ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Modernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Warszawie zlokalizowanego przy ul. Pułtuskiej 18.

Zamawiający Miasto Stołeczne Warszawa (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Modernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Warszawie zlokalizowanego przy ul.…”. Termin składania ofert minął 18 listopada 2024, 10:00. Wadium: 8000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miasto Stołeczne WarszawaWarszawa, Mazowieckieopublikowano 16 października 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 384 273 zł
Wadium
8000 zł
Termin składania ofert
18 listopada 2024, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%G - okres gwarancji i rękojmi robót objętych odbiorem30%(D) - doświadczenie zawodowe kierownika budowy w specjalności konstrukcyjno-budowlanej10%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, 2) G - okres gwarancji i rękojmi robót objętych odbiorem 30%, 3) (D) - doświadczenie zawodowe kierownika budowy w specjalności konstrukcyjno-budowlanej 10%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Modernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Warszawie zlokalizowanego przy ul. Pułtuskiej 18.

  • 3

    RyzykoWadium: 8 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 015259640

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Walewska 4

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

04-022

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@zgnpragapld.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zamowienia.zgnpragapld.pl/menu_powyzej_130000.html

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Warszawie
zlokalizowanego przy ul. Pułtuskiej 18.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cd0de8a6-ffb4-4f42-8781-c216ebf31f86

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00548538

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00027595/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.46 Remont budynku - Pułtuska 18

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.zgnpragapld.pl/tryb_podstawowy_bez_negocjacji.html/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://zamowienia.zgnpragapld.pl/tryb_podstawowy_bez_negocjacji.html/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

: 1. Komunikacja między
Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się, zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, co obejmuje w szczególności skfadanie w postępowaniu ofert, dokumentów i oświadczeń, zawiadomień oraz informacji przy użyciu funkcjonalności udostępnionych na stronie https://zamowienia.zgnpragapld.pl/tryb_podstawowy_bez_negocjacji.html/w zakładce ZAMOWIENIA PUBLICZNE.
2. Ofertę wraz z załącznikami, sporządza się, pod rygorem nieważności, w:
1 ) formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub 2) postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
3. Komunikacja ze strony Zamawiającego z Wykonawcą będzie się odbywała.za pomocą e-maila podanego przez Wykonawcę w formularzu oferty. Wykonawca na żądanie Zamawiającego niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania wszelkich pism, zawiadomień oraz informacji wystanych przez Zamawiającego.
4. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem strony internetowej Zamawiającego do złożenia oferty wraz z załącznikami wynosi 64 MB (na wszystkie załączone w jednej ofercie pliki max 20 załączników).
5. Za datę wpływu oferty, wniosków, zawiadomień, oświadczeń, dokumentów elektronicznych lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wpływu na stronę zamówień publicznych ZGN. Datę i godzinę wpływu potwierdza Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO) generowane automatycznie na stronie. Dokument jest możliwy do pobrania zarówno dla Wykonawcy jak i Zamawiającego. Pobranie EPO jest jedynym potwierdzeniem złożenia dokumentów.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Obowiązek informacyjny został określony w pkt 36 SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZP/TP/Rb/66/24

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest modernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Warszawie zlokalizowanego przy ul. Pułtuskiej 18. 2. Zakres zamówienia obejmuje m.in

