Kredyt długoterminowy w kwocie 2 000 000,00 zł, na pokrycie występującego w trakcie roku planowanego deficytu budżetu
Zamawiający Gmina Gręboszów (Gręboszów, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Kredyt długoterminowy w kwocie 2 000 000,00 zł, na pokrycie występującego w trakcie roku…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 2 217 675 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=276, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
28 czerwca 2024
Termin ofert: 8 lipca 2024 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
18 lipca 2024
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
30 października 2024
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA GRĘBOSZÓW |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 851660832 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Gręboszów |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gręboszów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 33-260 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL217 - Tarnowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@greboszow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.greboszow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-d271db4b-351f-11ef-acf6-4e696a6d8c25 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00570434 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-10-30 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00387822 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Kredyt długoterminowy w kwocie 2 000 000,00 zł, na pokrycie występującego w trakcie roku planowanego deficytu budżetu |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest | Kredyt długoterminowy w kwocie 2 000 000,00 zł na pokrycie występującego w trakcie roku planowanego deficytu budżetu. 2. Informacje ogólne: a) Kredyt długoterminowy w kwocie: 2 000 000,00 zł b) Okres kredytowania: do 31.12.2031 r. c) Oprocentowanie: zmienna stopa procentowa WIBOR dla 3 miesięcznych złotowych depozytów międzybankowych, d) Zabezpieczenie: weksel in blanco, e) Spłata kapitału zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ, f) Płatność odsetek zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ, g) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami niż wymienione w SWZ h) W przypadku spłaty kredytu we wcześniejszym terminie, odsetki liczone będą do dnia spłaty kredytu, a nie do końca umowy. i) Prowizja będzie płatna jednorazowo w ciągu 30 dni od podpisania umowy, z tym że Zamawiający dopuszcza zastosowanie przez Wykonawców prowizji przygotowawczej od kwoty kredytu tylko jeden raz, tzn. prowizji z tytułu uruchomienia kredytu. j) Kredyt długoterminowy w wysokości 2 000 000,00 zł. zostanie postawiony do dyspozycji przez bank w jednej transzy w terminie do 20 lipca 2024 r. 3. Informujemy, że: a) Zamawiający nie posiada aktualnych zaświadczeń z ZUS i US. Na etapie podpisania Umowy, Zamawiający na wniosek Wykonawcy może przedłożyć zaświadczenia ZUS i US, b) kontrasygnata Skarbnika Gminy zostanie złożona na wekslu oraz na deklaracji wekslowej, c) Zamawiający nie ma podmiotów powiązanych, które korzystają z kredytów, w tym poręczonych przez Gminę, d) Gmina nie jest organem założycielskim szpitala, e) Gmina nie wspiera szpitali finansowo – tj. dopłaty na kapitał lub dopłaty do działalności bieżącej; f) Gmina informuje, że w przeszłości nie wystąpiły, nie są planowane do przejęcia z mocy prawa zadłużenia: po podmiocie, dla którego Gmina była podmiotem założycielskim, na podstawie umowy z wierzycielem spółki prawa handlowego, stowarzyszenia, g) Gmina Gręboszów jest wolna od zobowiązań z tytułu pożyczek, obecnie posiada jeden kredytu bankowy zaciągnięty w 2023 roku w Banku Spółdzielczym w Dąbrowie Tarnowskiej na kwotę 5 000 000,00 zł, h) brak jest poręczenia i gwarancji, weksla i poręczenia wekslowego wystawionego przez JST i na jej zlecenie, i) Zamawiający posiada udziały w Spółce KZN SIM Tarnów o wartości 3 000 000,00 zł za 60 000,00 udziałów. j) Zamawiający posiada należności z tytułu pożyczek udzielonych przez JST w kwocie 92 530,00 zł, k) Zamawiający posiada wszystkie rachunki w Banku Spółdzielczym w Dąbrowie Tarnowskiej Oddział w Gręboszowie, w tym jeden rachunek główny Nr 33 9462 1013 2004 4000 1498 0006, a także rachunki techniczne/dedykowane, które niezbędne są do obsługi konkretnych projektów, środków zewnętrznych w ramach prowadzonych rozliczeń; l) Wartość mienia komunalnego na dzień 05.05.2024 r. wynosi 39 204 299,82 zł, m) w przypadku wyboru oferty, Zamawiający w okresie obowiązywania umowy będzie przedstawiał sprawozdania: Rb-NDS, Rb-Z, Rb-N, Rb-27S, Rb-28S w okresach kwartalnych w sytuacji, gdy nie były publikowane na stronie BIP