Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
172 272 zł
Umowa zawarta
30 września 2024
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowe świadczenie usług ratownictwa wodnego oraz usług pierwszej pomocy przedmedycznej na obiekcie krytej pływalni Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ul. Bogucicka 3b, 40-226 Katowice

Zamawiający Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Kompleksowe świadczenie usług ratownictwa wodnego oraz usług pierwszej pomocy…”, wybierając ofertę wykonawcy STOWARZYSZENIE REKREACYJNO-SPORTOWE DELPHINUS SPORT PROMOTION. Wartość umowy: 172 272 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Uniwersytet Ekonomiczny w KatowicachKatowice, Śląskieopublikowano 21 października 2024
Wartość umowy
172 272 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy STOWARZYSZENIE REKREACYJNO-SPORTOWE DELPHINUS SPORT PROMOTION (Wrocław), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 172 272,00 zł (umowę zawarto 30 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

1.3.)Oddział zamawiającego

Biuro Zamówień Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001548

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1 Maja 50

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-287

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@ue.katowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ue.katowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://uekat.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe świadczenie usług ratownictwa wodnego oraz usług pierwszej pomocy przedmedycznej na obiekcie krytej pływalni Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach ul. Bogucicka 3b, 40-226 Katowice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0d31adcf-d6be-4961-a91a-502b1a7fab34

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00556230

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00558120/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Kompleksowe świadczenie usług ratownictwa wodnego oraz usług pierwszej pomocy przedmedycznej na obiekcie krytej pływalni Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00469131

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP025/02020/24

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe świadczenie usług ratownictwa wodnego oraz usług pierwszej pomocy przedmedycznej na obiekcie krytej pływalni Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach położonego przy ul. Bogucickiej 3b (budynek c), 40-226 Katowice.
2. Świadczenie usług ratownictwa wodnego oraz usług pierwszej pomocy przedmedycznej realizowane będzie na basenie pływackim o długości 25 m oraz głębokość od 1,15 m do 1,75 m, posiadającym 5 torów pływackich.
3. Opis przedmiotu zamówienia i opis sposobu wykonania zamówienia oraz obowiązki wykonawcy określają:
3.1. Projektowane postanowienia umowy zwane dalej ,,PPU’’ stanowiące Formularz nr 5 do SWZ.
3.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zwany dalej: ,,OPZ’’ stanowiący Formularz nr 6 do SWZ
4. Klauzula zatrudnieniowa:
4.1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 1465 z póżń.zm.), osób wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia przez cały okres trwania umowy o udzielenie zamówienia publicznego. Wymóg ten dotyczy wszystkich osób, które wykonywać będą czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usługi, będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, tj. ratowników wodnych. Roboczogodziny wypracowane w trakcie świadczenia usługi nie mogą być świadczone przez osoby zatrudnione przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o dzieło, umowy zlecenia lub jakiegokolwiek stosunku nie będącego stosunkiem pracy w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy.
4.2. Postanowienia, dotyczące dokumentowania realizacji zamówienia przy udziale osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę oraz sankcje z tytułu niewywiązywania się z tych warunków zostały opisane w Formularzu nr 5 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

75252000-7 - Służby ratownicze

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71317200-5 - Usługi w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa

92620000-3 - Usługi w zakresie sportu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

172272,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

172272,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

172272,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STOWARZYSZENIE REKREACYJNO-SPORTOWE DELPHINUS SPORT PROMOTION

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: PL 8982063117

7.3.3)Ulica

Kowalska 81

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

51-424

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

172272,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Uzupełnienie do Sekcji VIII 8.3) Ogłoszenia:
1. Termin realizacji zamówienia obejmuje okres od daty podpisania umowy przez okres 9 miesięcy jednak nie wcześniej niż od dnia 01.10.2024 r.
2. Planowany okres realizacji zamówienia od dnia 01.10.2024 r. do dnia 30.06.2025 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

75252000-7Służby ratownicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
443 564 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
205 168 zł615 440 zł
Rozstęp międzykwartylowy
410 272 zł
Źródło próbki
CPV 75252000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
205 168 zł
Mediana
443 564 zł
Górny kwartyl
615 440 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 172 272 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 75252000-7 (Służby ratownicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STOWARZYSZENIE REKREACYJNO-SPORTOWE DELPHINUS SPORT PROMOTION (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.