1) naprawę ścian nośnych zewnętrznych, 2) ocieplenie ścian piwnic wraz z wykonaniem hydroizolacji, 3) odtworzenie chodników i wykonanie opaski wokół budynku oraz likwidację studzienek okiennych, 4) odtworzenie balkonów, 5) wymianę części okien, wymianę wszystkich parapetów zewnętrznych i montaż nawiewników ciśnieniowych we wszystkich oknach, 6) wymianę drzwi zewnętrznych i witryny sklepowej, 7) ocieplenie ścian zewnętrznych, 8) montaż daszków nad wejściami , 9) remont i przebudowę kominów, 10) docieplenie stropu na poddaszu, 11) docieplenie ścian i dachu klatki schodowej w przestrzeni poddasza, 12) wymianę pokrycia dachowego, 13) wymianę obróbek blacharskich. 2. Zamawiający oświadcza, że jest uprawniony do dysponowania nieruchomością na cele budowlane budynku przy ul. Pułtuskiej 18 w Warszawie (działka ewidencyjna nr 30 z obrębu nr 30412), 3. Zamawiający informuje, że prace dotyczą budynku czynnego. 4. Zakres prac określa: 1) dokumentacja projektowa i ekspertyza techniczna budynku, przedmiar robót (przedmiar robót ma charakter pomocniczy), opis przedmiotu zamówienia - stanowiący załącznik nr 10 do SWZ; 2) STWIORB - stanowiący załącznik nr 11 do SWZ. 3. Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest dostarczyć harmonogram rzeczowo-finansowy który będzie stanowił Załącznik do umowy i będzie uaktualniany na bieżąco, jeżeli obowiązujący harmonogram stanie się niespójny z faktycznym postępem prac lub z zobowiązaniami Wykonawcy. 4. Informacja o wizji lokalnej: 1) Zamawiający nie warunkuje możliwości złożenia oferty od udziału Wykonawcy w wizji lokalnej. Zamawiający umożliwia i zaleca przeprowadzenie, przed upływem terminu składania ofert, wizji lokalnej w celu wcześniejszego sprawdzenia warunków związanych z wykonaniem przedmiotu zamówienia. Zamawiający pozostawia do decyzji Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej. Koszt wizji lokalnej ponosi Wykonawca. Przeprowadzenie wizji lokalnej może odbyć się po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Zainteresowany Wykonawca zobowiązany będzie przesłać z wyprzedzeniem co najmniej dwóch dni roboczych proponowany termin przeprowadzenia wizji lokalnej oraz wykaz osób (imię i nazwisko), które mają wziąć udział w wizji w formie elektronicznej. Zamawiający nie przewiduje wyjaśnień podczas wizji lokalnej – wizja ma służyć okazaniu obiektów. Zamawiający przewiduje możliwość odbycia wizji lokalnej w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-14:00 (termin wizji lokalnej ostatecznie wskaże Zamawiający). 2) W przypadku zgłoszenia przez jednego z Wykonawców prośby o odbycie wizji lokalnej, Zamawiający niezwłocznie powiadomi pozostałych wykonawców, o jej terminie na stronie internetowej: https://zamowienia.zgnpragapld.pl/tryb_podstawowy_bez_negocjacji.html, w zakładce przedmiotowego postepowania, na której jest zamieszczona SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

punktowo

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

2) G - okres gwarancji i rękojmi robót objętych odbiorem

4.3.6.)Waga

30

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

3) (D) - doświadczenie zawodowe kierownika budowy w specjalności konstrukcyjno-budowlanej

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.O udzielenie zamówienia publicznego mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy

1) spełniają warunki udziału w postępowaniu opisane poniżej; 2) nie podlegają wykluczeniu na podstawie: a) art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, b) art. 109 ust. 1 pkt 1, 4–10 ustawy Pzp, c) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2024 poz. 507). 2. Sposób dokonywania oceny spełniania warunków określonych w pkt. 14.1 SWZ: 1) w celu potwierdzenia spełnienia warunku sytuacji ekonomicznej i finansowej: Zamawiający nie stawia warunków w tym zakresie; 2) w celu potwierdzenia spełnienia warunku zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający wymaga: a) wykazu robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie. Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że wykonał: co najmniej 2 roboty budowlane polegające na robotach remontowych* budynku mieszkalnego wielorodzinnego, użyteczności publicznej lub budynku zamieszkania zbiorowego o powierzchni całkowitej budynku min. 200 m2, każda z robót. o wartości robót wynoszących min 300.000,00 zł brutto (co najmniej jedna z robót). UWAGA: *Pod pojęciem roboty remontowe należy rozumieć remont budynku w zakresie branży budowlanej (bez robót sanitarnych i elektrycznych). Zamawiający w ramach remontu budynku uzna również: modernizację, przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku. Przez budynki mieszkalne wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej, budynki zamieszkania zbiorowego, Zamawiający rozumie budynki wyszczególnione w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2015, poz.1422, z późń. zm.), W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek określony powyżej musi być spełniony w całości przez jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie (jeden lub każdy z podmiotów musi posiadać samodzielnie wymagane doświadczenie, nie podlega łączeniu doświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie). W przypadku Wykonawcy/ów polegających na zdolnościach zawodowych, na zasadach określonych w art. 118 ustawy - podmiot, na zasobach którego polega Wykonawca/y musi wykazać samodzielnie, że spełnia w całości warunek określony powyżej. Podmiot udostępniający zasoby musi posiadać samodzielnie wymagane doświadczenie, nie podlega łączeniu nabyte doświadczenie. b) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Warunek ten zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje osobami w tym co najmniej: ­ 1 osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy posiadającą uprawnienia budowlane do wykonywania samodzielnych funkcji w specjalności konstrukcyjno-budowlanej przynależącą do właściwej Izby Samorządu Zawodowego oraz aktualne zaświadczenie o przynależności do właściwej Izby Samorządu Zawodowego; Wskazany kierownik budowy musi posiadać co najmniej 5-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy, przy czym w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert pełnił funkcję kierownika budowy przez co najmniej 6 miesięcy przy remoncie lub budowie co najmniej 2 (dwóch) budynków mieszkalnych wielorodzinnych, użyteczności publicznej lub budynków zamieszkania zbiorowego o powierzchni całkowitej budynku wynoszącego 200 m2 każdy budynek. UWAGA: Pod pojęciem roboty remontowe należy rozumieć remont budynku w zakresie branży budowlanej. Zamawiający w ramach remontu budynku uzna również: modernizację, przebudowę, rozbudowę i nadbudowę budynku. ­ 8 robotnikami wykfalifikowanymi w specjalności ogólnobudowlanej

