Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Radosław Rokosz, Firma Remontowo-Budowlana RAGAR· Krakówmała firma
Wartość umowy
58 942 zł
Umowa zawarta
1 sierpnia 2024
Okres realizacji
do 20 września 2024
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 57 182 zł – 96 425 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 3,1% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Irządze w 2024 roku

Zamawiający Gmina Irządze (Irządze, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Irządze w 2024 roku”, wybierając ofertę wykonawcy Radosław Rokosz, Firma Remontowo-Budowlana RAGAR. Wartość umowy: 58 942 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina IrządzeIrządze, Śląskieopublikowano 21 sierpnia 2024
Wartość umowy
58 942 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Radosław Rokosz, Firma Remontowo-Budowlana RAGAR (Kraków), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 58 941,50 zł (umowę zawarto 1 sierpnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 57 182,48 zł do 96 425,21 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 20 września 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA IRZĄDZE

1.3.)Oddział zamawiającego

Irządze 124, 42-446 Irządze

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398712

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

124

1.5.2.)Miejscowość

Irządze

1.5.3.)Kod pocztowy

42-446

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@irzadze.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.irzadze.bip.jur.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-525dba1d-33a1-11ef-8a31-0e435a8a43bc

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Irządze w 2024 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-525dba1d-33a1-11ef-8a31-0e435a8a43bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00465819

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00056348/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Irządze w 2024 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00384037

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GNiOŚ.271.1.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

64105,56 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Irządze w 2024 roku”.
1. Zakres zamówienia obejmuje:
Zadanie nr 1 – demontaż pokrycia dachu z płyt zawierających azbest, na budynkach mieszkalnych i gospodarczych znajdujących się na posesjach na terenie gminy Irządze, zabezpieczenie powstałych odpadów azbestowych zgodnie z obowiązującymi przepisami (pakowanie) oraz załadunek, transport i utylizacja odpadów na składowisku odpadów niebezpiecznych w ilości 20,79 Mg
Zadanie nr 2 – pakowanie, załadunek, transport, i utylizacja odpadów na składowisku odpadów niebezpiecznych, zalegających/składowanych na nieruchomościach zlokalizowanych na terenie gminy Irządze w ilości 87,67 Mg
Podane ilości wyrobów zawierających azbest są wielkościami orientacyjnymi i mają jedynie charakter informacyjny, a zrealizowanie mniejszego zakresu usług nie może być podstawą roszczeń ze strony Wykonawcy. Rozliczenie nastąpi wg faktycznego wykonania przedmiotu zamówienia.
Kody CPV:
45.26.26.60-5 usuwanie azbestu
90.65.00.00-8 usługi usuwania azbestu
90 5120 00- 9 usługi transportu odpadów

2. Rozliczenie Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpi zgodnie z projektowanymi postanowieniami umowy.
3. Opis przedmiotu zamówienia nie wymaga uwzględnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych, nie wprowadza się regulacji w zakresie art. 100 ust. 1 ustawy Pzp.
4. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
5. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne w rozumieniu art. 99 ust. 5 lub art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, zobowiązany jest do ich wskazania w ofercie oraz do złożenia wraz z ofertą dokumentów (przedmiotowych środków dowodowych) potwierdzających, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego opisane w przedmiocie zamówienia.
Jeżeli Wykonawca nie złoży wyżej wymienionych dokumentów lub złożone dokumenty będą niekompletne, Zamawiający nie będzie wzywał do ich złożenia/uzupełnienia.
6. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp,
Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
7. Przedmiotowe zamówienie jest współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i/lub Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45262660-5 - Usuwanie azbestu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90650000-8 - Usługi usuwania azbestu

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

57182,48 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

96425,21 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

58941,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Radosław Rokosz, Firma Remontowo-Budowlana RAGAR

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 356367578

7.3.3)Ulica

os. Tysiąclecia 35/16

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-610

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

58941,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-09-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45262660-5Usuwanie azbestu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
512 602 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
241 000 zł2 010 911 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 769 911 zł
Źródło próbki
CPV 45262· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
241 000 zł
Mediana
512 602 zł
Górny kwartyl
2 010 911 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).