania przedmiaru robót; 13) Opracowania specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych; 14) Przeniesienia autorskich praw majątkowych do opracowanej aktualizacji dokumentacji na rzecz Zamawiającego. 6. Wykonawca przy aktualizacji/ opracowywaniu dokumentacji projektowej zobowiązany będzie uwzględnić zapisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem art. 99 - 103, w szczególności dotyczącym zakazu wskazywania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia z uwzględnieniem faktu, że opracowywana dokumentacja zostanie użyta przez Zamawiającego między innymi jako opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych dla zadania, o którym mowa w ust. 1 niniejszego rozdziału. Dokonywanie opisu przedmiotu zamówienia ze wskazaniami, o których mowa w art. 99 ust. 5 i ust. 6 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp wymaga uprzedniej konsultacji z Zamawiającym. Wskazanie w opracowaniu znaków towarowych czy pochodzenia towaru bez uzasadnienia tego specyfiką przedmiotu zamówienia (robót) lub wykazania, że nie da się go opisać za pomocą dostatecznie dokładnych określeń Zamawiający uzna za wadę opracowania, żądając jednocześnie usunięcia tej wady na koszt Wykonawcy. Opracowana dokumentacja (aktualizacja) będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do postępowania na roboty budowlane w oparciu o ustawę Prawo zamówień publicznych, oraz na jej podstawie realizowany będzie pełny zakres robót budowlanych niezbędnych dla użytkowania obiektu zgodnie z przeznaczeniem. 7. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków został zawarty w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. 8. Wykonawca w ramach zaoferowanego wynagrodzenia zobowiązany będzie na etapie procedury wyboru wykonawcy robót budowlanych do: 1) udzielania niezbędnych pisemnych wyjaśnień oraz sporządzania pisemnych odpowiedzi na pytania do opracowanej aktualizacji dokumentacji. W przypadku, gdy odpowiedź na pytanie powodować będzie konieczność wprowadzenia zmian do dokumentacji projektowej, Wykonawca wprowadzi te zmiany, uwzględniając je w kosztorysie inwestorskim oraz przedmiarach robót (również w wersji elektronicznej), 2) sporządzania pisemnych opinii dotyczących złożonych ofert równoważnych - w terminie nie dłuższym niż 2 dni robocze licząc od dnia otrzymania pisemnego wniosku od Zamawiającego, przesłanego na adres e-mail Wykonawcy, wskazany w formularzu ofertowym, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

350550,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

460020,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

350550,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

LS PROJEKT Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o. Sp. Kom.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8943140693

7.3.3)Ulica

J. Mydlarskiego 19

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

54-079

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

350550,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71300000-1Usługi inżynieryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
150 000 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
109 756 zł594 167 zł
Rozstęp międzykwartylowy
484 411 zł
Źródło próbki
CPV 71300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
109 756 zł
Mediana
150 000 zł
Górny kwartyl
594 167 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Zgorzelec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zgorzelec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 350 550 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71300000-1 (Usługi inżynieryjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: LS PROJEKT Pracownia Architektoniczna Sp. z o.o. Sp. Kom. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.