Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 199 000 zł
Umowa zawarta
26 września 2024
Okres realizacji
16 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 199 000 zł – 2 220 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zaprojektowanie i budowa infrastruktury turystycznej na terenie miasta Lipiany

Zamawiający Gmina Lipiany (Lipiany, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zaprojektowanie i budowa infrastruktury turystycznej na terenie miasta Lipiany”, wybierając ofertę wykonawcy IMSTUDIO.PL. Wartość umowy: 2 199 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina LipianyLipiany, Zachodniopomorskie (powiat Pyrzycki →)opublikowano 26 września 2024
Wartość umowy
2 199 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy IMSTUDIO.PL (Nowy Sącz), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 199 000,00 zł (umowę zawarto 26 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 2 199 000,00 zł do 2 220 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 16 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LIPIANY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811685272

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Wolności 1

1.5.2.)Miejscowość

Lipiany

1.5.3.)Kod pocztowy

74-240

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.)Numer telefonu

915641049

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umig@lipiany.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.lipiany.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/lipiany

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zaprojektowanie i budowa infrastruktury turystycznej na terenie miasta Lipiany

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b9890815-b41d-4f09-85d8-6a6bcd1baacc

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00518035

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00063267/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Zaprojektowanie i budowa infrastruktury turystycznej na terenie miasta Lipiany.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00411326

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BUD-Z.271.11.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zadanie obejmuje zaprojektowanie wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń i wykonanie zagospodarowania przestrzeni publicznych na terenie miasta Lipiany takich jak

