Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 952 000 zł
Umowa zawarta
3 października 2024
Okres realizacji
78 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 952 000 zł – 6 432 965 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas wykonania-czas pracy (CP)20%Gwarancja jakości na przedmiot zamówienia (G)20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

INWESTYCJA BUDOWLANA: Termomodernizacja budynku szkoły ZSCKR w Sandomierzu-Mokoszynie. Roboty budowlane, inwestycyjne na rok 2024.

Zamawiający Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu-Mokoszynie (Sandomierz, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „INWESTYCJA BUDOWLANA: Termomodernizacja budynku szkoły ZSCKR w Sandomierzu-Mokoszynie.…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE DARIUSZ GUGAŁA. Wartość umowy: 2 952 000 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
2 952 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE DARIUSZ GUGAŁA (KAWĘCZYN 14), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 952 000,00 zł (umowę zawarto 3 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 2 952 000,00 zł do 6 432 964,51 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 78 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu-Mokoszynie

1.3.)Oddział zamawiającego

ZSCKR w Sandomierzu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 292450509

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mokoszyńska 1

1.5.2.)Miejscowość

Sandomierz

1.5.3.)Kod pocztowy

27-600

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

48 15-832-34-71

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mokoszyn1@interia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.mokoszyn.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/mokoszyn/proceedings

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

INWESTYCJA BUDOWLANA: Termomodernizacja budynku szkoły ZSCKR w Sandomierzu-Mokoszynie. Roboty budowlane, inwestycyjne na rok 2024.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4a963260-763a-4537-b7a1-eca11959b8e0

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00556727

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00042233/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.2 SZKOŁA Rozdział budżetowy

80115, §6050 Wydatki inwestycyjne jednostek budżetowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00476808

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

(SZKOŁA) INWEST.BUD.TERMO.Tryb. podst. 2/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2672278,67 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

WYTYCZNE PATRZ W: PKT. IV SWZ ZAMAWIAJĄCEGO.
1.Przedmiotem zamówienia jest:
INWESTYCJA BUDOWLANA: Termomodernizacja budynku szkoły ZSCKR w Sandomierzu-Mokoszynie. Roboty budowlane, inwestycyjne na rok 2024.
2.Roboty inwestycyjne dotyczące przedmiotu zamówienia będą polegać na pracach budowlanych
i adaptacyjnych, których dokładny zakres i opis umieszczono w: dokumentacji technicznej, projektowej, przedmiarze robót, opisie technicznym, STWiOR. Stanowiących załączniki do SWZ.
Należy wykonać wszelkie niezbędne prace budowlane konieczne do realizacji zadania zgodnie z DOŁĄCZONĄ DOKUMENTACJĄ PROJEKTOWĄ, TECHNICZNĄ, STWiOR i przedmiarem robót.
Ewentualne uwagi odnośnie zakresu robót na rok 2024 ujętego w dokumentacji projektowej i przedmiarach należy kierować do autora dokumentacji projektowej:
F.U.H."KRESKA"inż. Krzysztof Buczyński, mok.b@interia.pl, kreska.b@interia.pl.
Prowadzącego nadzór autorski nad dokumentacją projektową.
UWAGA:
W roku 2024 z dokumentacji projektowej należy wykonać część prac objętą przedmiarami dla branż: budowlanej, instalacyjnej i elektrycznej.
W roku 2024 nie wykonujemy elewacji budynków szkoły i sali gimnastycznej, wykonanie elewacji w/w budynków znajduje się poza zakresem prac przewidzianych na rok 2024.
Przedstawione rysunki (techniczne) architektoniczne elewacji stanowią materiał graficzny poglądowy (wizualizację) do wykonania pokrycia dachowego budynków szkoły i sali gimnastycznej. Wykonanie pokrycia dachowego w/w budynków jest zakresem prac na rok 2024.
UWAGA:
Odwierty ziemne pod rurociągi pomp ciepła i studnie rozdzielaczowe należy wykonać wg. rysunku: PZT_SZKOLA_ETAP_24.
Zakres prac (rozliczeń za wykonane roboty) jest objęty jedną umową całościową i ma charakter ryczałtowy, należy więc wykonać pełen zakres robót budowlanych zamieszczonych w przedmiarze, wraz z ewentualnymi pracami pobocznymi koniecznymi do wykonania zadania głównego zgodnie ze sztuką i przepisami prawa budowlanego.
UWAGA:
Informacje dotyczące przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej:
Zamawiający umożliwi i zaleca, ale nie wymaga przeprowadzenie przez Wykonawców wizji lokalnej miejsca realizacji zamówienia, w celu pozyskania wszelkich danych mogących być przydatnymi do przygotowania oferty oraz realizacji przedmiotu umowy.
Pominięcie wizji lokalnej, nie zwalnia Wykonawcy od prawidłowego skalkulowania ceny oferty.
W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z Wykonawcami, (pkt. IX. SWZ).
Zamawiający informuje, że nie dokonano podziału zamówienia na części z następujących powodów:
W przypadku niniejszego postępowania Zamawiający odstąpił od podziału na części ponieważ uznał, że nie zachodzi
potrzeba udzielania niniejszego zamówienia w częściach.
Podział zamówienia powodowałby nadmierne koszty wykonania zamówienia lub też wymagał nadmiernego jednoczesnego
zaangażowania zasobów ludzkich do skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części
zamówienia, co mogłoby zagrozić właściwemu jego wykonaniu.
Ze względu na zakres techniczny zamówienia prace zostały objęte całym zamówieniem i jedną umową, rozliczenie za
wykonane roboty budowlane ma charakter ryczałtowy.
Zamówienie jest o wartości nieprzekraczającej progów UE i z dotychczasowych doświadczeń Zamawiającego wynika, iż
ubiegają się o takie zamówienie głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, a więc zakres zamówienia jest dostosowany do
potrzeb sektora MŚP bez konieczności dalszego rozdrabniania zakresu zamówienia.
Zamawiający przy realizacji zamówienia wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na umowę o pracę, w rozumieniu ustawy PZP:
Zamawiający zgodnie z art. 95 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019r, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia (jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2019r. poz. 1040, 1043 i 1495): roboty budowlane.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

45214220-8 - Roboty budowlane w zakresie szkół średnich

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45120000-4 - Próbne wiercenia i wykopy

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45321000-3 - Izolacja cieplna

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2952000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6432964,51 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2952000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE DARIUSZ GUGAŁA

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7171717978

7.3.4)Miejscowość

KAWĘCZYN 14

7.3.5)Kod pocztowy

24-350

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty podwykonawcze stanowią prace polegające na wykonaniu dolnego źródła energii dla pompy ciepła (wykonanie odwiertów ziemnych i montaż sond pomp ciepła)

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2952000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

78 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu-Mokoszynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sandomierz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 952 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE DARIUSZ GUGAŁA (KAWĘCZYN 14). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.