Zamawiającego, n) Zawarte przez Gminę umowy wsparcia z wyszczególnieniem wspieranego podmiotu, kwoty wsparcia zadłużenia podmiotu zabezpieczonego umową wsparcia – brak, o) Zobowiązania wymagalne Gminy – brak, p) planowane dochody bieżące realizowane przez Gminę Gręboszów, – 17 278 536,64 zł q) należności z tytułu wypłaconych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaliczek alimentacyjnych i funduszu alimentacyjnego w części należnej Gminie 283 048,76 zł 4. Umowy zawarte przez JST: a) Transakcje wykupu wierzytelności w drodze cesji (jako dłużnik) - brak b) Umowy leasingu (również leasing zwrotny) – brak c) Umowy podpisane w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego – brak d) Umowy z odroczonym terminem płatności dłuższym niż 1 rok, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28.12.2011 r. w sprawie szczegółowego sposobu klasyfikacji tytułów dłużnych zaliczanych do państwowego długu publicznego (Dz.U. z 2011 r., nr 298, poz. 1767) – brak 5. Informacje na temat wiarygodności Gminy Gręboszów: a) na rachunkach bankowych nie ciążą zajęcia egzekucyjne; b) Gmina nie posiada zaległych zobowiązań finansowych w bankach, innych instytucjach finansowych, wobec ZUS lub US, c) w ciągu ostatnich 3 lat nie był prowadzony w Gminie program postępowania naprawczego w rozumieniu ustawy o finansach publicznych, d) w ciągu ostatnich 3 lat nie były prowadzone wobec Gminy za pośrednictwem komornika sądowego postępowania egzekucyjne, e) w ciągu ostatnich 3 lat nie zostały zawieszone organy samorządu i nie ustanowiono w nim zarząd komisarycznego/nie został rozwiązany organ stanowiący, f) w ciągu ostatnich 3 lat nie wystąpiły zajęcia egzekucyjne, g) w ciągu ostatnich 3 lat nie została podjęta uchwała o nieudzieleniu absolutorium organowi wykonawczemu reprezentującemu Gminę Gręboszów. 6. Dla porównania ofert w postępowaniu przetargowym przyjęto: a) stawkę WIBOR 3M określoną w SWZ i formularzu ofertowym (stanowiący załącznik nr 1 do SWZ), b) spłatę kredytu na ostatni dzień roboczy m-ca w przypadku kiedy ostatnim dniem jest dzień wolny od pracy, c) 365 dni kalendarzowych w roku. Wyżej wymienione dane nie mogą ulec zmianie podczas przygotowywania formularza ofertowego przez Wykonawcę. W przypadku kiedy Wykonawca dokona modyfikacji w wymienionych powyżej wartościach, lub zmieni termin spłaty rat, lub datę spłaty kredytu – to oferta taka zostanie przez Zamawiającego odrzucona. Dla porównania ofert w postępowaniu przyjęto równe wskaźniki dla wszystkich wykonawców biorących udział w postępowaniu. W przypadku postępowań przetargowych na Kredyty, wartość Zamówienia stanowią (zgodnie z przepisami Prawa Zamówień Publicznych) opłaty i prowizje ponoszone przez Zamawiającego w trakcie spłaty kredytu. W związku z powyższym, dla celów porównania ofert, zgodnie z zapisami w SWZ (kryteria oceny ofert) Wykonawcy zobligowani są do wypełnienia Formularza (załącznik nr 1) zgodnie z instrukcją. Wypełnić należy tylko pola oznaczone kolorem żółtym. Pozostałe pola pozostają bez zmian. Po wypełnieniu pól oznaczonych kolorem żółtym Zamawiający proponuje zapisać formularz ofertowy w postaci pliku pdf. a następnie podpisać kwalifikowalnym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Brak podpisu pod dokumentem skutkuje odrzuceniem oferty. Formularz ofertowy bez podpisu elektronicznego lub z podpisem przez osobę nieupoważnioną podlega odrzuceniu wraz z całą ofertą. Po wyborze oferty najkorzystniejszej, dla potrzeb Umowy kredytowej Zamawiający dopuszcza: • w przypadku jeżeli ostatni dzień miesiąca nie jest dniem roboczym, spłatę na ostatni dzień roboczy obowiązującego miesiąca lub przesunięcie spłaty na pierwszy dzień pracujący następnego miesiąca; • dopuszcza się przyjęcie stawki WIBOR 3M jako średniej arytmetycznej z m-ca poprzedzającego okres obrachunkowy; • kalendarz spłat 365/366 dni. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 66113000-5 - Usługi udzielania kredytu |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-07-18 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2031-12-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | BANK SPÓŁDZIELCZY W DĄBROWIE TARNOWSKIEJ |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8710004477 |
| 4.3.3.) | Ulica | JAGIELLOŃSKA nr 1A |
| 4.3.4.) | Miejscowość | DĄBROWA TARNOWSKA |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 33-200 |
| 4.3.6.) | Województwo | małopolskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 571829,59 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00419567/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-07-20 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 571829,59 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.