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie za-mówienia (w szczególności gdy oferty zostały przygotowane niezależnie od siebie) — wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 6 do SWZ; 2) oświadczenia(ń) o aktualności oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu - zgodnie z treścią Załącznika Nr 5 do SWZ,
3) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków iopłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem po-datków lub opłat wraz z zaświadczeniem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
4) zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne tub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; 5) oświadczenia Wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych — wg wzoru stanowiącego załącznik Nr g do SWZ; 6) dokumentów wymienionych w ppkt 1 — 5 powyżej dotyczących:
a) podmiotów udostępniających zasoby, jeśli Wykonawca polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy, b) podmiotów wspólnie składających ofertę oddzielnie dla każdego podmiotu.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) wykazu robót budowlanych, wg treścl załącznika Nr 7 do SWZ, o których mowa w pkt 14.2.2a SWZI wykonanych nle wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy — w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów — inne dokumenty;
2) wykazu osób, o którym mowa w pkt 14.2.2.b SWZ, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi wraz z Informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i uprawnień, niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, wg treści załącznika Nr 8 do SWZ;

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów
1.Wykonawca zobowiązany jest złożyć w terminie wskazanym, w pkt 26 SWZ, formie określonej w pkt 23 SWZ ofertę składającą się z

1) wypełnionego Formularza Oferty – wg treści załącznika Nr 1 do SWZ; 2) wykazu doświadczenia zawodowego kierownika budowy w specjalności konstrukcyjno-budowlanej – wg wzoru stanowiącego Załącznik Nr 1a do oferty, z załączeniem dowodów potwierdzających, że wskazana osoba wykonywała funkcję kierownika budowy przy wskazanych budowach, przy czym dowodami, o których mowa, są na przykład protokoły odbioru, bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty były wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty; 3) dowodu wniesienia wadium – zgodnie z zapisami pkt 22 SWZ; 4) wypełnionego oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu i niepodleganiu wykluczeniu z postępowania treści załącznika nr 2 do SWZ – w przypadku: a) wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie składa każdy z wykonawców w zakresie, w jakim dany wykonawca wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, b) w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, wykonawca przedstawia, wraz z własnym oświadczeniem, oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby; c) w przypadku gdy wobec wykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia wskazane w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, wykonawca wraz z oświadczeniem (stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ) składa dowody na potwierdzenie spełnienia przesłanek określonych w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, uchylających podstawy wykluczenia, 5) dokumentu zawierającego dane aktualne na dzień składania ofert, potwierdzającego, że oferta została podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, w przypadku gdy oferta została podpisana przez inną osobę niż umocowana w dokumencie rejestrowym Wykonawcy (np. pełnomocnictwo, umowa spółki cywilnej); 6) oświadczenia wykonawców w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy - wg treści załącznika Nr 3 do SWZ; 7) w przypadku, o którym mowa w pkt 15.1 SWZ, zobowiązania podmiotu udostępniającego zasoby - wg treści załącznika Nr 4 do SWZ, do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy w tym zakresie. Zobowiązanie potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotem udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności: a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby, b) sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia, c) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium
1.Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w wysokości

8.000,00 zł.

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
1.Zamawiający dopuszcza możliwość składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w ramach oferty wspólnej. 2. Podmioty składające wspólną ofertę

1) zobowiązane są do ustanowienia w formie pisemnej pełnomocnika reprezentującego ich w postępowaniu oudzieleniezamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zamawiający może zażądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę podmiotów występujących wspólnie; 2) składają pozostałe dokumenty wg uznania (z przedstawionych dokumentów musi wynikać, że warunki udziałuwpostępowaniu zostały spełnione łącznie przez podmioty występujące wspólnie). 3. Szczegółowe wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zostały określone w SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy. Zakres dopuszczalnych zmian postanowień umowy określa wzór umowy stanowiący załącznik 12 do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-11-04 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://zamowienia.zgnpragapld.pl/tryb_podstawowy_bez_negocjacji.html

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-11-04 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-12-03

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Wykonawca może w ofercie określić dłuższy termin gwarancji zgodnie z pkt 20.1.2.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111300-1Roboty rozbiórkowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
384 273 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
158 165 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
614 192 zł
Źródło próbki
CPV 45111300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
158 165 zł
Mediana
384 273 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 18.11.2024, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Miasto Stołeczne Warszawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Tak. Wadium określono na 8000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.