ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Kompleksowa dostawa oraz świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Urzędu Gminy Wróblew oraz budynku pasywnego – sala widowiskowo-sportowa

Zamawiający Gmina Wróblew (Wróblew, Łódzkie) prowadził postępowanie „Kompleksowa dostawa oraz świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego do Zespołu…”. Termin składania ofert minął 2 grudnia 2024, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WróblewWróblew, Łódzkie (powiat Wieluński →)opublikowano 15 listopada 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 781 179 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
2 grudnia 2024, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,1 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena90%Termin płatności faktury10%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    15 listopada 2024

    Termin ofert: 2 grudnia 2024 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    18 grudnia 2024

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 90%, Termin płatności faktury 10%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Kompleksowa dostawa oraz świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Urzędu Gminy Wróblew oraz budynku pasywnego – sala widowiskowo-sportowa.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WRÓBLEW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934565

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

15

1.5.2.)Miejscowość

Wróblew

1.5.3.)Kod pocztowy

98-285

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam_publiczne@wroblew.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://wroblew.biuletyn.net/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowa dostawa oraz świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Urzędu Gminy Wróblew oraz budynku pasywnego – sala widowiskowo-sportowa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2c27ec65-4081-4da0-ad85-cb5fae870b63

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00596340

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00007505/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.5 Kompleksowa dostawa oraz świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Urzędu Gminy Wróblew oraz budynku pasywnego – sala widowiskowo-sportowa

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gwwroblew.e-zp.finn.pl/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a
Wykonawcami odbywała się za pośrednictwem Systemu E-Zamówienia Publiczne Gminy Wróblew, (zwanego dalej Systemem e-ZP
lub Systemem) dostępnego pod adresem https://gwwroblew.e-zp.finn.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. W postępowaniu o udzielenie
zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywała się za pośrednictwem Systemu E-Zamówienia
Publiczne Gminy Wróblew, (zwanego dalej Systemem e-ZP lub Systemem) dostępnego pod adresem https://gwwroblew.ezp.
finn.pl/.
2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto w Systemie e-
ZP.
3. Rejestracja i korzystanie z Systemu E-ZP jest bezpłatne.
4. Zaleca się rejestrację konta w Systemie e-ZP na adres email wskazany w formularzu ofertowym.
5. Użytkownik niezarejestrowany może jedynie przeglądać treści udostępniane w części publicznej Systemu. Jest to równoznaczne
z tym, że użytkownicy niezarejestrowani nie posiadają dostępu do wszystkich funkcjonalności systemu.
6. Dokonując rejestracji Wykonawca akceptuje Regulamin korzystania z Systemu E-Zamówienia Publiczne Gmina Wróblew.
7. W Systemie E-ZP znajdują się także instrukcja dla Wykonawcy (Instrukcja obsługi Systemu FINN e-Zamówienia Publiczne) oraz
filmy instruktażowe - prezentujące podstawowe czynności dokonywane przez Wykonawców za pomocą Systemu (rejestracja,
zadawanie pytań, złożenie oferty, wycofanie oferty). Instrukcja dostępna jest pod adresem: https://pomoc.e-zp.finn.pl/
8. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych Systemu E-ZP:
1) Format kodowania treści w obrębie Systemu - UTF8,
2) Komunikacja pomiędzy przeglądarką Wykonawcy, a serwerem jest wykonywana przy użyciu bezpiecznego protokołu HTTPS,
3) Oznaczeniem czasu odbioru danych przez System jest data oraz dokładny czas (hh:mm:ss) - czas lokalny serwera
synchronizowany odpowiednim źródłem czasu.
9. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z Systemu (tj. informacje dotyczące specyfikacji połączenia, formatu
przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu przekazania danych):
1) stały dostęp do sieci Internet i minimalna prędkość połączenia internetowego nie mniejsza niż 512 kb/s;
2) zaktualizowana przeglądarka internetowa Chrome w wersji 77 i późniejsze lub Mozilla Firefox w wersji 63 i późniejsze;
3) system operacyjny Microsoft Windows 7 i późniejsze lub Apple macOS 10.14 i późniejsze, dystrybucje systemu Linux.
10. Złożenie oferty w trybie podstawowym poprzez System e-ZP wymaga posiadania przez Wykonawcę kwalifikowanego podpisu
elektronicznego lub podpisu osobistego lub podpisu zaufanego.
rozdział XIX. SPOSÓB KOMUNIKACJI ORAZ WYJAŚNIENIA TREŚCI SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 04 maja 2016, str. 1 ze zm.), dalej „RODO”, informuję, że:
1) administratorem danych osobowych Wykonawcy przetwarzanych w Urzędzie Gminy Wróblew jest Wójt Gminy Wróblew z
siedzibą:
98-285 Wróblew, Wróblew 15;
2) we wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem udostępnionych danych osobowych Wykonawca może się kontaktować z
Inspektorem Ochrony Danych Gminy Wróblew pod adresem e mail: iod@wroblew.pl lub na adres siedziby Urzędu Gminy Wróblew z
siedzibą: 98-285 Wróblew, Wróblew 15;
3) dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia
publicznego prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji treści złożonych ofert zgodnie z art. 275 pkt 1
ustawy Pzp na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych
(dalej ustawą Pzp) oraz - w przypadku wyboru oferty Wykonawcy jako najkorzystniejszej – w celu podpisania i realizacji umowy na
podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w związku z ustawą Pzp;
4) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania
w oparciu o art. 74 ustawy Pzp), osoby korzystające z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Wróblew oraz podmioty
uprawnione do ich przetwarzania na podstawie przepisów prawa. Odrębną kategorią odbiorców, którym mogą być ujawnione dane Wykonawcy są podmioty uprawnione do obsługi doręczeń (Poczta Polska, kurierzy itp.), podmioty świadczące usługi doręczania
przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (platforma https://gwwroblew.e-zp.finn.pl/, ePUAP, SEKAP itp.) oraz podmioty
wspierające Administratora w wypełnianiu uprawnień i obowiązków oraz świadczeniu usług, w tym zapewniających asystę i wsparcie
techniczne dla użytkowanych w Urzędzie systemów informatycznych m.in. firma świadcząca usługi serwisowe systemu obiegu
dokumentów;
5) dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas
trwania umowy. Dane będą następnie przechowywane w celach archiwalnych, przez okres, który wyznaczony zostanie przede
wszystkim na podstawie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych
wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych, chyba że przepisy szczególne
stanowią inaczej, a w przypadku zamówień dofinansowanych ze środków zewnętrznych – przez okres trwałości projektu;
6) obowiązek podania przez wykonawcę danych osobowych bezpośrednio dotyczących wykonawcy jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje
niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do danych osobowych wykonawcy decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany stosownie do art.
22 RODO i nie będą profilowane;
Pozostałe informacje w pkt. II SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RIT.271.27.2024.RR