skwer Piwowarów, skwer ks. Karhanka nad j. Kościelnym, skwer Wilhelma Libberta, Park Młodzieży, stary cmentarza i nowy cmentarz wraz z obszarem w sąsiedztwie ujścia rzeki Myśli do jeziora Kościelnego oraz Plac Huberta Dzikowskiego przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. Przedsięwzięcie zakłada stworzenie infrastruktury rekreacyjnej, wypoczynkowej – bezpiecznych miejsc zachęcających do integracji społecznej oraz wspólnego spędzania czasu dla mieszkańców gminy jak i osób przyjezdnych. Zadanie realizowane w formule "zaprojektuj i wybuduj". Zakres inwestycji będzie określony w Programie Funkcjonalno - Użytkowym. 2. Zakres zamówienia obejmuje zagospodarowanie przestrzeni publicznej na terenie miasta Lipiany w podziale na zadania: a) Zaprojektowanie i wykonanie zagospodarowania przestrzeni na Skwerze Piwowarów – ZADANIE I b) Zaprojektowanie i wykonanie zagospodarowania przestrzeni na Skwerze Ks. Karhanka nad jeziorem Kościelnym – ZADANIE II c) Zaprojektowanie i wykonanie zagospodarowania przestrzeni na Skwerze Wilhelma Libberta – ZADANIE III d) Zaprojektowanie i wykonanie zagospodarowania przestrzeni na starym i nowym cmentarzu w sąsiedztwie rzeki Myśli do jeziora Kościelnego – ZADANIE IV e) Zagospodarowanie wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń i wykonanie zagospodarowania przestrzeni w Parku Młodzieży – ZADANIE V f) Zagospodarowanie terenu Plac Huberta Dzikowskiego – Zadanie VI Etap I - projektowy dot. zadania I-V Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na podstawie PFU. W zakres dokumentacji projektowej wchodzi: - Wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem akceptacji Zamawiającego dla proponowanych rozwiązań materiałowych, konstrukcyjnych i formy obiektu - Wykonanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót - Wykonanie kosztorysu inwestorskiego i przedmiaru robót - Uzyskanie wymaganych przepisami uzgodnień i pozwoleń (pozwolenia na budowę lub dokonania zgłoszenia robót budowlanych nieobjętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę i innych niewyszczególnionych w niniejszym PFU, a wynikających z przepisów. - Dostarczenie kompletnej dokumentacji projektowej Zamawiającemu wraz z odpowiednimi uzgodnieniami i pozwoleniami na realizację inwestycji w ilości 3 egzemplarzy oraz na płycie CD/DVD. Do dokumentacji należy dołączyć oświadczenie Wykonawcy, że dostarczona dokumentacja jest zgodna z umową, obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi oraz normami i że zostaje przekazana w stanie kompletnym Etap II - wykonawczy Etap wykonawczy obejmuje: - Roboty budowlane wykonane w oparciu o dokumentację projektową sporządzoną w Etapie I. - Przeprowadzenie wymaganych prób i badań jednostkowych. - Zgłoszenie i uzyskanie odbiorów robót zanikowych, częściowych i końcowych. - Przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem do użytkowania wybudowanych obiektów. - Zgłoszenie zadań do oddania do użytkowania, w zakresie wynikającym z przepisów odrębnych. - Zapewnienie nadzoru geodezyjnego. - Zapewnienie nadzoru autorskiego. − Wykonanie dokumentacji powykonawczej. − Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej. W zakres zamówienia wchodzi wykonanie wszystkich niezbędnych prac do prawidłowego funkcjonowania przedmiotowej inwestycji, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 3. Przedmiot zamówienia został podzielony na zadania: a) ZADANIE I – SKWER PIWOWARÓW Zakres robót budowlanych Prace przygotowawcze i rozbiórkowe: - oczyszczenie i przygotowanie terenu pod inwestycję, - zabezpieczenie istniejącej zieleni, - rozebranie istniejących nawierzchni – po stronie Zamawiającego, - rozebranie fragmentu kamiennego muru – po stronie Zamawiającego - wywóz i utylizacja ziemi i innych materiałów pochodzących z rozbiórek - w zakresie materiałów z rozbiórek po stronie Zamawiającego, - geodezyjne wytyczenie projektowanych obiektów. Zagospodarowanie terenu w zakresie: - wykonanie nawierzchni z kostki betonowej w obrzeżach, - montaż obiektów małej architektury (ławki, kosze na odpady), - wykonanie żelbetowego muru przy lokalizacji sceny, - utwardzenie terenu pod scenę, - wykonanie schodów terenowych - komunikacyjnych, - wykonanie punktu widokowego – platforma o konstrukcji stalowej. - obsianie trawą UWAGA Zamówienie nie obejmuje - wykonania schodów terenowych – widokowych, -Sieci w zakresie: - wykonanie linii elektroenergetycznej niskiego napięcia, - montaż słupów i opraw, - montaż szafki oświetleniowej SO. - parkingu – Etap II b) ZADANIE II – SKWER KARHANKA Zakres robót budowlanych Prace przygotowawcze i rozbiórkowe: - oczyszczenie i przygotowanie terenu pod inwestycję, - zabezpieczenie istniejącej zieleni, - wywóz i utylizacja ziemi i innych materiałów, - geodezyjne wytyczenie projektowanych obiektów, Sieci w zakresie: - wykonanie linii elektroenergetycznej niskiego