Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Irządze w 2024 roku

Zamawiający Gmina Irządze (Irządze, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Irządze w 2024 roku”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina IrządzeIrządze, Śląskieopublikowano 26 września 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 512 602 zł
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA IRZĄDZE

1.2.)Oddział zamawiającego

Irządze 124, 42-446 Irządze

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398712

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

124

1.4.2.)Miejscowość

Irządze

1.4.3.)Kod pocztowy

42-446

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@irzadze.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.irzadze.bip.jur.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-525dba1d-33a1-11ef-8a31-0e435a8a43bc

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00518309

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-09-26

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00384037

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Irządze w 2024 roku

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Irządze w 2024 roku”.
1. Zakres zamówienia obejmuje:
Zadanie nr 1 – demontaż pokrycia dachu z płyt zawierających azbest, na budynkach mieszkalnych i gospodarczych znajdujących się na posesjach na terenie gminy Irządze, zabezpieczenie powstałych odpadów azbestowych zgodnie z obowiązującymi przepisami (pakowanie) oraz załadunek, transport i utylizacja odpadów na składowisku odpadów niebezpiecznych w ilości 20,79 Mg
Zadanie nr 2 – pakowanie, załadunek, transport, i utylizacja odpadów na składowisku odpadów niebezpiecznych, zalegających/składowanych na nieruchomościach zlokalizowanych na terenie gminy Irządze w ilości 87,67 Mg
Podane ilości wyrobów zawierających azbest są wielkościami orientacyjnymi i mają jedynie charakter informacyjny, a zrealizowanie mniejszego zakresu usług nie może być podstawą roszczeń ze strony Wykonawcy. Rozliczenie nastąpi wg faktycznego wykonania przedmiotu zamówienia.
Kody CPV:
45.26.26.60-5 usuwanie azbestu
90.65.00.00-8 usługi usuwania azbestu
90 5120 00- 9 usługi transportu odpadów

2. Rozliczenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpi zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy.
3. Opis przedmiotu zamówienia nie wymaga uwzględnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych, nie wprowadza się regulacji w zakresie art. 100 ust. 1 ustawy Pzp.
4. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
5. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą dokumentów (przedmiotowych środków dowodowych) potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży wyżej wymienionych dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
6. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp,
Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
7. Przedmiotowe zamówienie jest współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i/lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

3.9.)Główny kod CPV

45262660-5 - Usuwanie azbestu

3.10.)Dodatkowy kod CPV

90650000-8 - Usługi usuwania azbestu

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-01

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2024-09-20

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Radosław Rokosz, Firma Remontowo-Budowlana RAGAR

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 356367578

4.3.3.)Ulica

os. Tysiąclecia 35/16

4.3.4.)Miejscowość

Kraków

4.3.5.)Kod pocztowy

31-610

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

58941,50 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00465819/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-09-20

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

45755,10 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45262660-5Usuwanie azbestu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
512 602 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
241 000 zł2 017 520 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 776 520 zł
Źródło próbki
CPV 45262· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
241 000 zł
Mediana
512 602 zł
Górny kwartyl
2 017 520 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).