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1)Przedmiotem zamówienia jest

kompleksowa dostawa gazu ziemnego dla Urzędu Gminy Wróblew i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wróblewie, Budynek Pasywny – sala widowiskowo-sportowa. Zamawiający ustalił szacunkową ilość gazu będącego przedmiotem zamówienia za okres 12 miesięcy na ok. 490.170 kWh, dla punktów odbioru gazu, zgodnie z Załącznik nr 6 do SWZ. Zamówienie będzie realizowane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 z późn. zm.), Kodeksu cywilnego oraz właściwymi przepisami wykonawczymi. 2) Cechy jakościowe dotyczące przedmiotu zamówienia określone są w odpowiednich Normach, w szczególności w „Polskiej Normie PN-C-04750 Paliwa gazowe”. Powyższa norma określa ustalone standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech sprzedawanego gazu. Za jakość paliwa dopowiada Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD) gazu zgodnie z §30 Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu gazowego (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1158 z późn. zm.). Zasady świadczenia usług dystrybucji określone są w Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej (IRiESD), zatwierdzonej decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (PURE). Wobec tego IRiESD wyznacza standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech dystrybucji gazu. 3) Niniejsze postępowania przetargowe dotyczy sprzedaży i dostawy gazu ziemnego na okres od 01.01.2025 do 31.12.2025 r.

4.2.6.)Główny kod CPV

09123000-7 - Gaz ziemny

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

65200000-5 - Przesył gazu i podobne usługi

65210000-8 - Przesył gazu

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2025-01-01 do 2025-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

90

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin płatności faktury

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w
SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu, w zakresie:
1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym.
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej,
o ile wynika to z odrębnych przepisów.
2.1. udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki:
a) Wykonawca musi wykazać, że posiada aktualną koncesję na obrót paliwami gazowymi wydaną przez Prezesa Urzędu
Regulacji Energetyki zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt. 4 lit. a) ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz. U.
z 2022 r. poz. 1385 z późn. zm.) z zastrzeżeniem, że koncesja ta nie jest wymagana dla Wykonawców, których „(…) roczna
wartość obrotu nie przekracza równowartości 100000 euro (…)”,
b) Posiada aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie dystrybucji gazu ziemnego, wydaną
przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo
energetyczne (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 z późn. zm.) – w przypadku Wykonawców będących Operatorem Systemu
Dystrybucyjnego lub,
c) Posiada umowę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego na świadczenie usług dystrybucyjnych na obszarze, na którym
znajdują się punkty odbioru gazu ziemnego - w przypadku Wykonawców nie będących właścicielami sieci dystrybucyjnej.
2.2. W przypadku posługiwania się przez Wykonawców cudzym potencjałem Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach
podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te jako generalny wykonawca wykonają część zamówienia, do realizacji
których te zdolności są wymagane.
2.3. Zamawiający zastrzega, że w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek nie
podlega sumowaniu, tj. każdy z Wykonawców musi wykazać się posiadaniem w/w uprawnień.
3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.
4. Zdolności technicznej lub zawodowej.
Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie, którego treść
odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

a)
aktualna koncesja na obrót paliwami gazowymi wydana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt. 4 lit.
a) ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1385 z późn. zm.) z zastrzeżeniem, że koncesja
ta nie jest wymagana dla Wykonawców, których „(…) roczna wartość obrotu nie przekracza równowartości 100000 euro (…)”,
b) aktualna koncesja na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie dystrybucji gazu ziemnego, wydaną przez Prezesa
Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z
2022 r. poz. 1385 z późn. zm.) - w przypadku Wykonawców będących Operatorem Systemu Dystrybucyjnego lub,
c) umowa z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego na świadczenie usług dystrybucyjnych na obszarze, na którym znajdują się
punkty odbioru gazu ziemnego - w przypadku Wykonawców nie będących właścicielami sieci dystrybucyjnej.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