napięcia, - montaż słupów i opraw, - montaż szafki oświetleniowej SO. c) ZADANIE III – SKWER LIBBERTA Zakres robót budowlanych Prace przygotowawcze i rozbiórkowe: - oczyszczenie i przygotowanie terenu pod inwestycję, - zabezpieczenie istniejącej zieleni, - rozebranie istniejących schodów – po stronie Zamawiającego, - wywóz i utylizacja ziemi i innych materiałów - w zakresie materiałów z rozbiórek po stronie Zamawiającego, - geodezyjne wytyczenie projektowanych obiektów. Zagospodarowanie terenu w zakresie: - wykonanie nawierzchni glinkowo-żwirowej, - montaż obiektów małej architektury (ławki, kosze na odpady) - wykonanie kładki. UWAGA Zamówienie nie obejmuje Wykonania sieci w zakresie: - wykonanie linii elektroenergetycznej niskiego napięcia, - montaż słupów i opraw, - montaż szafki oświetleniowej SO. d) ZADANIE IV – STARY I NOWY CMENTARZ W SĄSIEDZTWIE RZEKI MYŚLI DO JEZIORA KOŚCIELNEGO Zakres robót budowlanych Prace przygotowawcze i rozbiórkowe: - oczyszczenie i przygotowanie terenu pod inwestycję, - zabezpieczenie istniejącej zieleni, - rozebranie istniejącego ogrodzenia, - wywóz i utylizacja ziemi i innych materiałów - w zakresie materiałów z rozbiórek i wycinek po stronie Zamawiającego, - geodezyjne wytyczenie projektowanych obiektów, - wycinka krzewów. Zagospodarowanie terenu w zakresie: - wykonanie nawierzchni z kostki betonowej w obrzeżach, - wykonanie pomostu wzdłuż rzeki Myśli, - montaż obiektów małej architektury (ławki, kosze na odpady). UWAGA Zamówienie nie obejmuje Wykonanie sieci w zakresie: - wykonanie linii elektroenergetycznej niskiego napięcia, - montaż słupów i opraw, - montaż oprawy oświetleniowej ziemnej (dekoracyjnej), - montaż szafki oświetleniowej SO. e) ZADANIE V – PARK MŁODZIEŻY Zagospodarowanie terenu w zakresie: - montaż obiektów małej architektury – śmietniki. f) ZADANIE VI – PLAC Huberta Dzikowskiego Zamówienie obejmuje – wykonanie zagospodarowania terenu w zakresie utwardzenia placu przed sceną. Pozostała część prac objęta dokumentacją projektową nie stanowi przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis zamówienia zawiera dokumentacja projektowa i STWiORB. Przedmiar robót został dołączony. Zamawiający udostępnia przedmiar robót, który może być pomocny przy szacowaniu przedmiotu zamówienia – załączony do SWZ przedmiar robót nie jest podstawą do sporządzania przez Wykonawcę wyceny, a ma jedynie charakter pomocniczy, informacyjny. Wobec powyższego mogą występować rozbieżności pomiędzy ilością i zakresem prac wskazanych w załączonym przedmiarze robót, a ilością i zakresem prac do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznego wykonania i odbioru robót budowlanych oraz opisu przedmiotu zamówienia. Ilości i zakres prac wskazanych w przedmiarze nie jest wiążący dla wykonawcy. Wykonawca przy wycenie prac nie musi korzystać z załączonego do SWZ przedmiaru robót oraz może go modyfikować. 4. Szczegółowy zakres zamówienia określony został w dokumentach zamówienia, tj. w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) wraz ze wszystkimi załącznikami i wyjaśnieniami oraz w Programie Funkcjonalno - Użytkowym (PFU) a także w dokumentacji projektowej. Wszystkie te dokumenty oraz oferta Wykonawcy stanowią integralną część umowy. Uwaga: Jeśli inwestycja będzie zlokalizowana na terenie zabytku nieruchomego jakim jest stanowisko archeologiczne, które podlega ochronie konserwatorskiej, koszty uzyskania pozwoleń i prowadzenia badań archeologicznych ponosi Zamawiający. Uwaga: Materiał pochodzący z rozbiórek stanowi własność Zamawiającego i jeśli będzie zdatny do ponownego użytku – staroużyteczny zostanie przez Zamawiającego zdeponowany w miejscu wyznaczonym. Uwaga: Ewentualne użycie w dokumentacji projektowej nazw własnych ma na celu uszczegółowienie parametrów technicznych i eksploatacyjnych przyjętych w obliczeniach. Każde takie wskazanie należy odczytywać z dopiskiem „lub równoważne”. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45242000-5 - Budowa infrastruktury wypoczynkowej na terenach nadwodnych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2199000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2220000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2199000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

IMSTUDIO.PL

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7343093134

7.3.3)Ulica

Grunwaldzka

7.3.4)Miejscowość

Nowy Sącz

7.3.5)Kod pocztowy

33-300

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2199000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

16 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lipiany prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lipiany.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 199 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: IMSTUDIO.PL (Nowy Sącz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.