􀀁􀀁 W przypadku posługiwania się przez Wykonawców cudzym potencjałem Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach
podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te jako generalny wykonawca wykonają część zamówienia, do realizacji
których te zdolności są wymagane. W takiej sytuacji wykonawcy są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego
wynika, jaki zakres przedmiotu zamówienia wykonają poszczególni wykonawcy.
􀀁􀀁 Zamawiający zastrzega, że w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek
nie
podlega sumowaniu, tj. każdy z Wykonawców musi wykazać się posiadaniem w/w uprawnień.
Wymagana forma:
􀀁􀀁 Wykonawcy składają oświadczenia w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem
zaufanym,
lub podpisem osobistym osoby upoważnionej do reprezentowania wykonawców zgodnie z formą reprezentacji określoną w
dokumencie rejestrowym właściwym dla formy organizacyjnej lub innym dokumencie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

2. Zamawiający, zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.), dopuszcza zmianę umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia, w zakresie:
2.1. zmiany w strukturze organizacyjnej Sprzedawcy lub Odbiorcy dotyczące określonych w umowie nazw, adresów. Strony niezwłocznie poinformują się pisemnie o tych zmianach,
2.2. zmiany osób reprezentujących strony, Strony niezwłocznie poinformują się pisemnie o tych zmianach,
2.3. zmiany wynagrodzenia Sprzedawcy wynikająca ze: zmiany cen jednostkowych paliwa gazowego netto za 1 kWh w przypadku ustawowej zmiany opodatkowania paliwa gazowego podatkiem akcyzowym, o kwotę wynikającą ze zmiany tej stawki, od dnia wejścia w życie ustawowej zmiany. Sprzedawca jest zobowiązany na piśmie poinformować Odbiorcę o zmianie podatku akcyzowego oraz o jego wysokości. Dla części zużycia zwolnionej z akcyzy ceny jednostkowe netto nie ulegną zmianie.
2.4. zmiany wynagrodzenia Sprzedawcy wynikającej z: wejścia w życie nowej lub zmienionej Taryfy OSD, określającej stawki opłat dystrybucyjnych i warunki ich stosowania, do rozliczeń zostaną przyjęte stawki opłat dystrybucyjnych zgodnie z nową Taryfą OSD.
2.5. zmiany wynagrodzenia Sprzedawcy wynikającej ze zmiany przepisów ustawy o podatku od towarów i usług od dnia wejścia w życie ustawowej zmiany,
2.6. zmiany wynagrodzenia Sprzedawcy jeśli rzeczywiste całkowite zużycie gazu przekroczy szacunkową wartość przyjętą do określenia wartości zamówienia, a także przekroczona zostanie maksymalna wartość zamówienia określona w formularzu ofertowym, przed upływem czasu obowiązywania kompleksowej Umowy na dostawę gazu, tj. do 31.12.2025 r. Wynagrodzenie zostanie powiększone o wartość dostarczonego gazu, ponad szacunkową wartość zużycia, określoną po cenach i stawkach wyszczególnionych w załączniku 2 do Umowy.
2.7. zmiany grupy taryfowej dla puntu odbioru gazu, jeżeli dany punkt odbioru gazu zostanie zakwalifikowane do innej grupy taryfowej zgodnie z zasadami opisanymi w Taryfie OSD, przy czym ceny i stawki pozostają niezmienione w stosunku do zaoferowanych w formularzu cenowym,
2.8. zmiany mocy umownej w przypadku gdy w czasie trwania umowy zwiększyłoby się lub zmniejszyło zapotrzebowanie na moc w związku ze zmianą charakteru obiektu lub jego modernizacji,
2.9. zmiany terminu rozpoczęcia dostaw paliwa gazowego do poszczególnych punktów odbioru gazu, jeżeli zmiana ta wynika z okoliczności niezależnych od Stron, w szczególności z przedłużającej się procedury zmiany sprzedawcy, przedłużający się proces rozwiązania dotychczasowej umowy kompleksowej,

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-11-26 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://gwwroblew.e-zp.finn.pl/

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-11-26 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-12-25

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09123000-7Gaz ziemny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
781 179 zł
Próbka: 55 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
315 000 zł2 302 389 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 987 389 zł
Źródło próbki
CPV 09123000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
315 000 zł
Mediana
781 179 zł
Górny kwartyl
2 302 389 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 02.12.2024, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Wróblew prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wróblew.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09123000-7 (Gaz ziemny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.